Odpowie za wielokrotne kradzieże paliwa - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Odpowie za wielokrotne kradzieże paliwa

Data publikacji 04.09.2020

22-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego usłyszał zarzut wielokrotnego kradzieży paliwa z kilku stacji paliw zlokalizowanych na terenie powiatu mińskiego. Ustalenie i przedstawienie mężczyźnie zarzutów możliwe było dzięki informacjom uzyskanym przez dzielnicowego mińskiego rewiru. 22-latek doprowadził do strat na łączną kwotę ponad 1700 zł. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wprowadzonym regulacjom prawnym, które sankcjonują popełnienie dwóch lub więcej wykroczeń w krótkich odstępach czasu, w podobny sposób jako przestępstwo, służby starają się ograniczać zjawisko kradzieży paliw ze stacji. 22-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego odpowie właśnie za wielokrotne kradzieże benzyny i oleju napędowego z kilku stacji paliw zlokalizowanych na terenie powiatu mińskiego jak za przestępstwo.

Policjanci zespołu wykroczeń prowadzili postępowania, w których ten sam mężczyzna przy wykorzystaniu różnych pojazdów i posługując się kradzionymi tablicami rejestracyjnymi, tankował samochód i odjeżdżał ze stacji paliw nie płacąc za nie.

W sprawę zaangażował się dzielnicowy mińskiego rewiru, który zbierał każdą informację mogącą pomóc w ustaleniu personaliów mężczyzny. W wyniku jego ustaleń, oraz nagrań z kamer monitoringu, policjanci namierzyli 22-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego mogącego mieć związek z kradzieżami.

Całość materiałów została przekazana śledczym z wydziału dochodzeniowego. Funkcjonariusze przesłuchali wskazanego mężczyznę i przedstawili mu zarzut kradzieży. Łącznie podejrzanemu zarzucono 6 kradzieży w okresie od listopada 2019 roku do lutego b.r. na łączną sumę strat ponad 1700 zł.

Sprawa trafi do sądu, 22-latkowi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy wyjaśniają nadal kwestię kradzionych tablic rejestracyjnych i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

st. asp. Marcin Zagórski