Działania "PRĘDKOŚĆ" - podsumowanie - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Działania "PRĘDKOŚĆ" - podsumowanie

Data publikacji 27.06.2020

Wczoraj policjanci w całym kraju prowadzili akcję kontrolno-prewencyjną pn. „Prędkość”. Miała ona na celu zwrócenie uwagi kierujących na fakt, że właśnie prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku. W działaniach wzięli także udział mińscy funkcjonariusze. Na drogach powiatu mińskiego pojawiło się więcej patroli w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. Mundurowi ujawnili niemal 60 wykroczeń, wśród których niestety znaczna ilość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Wczoraj, 26 czerwca od wczesnych godzin rannych policjanci w całym kraju prowadzili wzmożone kontrole prędkości i nadzór nad ruchem pojazdów w zw. z cyklicznie prowadzoną akcją pn. „Prędkość”.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Właśnie aby eliminować takie zachowania, wczoraj na drogach powiatu mińskiego pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. W ruch poszły mierniki prędkości oraz nowoczesne radiowozy wyposażone w wideorejestratory. Drogi patrolowały oznakowane ale i nieoznakowane radiowozy.

Czy podróżujący przez nasz powiat stosowali się do ograniczeń prędkości. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie z efektów tych działań.

Wśród skontrolowanych tego dnia 63 kierujących w 59 przypadkach powodem było ujawnione wykroczenie drogowe. 47 kierowców nie zastosowało się do obowiązujących ograniczeń prędkości i przekroczyło ją, co wywołało konsekwencje w postaci mandatu karnego. Niestety jeden z kierujących dopuścił się znacznego przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, wskutek czego funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. W 6 przypadkach stan techniczny kontrolowanych pojazdów wymagał zatrzymania dowodu rejestracyjnego i usunięcia usterki.

Policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zapowiadają kolejne takie akcje w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa na drogach.

 

st. asp. Marcin Zagórski/kgp