3 zatrzymanych w sprawie włamania do hurtowni - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

3 zatrzymanych w sprawie włamania do hurtowni

Data publikacji 14.05.2020

Mińscy kryminalni, zatrzymali trzy osoby zamieszane w sprawę włamania do jednej z hurtowni w gminie Mińsk Mazowiecki skąd skradziono tonery do drukarek. Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego, przedstawili w tej sprawie zarzuty karne dwóm mężczyznom. 33 i 37-latek przyznali się do włamania i uszkodzenia ściany hurtowni. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Przed tygodniem do mińskiej komendy wpłynęło zawiadomieni o włamaniu do jednej z hurtowni w gminie Mińsk Mazowiecki skąd skradziono tonery do drukarek. Sprawcy wyrwali część blachy stanowiącej ścianę hurtowni. Straty sięgnęły 1200 zł. Policjanci zabezpieczyli wszelkie ślady i dowody przestępstwa oraz wszczęli w tej sprawie postępowanie.

Mińscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstwa. W ramach prowadzonej pracy operacyjnej wytypowali podejrzewanego o udział w tym zdarzeniu i zatrzymali 37-letniego mieszkańca gm. Stanisławów.

W ciągu kolejnych dni, funkcjonariusze zatrzymali następnych dwóch mężczyzn. 33 i 37-latek z Mińska Mazowieckiego trafili do policyjnych cel. Dzięki zgromadzonemu w tej sprawie materiałowi dowodowemu dwóm mężczyznom przedstawiono zarzuty karne z art. 279 i 288 kodeksu karnego, tj. włamania i uszkodzenia mienia. Obaj podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów, czeka ich postępowanie przed sądem.

 

st. asp. Marcin Zagórski