KPP w Mińsku Mazowieckim

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Podejrzany o spowodowanie karambolu w Ładzyniu aresztowany na 3 miesiące

  Trzy miesiące tymczasowego aresztowania zastosował wobec 44-latka z powiatu piaseczyńskiego Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, w której naraził inne osoby na utratę zdrowia lub życia oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. 44-latek prowadził ciężarówkę MANN mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu, ponadto obowiązywał go dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

 2. Miał zawieźć dzieci na wycieczkę – „wydmuchał” 0,7 promila

  Policjanci z komisariatu w Halinowie przedstawili zarzut karny jazdy w stanie nietrzeźwości, 29-letniemu kierowcy autobusu setra. Mężczyzna został zatrzymany gdy przyjechał pod jedną ze szkół w Halinowie z zamiarem zawiezienia dzieci na szkolną wycieczkę. Całe szczęście czujność jednej z nauczycielek spowodowała, że nie doszło do większego niebezpieczeństwa. Niestety uczniowie na wycieczkę tego dnia już nie pojechali.

 3. Kolejny weekend działań policjantów ruchu drogowego

  Mundurowi z mińskiej „drogówki” kolejny weekend prowadzili działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Zatrzymane dowody rejestracyjne, prawo jazdy, nałożone mandaty karne i zarzuty karne za niezatrzymanie się do kontroli to efekty policyjnych czynności. Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego!

 4. Chciała tylko odwieźć córkę do domu - była nietrzeźwa

  Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 29-letnia kobieta, która kilka dni temu nietrzeźwa odwoziła 8-letnią córkę z zajęć na basenie. Kobietę zatrzymali do kontroli mińscy policjanci i zbadali ją alkomatem. 29-latka miała we krwi niemal 3,5 promila alkoholu. W tej sprawie właśnie usłyszała zarzuty karne.

 5. Motocyklem z 4 promilami!

  Policjanci mińskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę motocykla. Badanie mężczyzny alkomatem wykazało ponad 4 promile alkoholu. Ponadto 41-latek jechał bez tablic rejestracyjnych, ważnego ubezpieczenia OC oraz złamał sądowy zakaz, zabraniający mu dożywotnio jazdy pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do wyroku sądu.

 6. Zwiększamy bezpieczeństwo na drogach

  Policjanci mińskiego wydziału ruchu drogowego w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta Mińsk Mazowiecki oraz całego powiatu przeprowadzili w miniony piątek działania, ukierunkowane na ujawnianie wykroczeń drogowych. Efektem działań, w trakcie których przeprowadzono niemal 100 kontroli drogowych, było zatrzymanie 11 dowodów rejestracyjnych i kilkadziesiąt mandatów karnych.

 7. Wizja zero na drogach – działania mińskich policjantów w ramach akcji „ROADPOL SAFETY DAYS”

  ROADPOL Safety Days – Żyj i pozwól żyć innym to ogólnoeuropejski projekt Policji ruchu drogowego, którego misją przewodnią jest „wizja zero” czyli brak ofiar wypadków komunikacyjnych. Policjanci z mińskiej drogówki włączyli się w ten projekt i czuwali nad bezpieczeństwem na drogach całego powiatu mińskiego.

 8. ROADPOL Safety Days – Żyj i pozwól żyć innym

  W dniach 16-22 września 2021 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).