Uwaga mieszkańcy Kałuszyna! - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Uwaga mieszkańcy Kałuszyna!

Data publikacji 23.01.2020

Dzielnicowy miasta i gminy Kałuszyn młodszy aspirant Robert Bucholski, prowadzi akcję informacyjną polegającą na zwróceniu uwagi wszystkim posiadaczom psów, aby zachowywali środki ostrożności związane z trzymaniem tego psa na uwięzi i dobrze zabezpieczali posesje uniemożliwiając jego wybiegnięcie. Działanie funkcjonariusza spowodowane jest licznymi skargami obywateli na biegające bezpańskie psy. Przypominamy, że niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia jest wykroczeniem i obowiązek ten będzie skrupulatnie egzekwowany.

Funkcja dzielnicowego wiąże się z częstymi spotkaniami i rozmowami z mieszkańcami danej miejscowości. Jest to główne zadanie podczas codziennej służby takiego policjanta. W wyniku wielu spotkań, konsultacji czy debat społecznych padają różne wnioski i postulaty aby poprawiać bezpieczeństwo w społeczności lokalnej.

Od pewnego czasu do dzielnicowego miasta i gminy Kałuszyn, młodszego aspiranta Roberta Bucholskiego, wpływały skargi mieszkańców na biegające po mieście bezpańskie psy. Obawa mieszkańców podyktowana była troską m. in. o najmłodszych aby uchronić ich przed pogryzieniem przez takiego właśnie psa.

Wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom, dzielnicowy w porozumieniu z urzędem miasta rozpoczął właśnie akcję informacyjną polegająca na zwróceniu uwagi wszystkim posiadaczom zwierzaków o obowiązkach jakie zostały na nich założone. Dotyczą one głownie zabezpieczenia posesji przed niekontrolowanym wybiegnięciem psa oraz trzymania go na smyczy podczas spacerów.

Policjant w najbliższym czasie będzie spotykał się z sołtysami wszystkich sołectw, gdzie będzie przekazywał stosowaną informację w postaci ulotki. Zamieści także plakat informacyjny na tablicach ogłoszeń.

W ramach prowadzonych działań dzielnicowy będzie także przypominał o obowiązku oznaczania swoich posesji tabliczką numerową. Policjanci przypominają i przestrzegają, że niestosowanie się do tych zaleceń może skutkować mandatem karnym, bowiem wymienione zachowania stanowią wykroczenie. W przypadku rażących zaniedbań ze strony właścicieli psów, będą wyciągane konsekwencje służbowe.

 

st. asp. Marcin Zagórski