Wyjaśnili sprawę kradzieży perfum - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Wyjaśnili sprawę kradzieży perfum

Data publikacji 19.05.2020

Dzięki dobrej współpracy policjantów z mińskiej dochodzeniówki i kryminalnych z komendy rejonowej policji Warszawa VII, ustalono personalia osób, które w październiku zeszłego roku, w jednej z drogerii w Mińsku Mazowieckim dokonały kradzieży perfum o łącznej wartości ponad 620 złotych. Mężczyzna i kobieta przyznali się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddali się karze ograniczenia wolności . Mają także obowiązek zwrócić równowartość skradzionych pachnideł.

W październiku zeszłego roku, w jednej z drogerii w Mińsku Mazowieckim miała miejsce kradzież perfum. Sprawcy zabrali pachnidła za kwotę ponad 620 zł. W sprawie zabezpieczony został monitoring z wizerunkiem kobiety i mężczyzny podejrzewanych o udział w kradzieży. Mimo że z wizerunkiem tym zapoznali się policjanci, nie udało się ustalić, kim są te osoby. Postępowanie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy przestępstwa.

To jednak nie zakończyło policyjnych działań w całkowite wyjaśnienie sprawy. Policjanci w ramach wzajemnej współpracy, wymieniają się informacjami o zdarzeniach zaistniałych na podległym terenie. Tak było również w przypadku kradzieży perfum. O zdarzeniu tym zostali powiadomieni funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

Zdobyli oni informację, kto jest na nagraniu z drogerii. Mińscy kryminalni przed kilkoma dniami zatrzymali dwie osoby 23-letniego mężczyznę i 23-letnią kobietę, oboje z Warszawy. Śledczy przedstawili tej dwójce zarzut kradzieży, do którego się przyznali.

Skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych. Mają także obowiązek pokryć koszty postępowania i uregulować straty spowodowane kradzieżą.

st. asp. Marcin Zagórski/ea