04.09.2015
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją prowadzą sprawę dotyczącą wyłudzeń internetowych pożyczek bankowych. W trakcie policyjnych czynności w tej sprawie funkcjonariusze dotarli do zapisów monitoringu w jednym z banków, gdzie zarejestrowano wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą. Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mogłyby pomóc Policji w identyfikacji tego mężczyzny, o kontakt z prowadzącym postępowanie starszym aspirantem Tomaszem Sujakiem tel. bezp. 25 759 72 63. Można też dzwonić do sekretariatu wydziału kryminalnego na nr. 25 759 72 66 lub napisać e-mail na adres: policjaminksmazowiecki@vp.pl
03.09.2015
Mnóstwo radości sprawiła policyjna wizyta wychowankom Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim. W profilaktyczne spotkanie zaangażowali się policyjni antyterroryści z sekcji realizacji i zabezpieczenia Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Warszawie. Oprócz prezentacji specjalistycznego wyposażenia, wychowankowie mogli obejrzeć też filmy z policyjnych akcji. Spotkanie miało również charakter profilaktyczny i dotyczyło unikania zagrożeń w życiu codziennym. Policyjnym antyterrorystom wizyta w Mińsku Mazowieckim dała wiele satysfakcji.
03.09.2015
Jak co roku podczas policyjnej akcji prewencyjnej pt. „Bezpieczna Droga do Szkoły” policjanci pełnią regularne służby w rejonach przylegających do szkół, najczęściej w miejscu gdzie znajdują się przejścia dla pieszych. Wspólnie z policjantami udział w akcji biorą też Strażnicy Miejscy. Od 1 września takie patrole można już zobaczyć pod Szkołą Podstawową nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Ostatnio służbę pełnił tam jeden z dzielnicowych mińskiego rewiru mł. asp. Andrzej Kuźniar, który wspólnie ze strażnikami czuwał nad bezpieczeństwem idących do szkoły uczniów.
03.09.2015
Policjanci z Mińska Mazowieckiego i Mrozów wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca” z Torunia, podczas imprezy towarzyszącej dożynkom gminno-parafialnym w Kałuszynie, zorganizowali dla mieszkańców pokaz policyjnego sprzętu transportowego oraz konkursy z wykorzystaniem specjalnych narkogogli oraz alkogogli. Mieszkańcy Kałuszyna i pobliskich miejscowości z zainteresowaniem oglądali radiowozy i motocykle, a przy tym chętnie brali udział w konkursach zorganizowanych przez przedstawicieli stowarzyszenia.
01.09.2015
1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Maluchy oraz starsi koledzy i koleżanki powitali kolejny rok edukacji. Policjanci przez pierwsze dwa tygodnie września będą aktywnie angażować się w działania w rejonach szkół. Na terenie powiatu mińskiego, stróże prawa z prewencji oraz drogówki wspierani między innymi przez Straż Miejską, będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci oraz młodzieży szkolnej. Szczególnym nadzorem policjanci obejmą te placówki oświatowe, gdzie natężenie ruchu jest największe. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a szczególnie do kierowców o kulturę na drodze, rozsądek i respektowanie przepisów, szczególnie w rejonie szkół.
31.08.2015
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
30.08.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
29.08.2015
Policjanci z mińskiej drogówki prowadzą akcję związaną ze sprawdzeniem infrastruktury drogowej, która ma wpływ na bezpieczeństwo uczniów idących i wracających ze szkoły. Policjanci do tej pory dotarli już do większości szkół w powiecie mińskim. W sprawdzeniu rejonu szkoły w Hucie Mińskiej wziął udział Naczelnik mińskiej drogówki nadkomisarz Piotr Wojda, który w asyście dyrektora placówki Piotra Matzanke, wspólnie oceniali bezpieczeństwo pod szkołą.
28.08.2015
W ostatni weekend wakacji policjanci z mińskiej drogówki będą częściej niż zwykle prowadzić wzmożone kontrole na drogach powiatu mińskiego, pod kątem respektowania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Do służby wyjedzie więcej patroli, wyposażonych w wideorejestratory, mierniki prędkości oraz testery trzeźwości. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą, aby powrót z wakacji był tylko i wyłącznie bezpieczny i szczęśliwy.
27.08.2015
W związku z zawiadomieniami przyjętym ostatnio od mieszkańców powiatu mińskiego, którzy zainteresowani ofertami pracy z portali ogłoszeniowych, przekazywali nieznanym osobom swoje dane, policjanci chcą przestrzec przed stosowaniem tego rodzaju praktyk. Funkcjonariusze przestrzegają, że przekazane informacje mogą być wykorzystane w celu narażenia tych osób na ewentualne straty materialne, związane np. z wykorzystaniem ich danych do wyłudzeń kredytowych. Jeżeli nie mamy pewności, kim jest oferent i czy firma, którą reprezentuje jest prawdziwa, nie należy przekazywać żadnych danych osobowych i teleadresowych, a szczególnie żadnych skanów dokumentów tożsamości.
<<
<
1
...