28.11.2014
Dzięki prawdziwie obywatelskiej i zdecydowanej postawie kierowcy autobusu jadącego do Mrozów, udało się zatrzymać nietrzeźwą kobietę. Wspomniany kierowca widząc podejrzane manewry jadącego przed nim osobowego lanosa, wspólnie z innym kierowcą zablokował samochód, a następnie wezwał patrol Policji. Kierująca miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.
28.11.2014
Policjanci z zespołu wywiadowczego zatrzymali w Mińsku Mazowieckim mężczyznę, który ukrywał przy sobie narkotyki. Podczas kontroli 26-latka ujawniono i zabezpieczono ponad 2 gramy metaamfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. 26-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa narkotykowego i dobrowolnie poddał się karze.
27.11.2014
W ramach cyklu przedszkolnych wydarzeń „Bezpieczny Przedszkolak” realizowanych w „Krainie Bajek” w Cegłowie, odbyło się tam spotkanie z policjantami. Prelekcję dla maluchów i pokaz policyjnych radiowozów zorganizował milusińskim miejscowy dzielnicowy wspólnie z oficerem prasowym. Mundurowi przypomnieli dzieciom, aby jeździły do przedszkola w fotelikach bezpieczeństwa, a spacerując po zmroku z najbliższymi, pamiętały o zakładaniu odblasków.
27.11.2014
Policjanci z Komisariatu w Dobrem, w ramach prowadzonej pracy operacyjnej, ustalili dwóch mieszkańców gminy Stanisławów w wieku 16 i 19 lat, mogących mieć związek z kradzieżą kabli z instalacji elektrycznej pomieszczenia gospodarczego w Retkowie. Obydwaj przyznali się już do włamania i kradzieży miedzianych przewodów. 19-latek dobrowolnie poddał się karze, natomiast 16-latek odpowie za kradzież przed Sądem Rodzinnym.
27.11.2014
Chęć posiadania lepszego kabla HDMI za niższa cenę, klient jednego z mińskich marketów - przypłacił zarzutami karnymi. 26-latek z powiatu mińskiego został podejrzany o to, że podmienił metki w dwóch kablach, a następnie udał się do kasy dokonać zakupu lepszego kabla taniej raptem o kilka złotych. 26-latek przyznał się już do oszustwa i dobrowolnie poddał się karze.
26.11.2014
Dzielnicowy z Siennicy w ramach zacieśniania współpracy z lokalnym placówkami oświatowymi, spotkał się z wychowankami Publicznej Szkoły Podstawowej w Starogrodzie. Dzielnicowemu towarzyszyli policyjni przewodnicy z owczarkami niemieckimi. Policjanci rozmawiali z uczniami nie tylko o bezpieczeństwie, opowiadali również o swojej codziennej służbie. Podczas spotkania przewodnicy pokazali jak wygląda codzienna tresura psów służbowych.
26.11.2014
Dzielnicowi z mińskiego rewiru namierzyli i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Siennica w wieku 18 i 19 lat, mogących mieć związek z kradzieżą telefonu komórkowego z szatni przy boisku sportowym w Siennicy. Dzielnicowi odzyskali telefon, który był ukryty w altanie na prywatnej posesji. Podejrzani usłyszeli już zarzuty karne popełnienia kradzieży, po czym dobrowolnie poddali się karze.
25.11.2014
Prawie 130 uczniów szkoły w Żakowie w gminie Siennica, w tym wychowankowie podstawówki i gimnazjaliści, wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym, zorganizowanym przez dzielnicowego starszego sierżanta Arkadiusza Wysockiego i przewodników psów służbowych. Tematem wiodącym podczas spotkania było bezpieczeństwo uczniów w szkole. Mundurowi przygotowali pokaz tresury i umiejętności swoich psów, między innymi podczas symulowanego obezwładnienia niebezpiecznego przestępcy.
25.11.2014
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 44-letniego mieszkańca mińskiej gminy, podejrzanego o kradzież drewna z państwowego lasu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podczas jego rozładunku. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 44-latkowi zarzutu usiłowania popełnienia kradzieży uprzednio wyciętego drzewa z lasu. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci sprawdzają czy jeszcze inne osoby nie były przypadkiem zamieszane w tą kradzież.
24.11.2014
Policjanci z mińskiej drogówki wspólnie z cegłowskimi samorządowcami i przedstawicielem jednego z lokalnych stowarzyszeń wzięli udział w profilaktycznym spotkaniu dla uczniów i wychowanków Zespołu Szkolnego w Piasecznie. Przewodnim tematem była bezpieczna droga do szkoły. Wykład dla młodzieży prowadził naczelnik wydziału ruchu drogowego nadkomisarz Piotr Wojda. Policjanci zademonstrowali uczniom z jakich urządzeń korzystają w codziennej służbie, prezentując między innymi ręczny miernik prędkości oraz tester trzeźwości.
<<
<
1
...