Podsumowanie wakacji 2020 - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Podsumowanie wakacji 2020

Data publikacji 03.09.2020

Wakacje 2020 mamy już za sobą. Były one wyjątkowe i wyglądały zupełnie inaczej niż zakładaliśmy sobie na początku roku. Jednak bez względu jak je spędziliśmy, wszyscy chcieliśmy aby były one bezpieczne. Szczególnie na drogach, po których przemieszczaliśmy się do wyznaczonego celu podróży. Przez całe wakacje prezentowaliśmy mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Niestety kilka zdarzeń odnotowaliśmy na terenie powiatu mińskiego. Poniżej przedstawiamy liczbowe zestawienie działań podejmowanych przez policjantów mińskiej komendy.

W trakcie wakacji na terenie powiatu mińskiego zaistniało 25 wypadków drogowych, w których rannych zostało 23 osoby. Niestety w 4 przypadkach wypadki zakończyły się tragicznie. Śmierć poniosły 4 osoby, a troje z ofiar to rowerzyści.

Codziennie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy „drogówki”. Łącznie przez okres wakacji służbę pełniło niemal 1000 policjantów.

Od 27 czerwca do 31 sierpnia b.r. odnotowaliśmy 267 kolizji drogowych, policjanci ujawnili ponad 2800 wykroczeń drogowych z których ponad 2 tys. dotyczyło przekroczeń prędkości. W 87 przypadkach mundurowi zmuszeni byli zatrzymać prawo jazdy kierowcy, w tym w 63 przypadkach za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Zatrzymali również 182 dowody rejestracyjne.

Funkcjonariusze za popełnione wykroczenia nałożyli ponad 2500 mandatów karnych i  skierowali do sądu 82 wnioski o ukaranie.

Aby wykluczać z ruchu nietrzeźwych kierowców, przeprowadzono ponad 3,5 tys. badań na stan trzeźwości. 60 kierujących nie zastosowało się do policyjnych apeli o trzeźwość za kierownicą i jechało na tzw. „podwójnym gazie”, w tym 21 to kierowcy pojazdów mechanicznych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów. Pamiętajmy, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku na drodze, to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

 

st. asp. Marcin Zagórski/kgp