Aktualności

Przed sezonem zadbaj o stan techniczny motocykla, policjanci prowadzą już kontrole!

Data publikacji 29.04.2020

Zbliża się sezon motocyklowy. Mińscy funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego prowadzą już kontrole tego typu pojazdów oraz kierujących nimi. Jedna z ostatnich kontroli zakończyła się wysokim mandatem za jazdę motocyklem, którego stan techniczny na to nie pozwalał oraz za brak uprawnień. Policjanci apelują aby przed sezonem zadbać o stan techniczny posiadanego jednośladu.

Zbliża się sezon motocyklowy. To czas, kiedy na drogach pojawi się więcej kierujących jednośladami. Dobra pogoda i cieplejsze dni sprzyjają takim wyjazdom. Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują aby przed rozpoczynającym się sezonem zadbać o stan techniczny posiadanego pojazdu. Mundurowi prowadzą już w tym zakresie wzmożone kontrole, podczas których sprawdzają czy pojazdy którymi jedziemy nie stanowią zagrożenia dla nas samych i dla innych kierujących.

Podczas jednej z ostatnich kontroli, motocyklista został zatrzymany ponieważ policjantów zaniepokoił wygląd kierowanej przez niego yamahy. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili, że jednoślad nie posiada tablicy rejestracyjnej, prędkościomierza, oświetlenia oraz innych podzespołów wspomagających kierowcę podczas jazdy.

23-letni mieszkaniec gm. Jakubów nie posiadał ponadto uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Policjanci z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa spowodowanego stanem technicznym pojazdu, zatrzymali dowód rejestracyjny. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze!

 

st. asp. Marcin Zagórski

  • Policjanci podczas kontroli drogowej yamahy
    Policjanci podczas kontroli drogowej yamahy
  • Policjanci podczas kontroli drogowej yamahy
    Policjanci podczas kontroli drogowej yamahy