Aktualności

Nietrzeźwy jechał rowerem, bez maseczki zakrywającej nos i usta

Data publikacji 20.04.2020

Mieszkaniec gminy Halinów odpowie przed sądem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zauważyli go jak jechał „wężykiem” ul. Cichą w Halinowie i zatrzymali do kontroli. Badanie alkomatem wykazało niemal 3 promile. Mężczyzna nie miał również zakrytego nosa i ust pomimo wprowadzenia takiego obowiązku.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali przed kilkoma dniami rowerzystę, jadącego ul. Cichą w Halinowie. Jego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Ponadto, mężczyzna ten mimo wprowadzonego właśnie obowiązku zakrywania nosa i ust, nie zastosował się do niego. Policjanci zbadali mieszkańca gminy Halinów alkomatem. Urządzenie wykazało obecność alkoholu w stężeniu niemal 3 promili.

Policjanci skierowali wobec rowerzysty wniosek o ukaranie do sądu. Za brak maseczki zakrywającej usta i nos, mundurowi pouczyli mężczyznę i poinformowali go o konieczności posiadania takiego elementu ochrony osobistej jeśli przebywa w przestrzeni publicznej. Poinformowali również, że ta informacja zostanie przekazana państwowemu powiatowemu inspektorowi sanitarnemu.

Policjanci przypominają, że od 16 kwietnia b.r. przebywając w przestrzeni publicznej mamy obowiązek zakrywania ust i nosa maską, maseczką lub elementem odzieży. Nieprzestrzeganie tego obowiązku może powodować konsekwencje finansowe.

 

st. asp. Marcin Zagórski