24-latek zatrzymany z haszyszem - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

24-latek zatrzymany z haszyszem

Data publikacji 18.06.2020

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, u którego podczas kontroli znaleźli w kieszeni kurtki haszysz. Mężczyzna został ujęty przez pracowników straży ochrony kolei, podczas postoju pociągu na stacji w Mińsku Mazowieckim. 24-latek usłyszał już zarzut karny posiadania narkotyku do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze grzywny.

Wczoraj kilkanaście minut po 22:00, policjanci zespołu wywiadowczego zostali wezwani na dworzec PKP w Mińsku Mazowieckim. Pracownicy straży ochrony kolei, ujęli w pociągu relacji Warszawa- Siedlce, młodego mężczyznę wobec którego mieli podejrzenia, że zażywa narkotyki.

Funkcjonariusze skontrolowali mężczyznę. W wyniku przeszukania jego odzieży znaleźli w kieszeni kurtki pudełko po zapałkach z zawartością brunatnego suszu. Substancja została zabezpieczona, a 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

Zabezpieczona substancja została poddana badaniu narkotestem. Okazało się, że jest to substancja, której posiadanie jest zabronione - haszysz. Po zebraniu materiału dowodowego 24-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzut nielegalnego posiadania narkotyku. Przyznał się do niego i poddał dobrowolnie karze grzywny.

Pamiętajmy, że produkcja i posiadanie haszyszu jest w Polsce zabronione. Informujemy także, że zażywanie tej substancji niesie ze sobą konsekwencje w postaci uzależnienia psychicznego. Policjanci apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia.

 

st. asp. Marcin Zagórski/is