Z życia Policji

26 lat wzorowej służby w Policji - asp. szt. Zbigniew Sławiński przeszedł na policyjną emeryturę

Po 26 latach służby na zasłużona policyjną emeryturę przeszedł niezwykle serdeczny funkcjonariusz i doświadczony stróż prawa. Aspirant sztabowy Zbigniew Sławiński od 1991 roku pełnił służbę w Policji i cały ten czas spędził w szeregach mińskiej Policji. Najpierw przez 14 lat był funkcjonariuszem drogówki, a przez kolejne 12 lat był specjalistą od wypadków drogowych w wydziale dochodzeniowo śledczym. Swoją wiedzę i doświadczeniem zawsze chętnie dzielił się z młodszymi kolegami, będąc dla nich prawdziwym wzorem do naśladowania i fachowcem w dziedzinie spraw dotyczących zdarzeń drogowych. Na uroczystej odprawie kadry kierowniczej, za wspaniałą służbę w Policji asp. szt., Zbigniewowi Sławińskiemu podziękował Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim podinspektor Bartłomiej Dydek.

Ostatnia odprawa kadry kierowniczej mińskiej komendy miała bardzo podniosły charakter. Tego dnia pamiątkowy dyplom z okazji przejścia na emeryturę, z rąk mińskiego komendanta, odebrał aspirant sztabowy Zbigniew Sławiński, jeden z najlepszych specjalistów w dziedzinie spraw z zakresu wypadków drogowych, który przez ostatnie 12 lat pracował w wydziale dochodzeniowo   śledczym.

Przechodzący na emeryturę policjant, od początku swojej służby w Policji, tj. od 1991 roku był związany z mińską komendą. Swoje doświadczenie zdobywał i pogłębiał przez 14 lat służby w drogówce, aby później wykorzystać to w sposób niezwykle efektywny podczas prowadzenia najpoważniejszych śledztw dotyczących wypadków drogowych.

Podinspektor Bartłomiej Dydek złożył policyjnemu emerytowi najserdeczniejsze podziękowania w imieniu nie tylko całej kadry kierowniczej, ale też wszystkich policjantów, policjantek i pracowników Policji.

Zbigniew Sławiński nie krył wzruszenia i z całego serca podziękował wszystkim obecnym na odprawie za ten czas spędzony w policyjnym mundurze.

Cała policyjna społeczność mińskiej komendy życzy Zbigniewowi Sławińskiemu wszystkiego co najlepsze w życiu prywatnym, zdrowia, bo to jest najważniejsze i spełnienia wszystkich marzeń oraz planów.

Prawdziwym honorem było dla nas służba z takim sympatycznym  i uczynnym kolegą, jakim zawsze był w służbie  aspirant sztabowy Zbigniew Sławiński.

dn

  • Uroczysta odprawa i pożegnanie asp. szt. Zbigniewa Sławińskiego
  • Uroczysta odprawa i pożegnanie asp. szt. Zbigniewa Sławińskiego
  • Uroczysta odprawa i pożegnanie asp. szt. Zbigniewa Sławińskiego