Uwaga motocykliści, apelujemy o ostrożną jazdę! - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Uwaga motocykliści, apelujemy o ostrożną jazdę!

Data publikacji 03.06.2020

Ostatnie dni przyniosły kilka zdarzeń drogowych w których udział brali motocykliści. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i rozwagę podczas jazdy. Chwila nieuwagi może skończyć się poważnymi urazami i utrata zdrowia a nawet życia.

Trwa sezon motocyklowy. Dobra pogoda sprzyja podróżowaniu, jednak jazda motocyklem wymusza na kierującym maksymalną koncentrację, przewidywanie sytuacji na drodze oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.

Podróżowanie motocyklem niewątpliwie jest ogromna przyjemnością, należy jednak brać pod uwagę, że motocyklista poza kaskiem i kombinezonem nie jest chroniony przez żadne zabezpieczenie pojazdu. Stąd wielokrotne apele policjantów o rozwagę i rozsądek na drodze. Funkcjonariusze prowadzą również różne akcje drogowe skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa właśnie tej grupie kierowców. Niemniej jednak, bez odpowiedzialnych i świadomych zachować na drodze samych motocyklistów na nic zdadzą się nasze apele.

W ciągu ostatnich dni doszło do kilku wypadków drogowych w tym z udziałem właśnie motocyklistów. W poniedziałek 1 czerwca, ok. 19:05, w miejscowości Waliska na prostym odcinku drogi zderzyli się dwaj jadący jednośladami yamaha. Obaj motocykliści odnieśli obrażenia, obaj trafili do szpitali. Jednemu z mężczyzn pomocy udzielało lotnicze pogotowie ratunkowe, którego start i lądowanie zabezpieczali policjanci. Trwa wyjaśnianie okoliczności i przebiegu tego zdarzenia.

Apelujemy do kierujących o rozwagę, stosowanie się do przepisów drogowych i wzajemne zrozumienie i szacunek na drodze. W ten sposób szczęśliwie dotrzemy do wyznaczonego celu podróży.

 

st. asp. Marcin Zagórski