Aktualności

Podejrzany o kradzież w sklepie zatrzymany przez dzielnicowych

Data publikacji 26.11.2020

Dzielnicowi komisariatu w Halinowie zatrzymali 32-letniego mieszkańca Radomia, który przed kilkoma dniami w jednym z marketów na terenie gminy Halinów dokonał kradzieży różnego rodzaju artykułów w tym alkoholi na łączną kwotę ponad 900 zł. Mężczyzna usłyszał zarzut karny kradzieży. Jak się okazało nie była to jego pierwsza kradzież. 32-latek był już „notowany” w policyjnych rejestrach za podobne kradzieże w innych miastach Polski.

Przed kilkoma dniami policjanci z Halinowa otrzymali zgłoszenie o kradzieży sklepowej z jednego z marketów na terenie gminy Halinów. Mężczyzna ukradł różnego rodzaju artykuły w tym alkohole na łączną sumę ponad 900 złotych. Funkcjonariusze otrzymali opis wyglądu mężczyzny i natychmiast udali się we wskazany rejon.

Po kilkunastu minutach dzielnicowi halinowskiego komisariatu w odległości kilkuset metrów od sklepu zauważyli opisywanego mężczyznę. Zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że był to właśnie odpowiedzialny za ten czyn 32-latek z Radomia. Mężczyzna posiadał przy sobie część skradzionego towaru.

32-latek został zatrzymany i trafił do komisariatu. Tam usłyszał zarzut kradzieży. Jak się okazało nie była to pierwsza kradzież tego 32-latka. Mężczyzna był już „notowany” w policyjnej bazie za kradzieże sklepowe w innych miastach Polski.

Sprawa trafi do sądu. Mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Marcin Zagórski

  • Policjant wykonuje czynności służbowe z zatrzymanym mężczyzną.
    Policjant z zatrzymanym mężczyzną