Z życia Policji

Kierownik Posterunku Policji w Kałuszynie, po 31 latach służby został policyjnym emerytem - 5 września 2013 roku

Data publikacji 06.09.2013

31 lat w policyjnym mundurze i od samego początku w służbie prewencyjnej, przy tym wielkiego serca i charyzmy, gotów był zawsze stać na straży prawa i porządku. Tymi oraz wieloma innymi szczególnymi cechami odznaczał się wieloletni kierownik posterunku w Kałuszynie, aspirant sztabowy Waldemar Dobrenko, który z dniem 5 września 2013 roku, przeszedł na zasłużoną emeryturę. W imieniu kierownictwa mińskiej jednostki, wszystkich policjantek oraz policjantów, najserdeczniejsze podziękowania Waldemarowi Dobrenko, złożył Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim młodszy inspektor Robert Kokoszka wspólnie z podinsp. Pawłem Winkiem i kom. Zbigniewem Pucelakiem.

Odprawa kadry kierowniczej mińskiej Komendy, która odbyła się w dniu 5 września, miała niezwykle uroczysty i podniosły charakter. Tego właśnie dnia na zasłużoną policyjną emeryturę, po 31 latach służby w Policji, przeszedł wieloletni kierownik Posterunku Policji w Kałuszynie aspirant sztabowy Waldemar Dobrenko.

Przechodzącemu na emeryturę policjantowi, Komendant Powiatowy Policji młodszy inspektor Robert Kokoszka wspólnie z zastępcami, podinspektorem Pawłem Winkiem i komisarzem Zbigniewem Pucelakiem, złożył najserdeczniejsze podziękowania za długoletnią służbę w Policji, pełnioną do tego z pasją i zaangażowaniem. Podczas pożegnalnej odprawy Waldemar Dobrenko odebrał z rąk kierownictwa, przygotowaną specjalnie na tą okazję, okolicznościową plakietę.

Aspirant sztabowy Waldemar Dobrenko pracował w Policji 31 lat. Do służby przyjął się 30 lipca 1982 roku. W latach 1982-1984 pracował w Warszawie w komórkach prewencyjnych. W latach 1984-1988 trafił do Posterunku w Korytnicy, a od 1988 roku służył w Kałuszynie. Przez kilka lat jako patrolowy, później dzielnicowy, aby ostatecznie w 2003 roku objąć stanowisko Kierownika Posterunku.

Waldemar Dobrenko był znany i jest znany do tej pory wszystkim mieszkańcom, nie tylko miasta, ale też gminy Kałuszyn. Przez wiele lat, dzięki jego zaangażowaniu w służbie, na podległym terenie osiągano wysokie wyniki pracy, gdzie wykrywalność przestępstw dochodziła nawet do 80 %. Wytrwałość i upór to cechy, które pomagały kierownikowi Posterunku w jak najlepszym wykonywaniu zadań i obowiązków służbowych, a przede wszystkim w wykonywaniu obowiązku ustawowego czyli skutecznego ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń.

Odejście na emeryturę Waldemara Dobrenko to nie koniec dobrych wyników pracy lokalnych stróżów prawa. Pozostali tam policjanci równie zaangażowani i chętni do pełnienie służby na rzecz lokalnego społeczeństwa.

Rozkazem Komendanta Powiatowego Policji z dniem 6 września 2013 roku, pełniącym obowiązki kierownika Posterunku Policji w Kałuszynie, został aspirant sztabowy Krzysztof Broniarek, który przez wiele lat był dzielnicowym miasta i gminy Kałuszyn.

Życzymy Waldemarowi Dobrenko spokojnej i zasłużonej w pełni emerytury, a jego następcy równie wysokich wyników w służbie i tak wysokiej oceny, jaką miał Waldemar Dobrenko.

dn