Zatrzymany nietrzeźwy motocyklista - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Zatrzymany nietrzeźwy motocyklista

Data publikacji 24.06.2020

Policjanci ruchu drogowego mińskiej komendy zatrzymali wczoraj w miejscowości Dąbrowa, kierującego motocyklem suzuki. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało niemal 1,8 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Trwa sezon motocyklowy. Policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole pojazdów, w tym także kierujących jednośladami.

Wczoraj ok. 16:00 w miejscowości Dąbrowa w gminie Mrozy, zatrzymali do kontroli jadącego motocyklem suzuki mieszkańca gminy Mińsk Mazowiecki. Okazało się że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w stężeniu niemal 1,8 promila.

Mężczyźnie zatrzymano już prawo jazdy. Teraz za jazdę droga publiczną w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. Obowiązek ten dotyczy również kierujących jednośladami. Jazda po alkoholu to zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników ruchu. Nie pozwólmy aby chwila nieodpowiedzialności przyniosła dramat rodzin i bliskich ofiary wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę.

 

st. asp. Marcin Zagórski