29.01.2015
Policjanci z Komisariatu w Halinowie zatrzymali 37-letniego Grzegorza K. do sprawy kradzieży damskiego roweru spod Urzędu Miasta w Halinowie. Odzyskano też rower, ukryty pod stertą śmieci na posesji podejrzanego. 37-latek, po tym jak usłyszał zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
29.01.2015
Radość z posiadania motoroweru „Ogar” nie trwała długo. „Amator” cudzych jednośladów, który został podejrzany o włamanie do stodoły, skąd wyprowadził „Ogara”, wpadł w ręce policjantów z Posterunku w Kałuszynie. Motorower odnaleziono w lesie, gdzie został ukryty przez podejrzanego. 29-letni Dariusz Z. z gminy Cegłów, któremu przedstawiono zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
28.01.2015
W dniu dzisiejszym podczas uroczystej odprawy kadry kierowniczej, miało miejsce odczytanie rozkazu personalnego Komendanta Stołecznego Policji o czasowym powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarzowi Bartłomiejowi Dydkowi, dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału do Spraw Odzyskiwania Mienia w Komendzie Stołecznej Policji. W odprawie wziął udział Komendant Stołeczny Policji inspektor Michał Domaradzki, który życzył Komendantowi sukcesów i stworzenia policyjnego zespołu, który swoją służbą da mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.
28.01.2015
W wyniku działań policjantów z wydziału kryminalnego mińskiej komendy, udało się namierzyć i zatrzymać mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. 32-letni mężczyzna zatrzymany przez kryminalnych okazał się mieszkańcem gminy Siennica. Mężczyzna usłyszał już w prokuraturze zarzut udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz zarzut udzielania narkotyków innym osobom. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za takie przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.
27.01.2015
Bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży podczas ferii zimowych było głównym tematem spotkania realizowanego przez policjantów mińskiej komendy w klubie Spółdzielni Mieszkaniowej „Przełom” w Mińsku Mazowieckim. Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży zawód policjanta, opowiedzieli o zadaniach, jakie wykonuje Policja na rzecz bezpieczeństwa obywateli, a przy tym porozmawiali na temat zjawisk demoralizacji wśród dzieci i młodzieży oraz sytuacji niebezpiecznych - wskazując te, których należy się wystrzegać.
27.01.2015
Kryminalni zajmujący się między innymi zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podczas działań realizowanych w gminie Stanisławów, przeszukując dom pewnego 24-latka, znaleźli i zabezpieczyli torebkę, w której ukryta była marihuana. Po zważeniu okazało się, że mężczyzna ukrywał ponad 180 gramów tego zabronionego przez prawo narkotyku. Podejrzany usłyszał już w tej sprawie zarzut nielegalnego posiadania znacznej ilości środków odurzających. Przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
27.01.2015
Policjant z policjantką pełniący służbę w Sulejówku, stali się celem ataku ze strony 19-letniego mieszkańca Sulejówka, którego chcieli ukarać grzywną w formie mandatu karnego za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Funkcjonariusze interweniowali w stosunku do grupy młodzieży, która zachowywała się głośno w rejonie szkoły przy ulicy Kopernika. Podejrzany usłyszał już zarzut znieważenia policjantów oraz naruszenia ich nietykalności. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
26.01.2015
Trudne warunki pogodowe i zmienna aura powodują, że jazda samochodem powinna być dostosowana do warunków atmosferycznych. Dla kierowców oznacza to wzmożoną czujność, zachowanie właściwych odstępów i jazdę z dozwoloną prędkością. Nie tylko kierowcy, ale też piesi powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego czyli iść właściwą stroną drogi, czyli tam gdzie nie ma chodników, nie wchodzić na pas jezdni i nie wbiegać na przejścia dla pieszych. Policjanci apelują szczególnie do pieszych, aby po zmierzchu wyposażyli się w elementy odblaskowe, przez to stając się bardziej widocznymi dla innych uczestników ruchu drogowego.
25.01.2015
Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Aby dowiedzieć jak można się przed tym ochronić zachęcamy do zapoznania się z zawartymi na tej stronie informacjami. Warto zadbać o to, aby ktoś kto wejdzie w posiadanie naszych dokumentów nie wykorzystał ich z korzyścią dla siebie, a ze stratą dla tych, którzy je utracili.
24.01.2015
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112, a w Mińsku Mazowieckim do oficera dyżurnego Komendy pod numer 25 759 72 00. Można też dzwonić do Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pod bezpłatny numer telefonu 987.
<<
<
1
...