01.10.2014
Dzięki natychmiastowej reakcji dwóch pracownic pizzerii w Dębem Wielkim, które ruszyły w pościg za kobietą, podejrzaną o kradzież telefonu komórkowego, pozostawionego na parapecie w lokalu, policjantom z Halinowa udało się zatrzymać 43-letnią Marzenę K., a następnie przedstawić jej zarzut popełnienia kradzieży. Podejrzana przyznała się do kradzieży i dobrowolnie poddała się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnie. Wspomniany telefon kobieta wyrzuciła do kosza w łazience przychodni, gdzie została ujęta.
01.10.2014
Policjanci z zespołu wywiadowczego ustalili mężczyzn mogących mieć związek z kradzieżą spustowej rury miedzianej, skradzionej z terenu kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim. 6-ciometrową rurę, już pociętą, odnaleziono na jednym z okolicznych skupów złomu. Zarzuty popełnienia kradzieży usłyszało dwóch mężczyzn w wieku 23 i 54 lat, natomiast zarzut paserstwa usłyszał 31-letni wspólnik wspomnianych mężczyzn. Wszyscy dobrowolnie poddali się karze.
01.10.2014
Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim w ramach współpracy z wydziałem komunikacji Starostwa Powiatowego przeprowadzili działanie ukierunkowane na dokładne kontrole samochodów wykorzystywanych przez ośrodki i szkoły nauki jazdy. Mundurowym towarzyszył pracownik wydziału komunikacji, który dokładnie sprawdzał i weryfikował zezwolenia oraz uprawnienia na prowadzenie tego rodzaju działalności. Podczas wspólnych kontroli nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości u kontrolowanych instruktorów.
29.09.2014
„Tango i Cash” to tytuł znanego amerykańskiego filmu sensacyjnego. Jednak na naszym rodzimym gruncie też mieliśmy do czynienia z parą detektywów, nie z wydziału Policji w Los Angeles, lecz dwójką uczniów z Mińska Mazowieckiego, którzy w ramach socjalnego projektu „Uśmiech Dziecka”, realizowanego przez Agnieszkę Słońską, w ramach specjalizacji II-ego stopnia w zawodzie pracownik socjalny, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, poznawali prace stróżów prawa w mińskiej jednostce. Sebastian z Szymonem poznali tajniki pracy oficerów dyżurnych i techników kryminalistyki. Może zostaną w przyszłości policjantami. Najważniejsze, że podczas wizyty uśmiech nie znikał z ich twarzy.
29.09.2014
Policyjną profilaktykę w Mrozach propagowali i prowadzili sierżanci, Jolanta Pronobis z wydziału do spraw nieletnich i patologii mińskiej Komendy wspólnie z maskotką Komendy Stołecznej Policji sierżantem Borsukiem. Ponad setka uczniów z klas zerowych i z klas I-III aktywnie uczestniczyła w policyjnej prelekcji. Tematem spotkania było korzystanie z numerów alarmowych, właściwe zachowanie się na przejściach dla pieszych, a także kontakt z osobą nieznajomą. Prelekcja miała na celu wykształcenie w uczniach cech, które pozwolą im unikać pewnych zagrożeń w przyszłości.
27.09.2014
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją rozwiązali sprawę papierosów bez akcyzy, zabezpieczonych przez mińskich kryminalnych na początku lipca tego roku w gminie Halinów. Zarzut nielegalnego przechowywania i ukrywania 100 kartonów papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych przedstawiono 57-letniemu mieszkańcowi gminy Halinów. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
26.09.2014
Policjanci z Mrozów zatrzymali 67-letniego Leszka O. z Warszawy, podejrzanego o kradzież dwóch rowerów na miejscowej stacji kolejowej. W namierzeniu skradzionych jednośladów, pomógł policjantom właściciel jednego z nich, który odnalazł swój rower związany linka z drugim, jak okazało się też kradzionym, pod sklepem niedaleko stacji. Leszek O. usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.
26.09.2014
W ręce policjantów z Mrozów wpadł 51-letni Wojciech P. mieszkaniec mińskiej gminy, podejrzany o kradzież metalowych słupków z prywatnej posesji w gminie Cegłów. Wcześniej w tej sprawie zarzut karny współudziału w kradzieży słupków przedstawiono 45-letniemu Adamowi R. Policjanci odzyskali też słupki, które zabezpieczono na jednym z lokalnych skupów złomu. Podejrzanym w tej sprawie grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.
26.09.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób zaginionych, prowadzą sprawę poszukiwawczą 26-letniego Michała Wojciecha Wawrzyńczaka, który wyszedł z domu w Halinowie 24 czerwca tego roku i do dnia dzisiejszego nie wrócił, ani też nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną i znajomymi. Policjanci apelują o kontakt z mińską Komendą do wszystkich osób, które mogły widzieć Michała Wojciecha Wawrzyńczaka. Policjanci dyżurują pod numerami telefonów: całodobowo – oficer dyżurny 025 759 72 00, grupa poszukiwawcza wydziału kryminalnego 025 759 72 34 lub 025 759 72 64. Można też telefonować na numery alarmowe 112 i 997. Policjanci dokładnie sprawdzą każdy sygnał dotyczący zaginionego mężczyzny.
25.09.2014
Uprzejmie informujemy, że Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
<<
<
1
...