Aktualności

Otrzymaliśmy podziękowanie za „piękną i skuteczną pracę”

Data publikacji 22.06.2020

W miniony piątek do komendy w Mińsku Mazowieckim wpłynął bardzo miły mail z podziękowaniami dla funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Korytnica, Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie i naszego komisariatu w Stanisławowie. Podziękowania dotyczyły m. in. działań jakie podjął dzielnicowy gminy Stanisławów, odzyskując pieska, który został skradziony na początku maja na terenie powiatu węgrowskiego.

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Stanisławowie realizował czynności zlecone przez sąsiadującą jednostkę z Korytnicy. Polegały one na przesłuchaniu mężczyzny mieszkającego w gminie Stanisławów, który mógł mieć związek z kradzieżą małego pieska na początku maja br. Jednak pod wskazanym adresem nie zastano tej osoby. Z dokonanych ustaleń wynikało, że ona nigdy tam nie mieszkała.

Dzielnicowy jednak nie odpuścił. Zaczął zbierać wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca zamieszkania mężczyzny. Podjęty wysiłek zaowocował ustaleniem aktualnego adresu.

Kiedy policjanci pojechali do domu mężczyzny,  zauważyli biegającego po podwórku małego pekińczyka. Na pytanie o okoliczności w jakich 40-latek wszedł w posiadanie psa, usłyszeli że został znaleziony i podarowany córkom.

Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielką psa, która szybko dotarła na miejsce. Gdy tylko piesek zobaczył swoją panią, po oznakach radości było już wiadomo kto jest jego prawowitym właścicielem.

Za zaangażowanie i podjęty trud w odzyskaniu czworonoga, policjanci biorący udział w działaniach otrzymali podziękowanie w przesłanym do komendy mailu, którego treść prezentujemy poniżej.

Dziękujemy!

 

st. asp. Marcin Zagórski/is

  • Odzyskany pekińczyk
    Odzyskany pekińczyk
  • Odzyskany pekińczyk
    Odzyskany pekińczyk
  • podziękowanie
    podziękowanie