Powstał profilaktyczny spot dotyczący zjawiska hejtu - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Powstał profilaktyczny spot dotyczący zjawiska hejtu

Data publikacji 24.11.2020

W ramach realizacji programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Spot skierowany jest głownie do rodziców. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Telefony zaufania:
800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
800 121 212 – dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Bądź razem ze swoim dzieckiem. Razem bezpieczniej!
www.razembezpieczniej.mswia.gov.pl

 

Treść spotu czytana przez lektora:

Często słyszysz hejt. Hejt ukrywa się pod maską nienawiści, szczucia, kompromitowania, obrażania, chamstwa, wulgarności, znęcania się i dręczenia. I teraz uważaj: twoje dziecko może być ich ofiarą. Albo sprawcą… Najczęściej w internecie, bo hejter ślepo wierzy w anonimowość. Ale także w szkole, na treningu, na osiedlu. Bądź czujny, zdobywaj wiedzę. Obserwuj. Rodzicielstwo to też zdrowa kontrola. Dawaj dobry przykład. Dzieci w trudnej sytuacji powinny zawsze móc zwrócić się do zaufanej osoby. Rozmawiaj. To bywa trudne, ale jest niezbędne. Nie bój się jeśli nie wiesz, co zrobić. Zgłoś się do szkoły, fundacji czy psychologa. Są też telefony zaufania. Szukaj informacji w sieci. 

Warstwa wizualna: tekstowi czytanemu przez lektora towarzyszą proste animacje obrazujące omawiane treści w kontekście życia codziennego.