Aktualności

Jechał nietrzeźwy i uderzył w inne auto, policjantom okazał podrabiane prawo jazdy

Data publikacji 17.12.2020

47-letni mieszkaniec Sulejówka usłyszał zarzuty karne jazdy w stanie nietrzeźwości, posługiwanie się podrobionym prawem jazdy i niestosowaniu się do decyzji organu o cofnięciu uprawnień. To efekt działań policjantów z komisariatu w Halinowie, którzy skierowani do czynności przy kolizji drogowej ujawnili, że 47-latek jechał mając ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci z Sulejówka natomiast stwierdzili kolejne przestępstwa, których dopuścił się mieszkaniec Sulejówka.

Przed kilkoma dniami w Sulejówku na ul. Piłsudskiego doszło do kolizji drogowej. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący oplem nie zachował ostrożności i najechał na tył opla insigni. Na miejsce skierowani zostali policjanci z komisariatu w Halinowie.

Podczas czynności na miejscu kolizji ujawnili oni, że kierowca opla zafiry jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do komisariatu, policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy.

Podczas dalszych czynności ustalono, że dokument, którym posługiwał się 47-latek nie widnieje w żadnych policyjnych rejestrach. Jak się okazało kilkanaście lat temu orzeczono wobec mężczyzny sądowy zakaz kierowania pojazdami i zobowiązano go do ponownego zdania egzaminu ze znajomości przepisów ruchu drogowego. 47-latek po kilku nieudanych podejściach zaniechał dalszych starań o odzyskanie prawa jazdy i postanowił kupić je na „czarnym rynku”. Wobec braku dokumentu potwierdzającego zdanie egzaminu, wydana została także decyzja o cofnięciu uprawnień.

Mieszkaniec Sulejówka usłyszał trzy zarzuty karne: jazdy w stanie nietrzeźwości, posługiwania się podrobionym dokumentem i niestosowanie się do decyzji organu o cofnięciu uprawnień. Odpowie za nie przed sądem, może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Marcin Zagórski