04.05.2016
Podrobienie wniosku o wydanie dowodu osobistego, posłużenie się podrobionym dokumentem jako autentycznym, poświadczenie nieprawdy poprzez wprowadzenie w błąd pracownika urzędu, posłużenie się danymi innej osoby, w celu wyrządzenia jej szkody osobistej i majątkowej, a w końcu oszustwo przy wyłudzeniu pożyczek internetowych - to lista czynów zabronionych, o których popełnienie został podejrzany 24-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, w sprawie prowadzonej przez policjantów z Komisariatu Policji w Halinowie. Mężczyzna przyznał się do wszystkiego i dobrowolnie poddał się karze.
03.05.2016
Żmudna i ponad półroczna dokładna praca przy sprawie dotyczącej kradzieży sklepowej w jednym z mińskich marketów, pozwoliła dochodzeniowcom na ustalenie podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa – 43-letniego mężczyznę z powiatu garwolińskiego i 24-letnią mieszkankę powiatu sokołowskiego. Obydwoje usłyszeli zarzut współudziału w popełnieniu kradzieży. Obydwoje przyznali się i dobrowolnie poddali się karze. Z policyjnych analiz, wynikało, że nie była to jedyna kradzież sklepowa, jaką opisywani podejrzani mieli na koncie.
02.05.2016
Mińscy kryminalni ustalili i zatrzymali 30-letniego mieszkańca mińskiej gminy, podejrzanego o kradzież kilkudziesięciu kilogramów mosiężnych elementów i wiertarki z piwnicy przy ulic Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim. Podejrzany usłyszał już zarzut karny popełnienia kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna prawdopodobnie nie działał sam. W sprawie planowane jest zatrzymanie jego wspólnika.
02.05.2016
Profilaktyczną prelekcję dla uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej w Mrozach, zorganizował dzielnicowy miejscowej gminy starszy aspirant Janusz Chmielowski. Policjant starał się podczas swojej prelekcji przekazać małym uczniom jak najwięcej praktycznych wskazówek, które miałyby pomóc uczniom w życiu codziennym, nie tylko w szkole, ale też w domu. Dzielnicowy przygotował też odblaskowe upominki dla uczniów. Każdy z nich otrzymał od policjanta świecącą zawieszkę. Policjant przypomniał uczniom o obowiązkowym noszeniu odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.
01.05.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
28.04.2016
Sprawozdanie Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim i analiza stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie mińskim w 2015 roku, były tematem wystąpienia podczas XIV Sesji Rady Powiatu Mińskiego. Najważniejszy sfery policyjnej działalności i efekty służby funkcjonariuszy, dokładnie przedstawił i omówił I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarz Zbigniew Pucelak. Policjanci obecni na sesji odpowiadali również na pytania radnych - dotyczące między innymi znakowania rowerów i map zagrożeń. Radni złożyli kilka postulatów, dotyczących podejmowania działach wobec nietrzeźwych kierowców i działań prewencyjnych w rejonie sklepów z alkoholem na terenie miasta Mińsk Mazowiecki.
28.04.2016
Kryminalni z mińskiej komendy nawiązali ścisłą współpracę z celnikami z Urzędu Celnego w Siedlcach, w zakresie ujawniania nielegalnych salonów z grami hazardowymi. W wyniku zaplanowanych działań, policjanci z celnikami weszli do jednego z salonów gier i zabezpieczyli wszystkie znajdujące się w środku automaty, w sumie 5 maszyn, w związku z podejrzeniem, że prowadzona działalność może naruszać przepisy ustawy o grach hazardowych. Policjanci nie wykluczają kolejnych realizacji z celnikami. W najbliższym czasie mogą skontrolować kolejne tego rodzaju punkty.
27.04.2016
Policjanci z mińskiej komendy monitorują przez cały czas zagrożenia związane z handlem ludźmi, a w szczególności żebractwo, do którego mogłyby być przymuszane bądź wykorzystywane osoby w różnym wieku, zarówno dorośli, jak i dzieci. Do tej pory w powiecie mińskim nie odnotowano przypadku żebractwa, do którego zmuszano kogoś jakąś presją bądź groźbą. Policjanci pragną uczulić społeczeństwo na fakt, że takie zagrożenia mogą pojawić w każdej chwili. Dlatego funkcjonariusz apelują o bezzwłoczne powiadamianie Policji o sytuacjach, w których dochodzi do żebractwa. Policjanci zapewniają, że dokładnie sprawdzą każdy sygnał i skontrolują osoby trudniące się tym procederem.
26.04.2016
Mieszkańcy Powiatu Mińskiego, jeżeli znacie policjanta, szczególnie zaangażowanego w sprawy społeczne, policjanta który ujął was swoją osobą, pomógł w trudnej życiowej sytuacji bądź w rozwiązaniu problemu dotyczącego przemocy w rodzinie, a przede wszystkim policjanta, który swoją postawą wniósł szczególny wkład w budowę lokalnego systemu pomocowego, który jest wrażliwy na ludzką krzywdę i pomaga osobom pokrzywdzonym w wyniku przemocy w rodzinie, to można taką kandydaturę zgłosić do IX edycji ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Policjant, który mi pomógł”. Wszelkie informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej: http://www.policjant.niebieskalinia.pl
25.04.2016
Dwa zarzuty karne usłyszał 22-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, który wpadł w ręce policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego w Mińsku Mazowieckim. 22-latek kierował osobowym oplem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Oprócz popełnienia przestępstwa drogowego, został też podejrzany o przestępstwo łapownictwa, polegające na złożeniu obietnicy udzielenia korzyści majątkowej policjantom w celu skłonienia ich do naruszenia przepisów prawa poprzez odstąpienie od interwencji. 22-latek przyznał się do wymienionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.
<<
<
1
...