29.06.2015
Wakacyjne zaginięcia do tej pory odnotowane przez policjantów z mińskiej komendy to przede wszystkim ucieczki z ośrodków wychowawczych, niepowroty z przepustek, spowodowane chęcią przedłużenia sobie wolnego i spędzenia wakacyjnego czasu ze znajomymi. Każdy taki przypadek rodzi jednak działania Policji ukierunkowane na odnalezienie osoby zaginionej. Policjanci apelują do młodzieży o to, aby podczas wakacji nie działała pochopnie. Młodzież często popada w konflikt z prawem. Wielokrotnie też, żeby zdobyć pieniądze wchodzi na drogę przestępstwa. Warto być rozsądnym i nie znaleźć się w takiej sytuacji.
28.06.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej komendy zatrzymali w Sulejówku 28-letniego mieszkańca Radomia, który okazał się być ściganym aż trzema listami gończymi przez Sądy w Iławie i w Warszawie. Zgodnie z sądowymi wyrokami miał spędzić ponad 5 lat w zakładzie karnym. W związku z interwencją kryminalnych w Sulejówku przedstawiono podejrzanemu zarzut naruszenia nietykalności policjantów i zmuszania policjantów przemocą do zaniechania czynności służbowych. Za to grozi mu jeszcze kara do 3 lat pozbawienia wolności.
27.06.2015
Od dzisiaj rusza coroczna policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje”, która potrwa do 31 sierpnia tego roku. Policjanci z mińskiej Komendy będą w tym czasie dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w całym powiecie. Funkcjonariusze będą realizować zadania na drogach, w miejscach wypoczynku i miejscu zamieszkania. Zadaniem policjantów będzie zapewnienia w okresie wakacji maksimum bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży. Policjanci będą przede wszystkim zdecydowanie reagować na wszystkie przestępstwa i wykroczenia. Funkcjonariusze życzą wszystkim młodym ludziom wyłącznie bezpiecznych i wolnych od trosk i kłopotów wakacji.
26.06.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
26.06.2015
Podczas kilku kolejnych dni dzielnicowy miasta i gminy Mrozy, aspirant Janusz Chmielowski zorganizował spotkania w przedszkolach i szkołach w gminie Mrozy i gminie Latowicz, rozmawiając z dziećmi oraz młodzieżą o bezpieczeństwie podczas rozpoczynających się od jutra wakacji. Policjant tłumaczył, jak należy zachowywać się na drodze, na przejściach dla pieszych, a także w kontakcie z osobą nieznajomą czy też w przypadku ataku agresywnego psa. Policjant życzył wszystkim przedszkolakom i uczniom wspaniałych wakacji i udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.
26.06.2015
Kilkunastoosobowa grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mińsku Mazowieckim spędziła niezapomniane chwile - poznając pracę policjantów z mińskiej komendy. Pokaz sprzętu transportowego, radiowozów i motocykli przygotowali maluchom policjanci z drogówki. „Czarodziejskie sztuczki” pokazywał natomiast przedszkolakom „czarodziej Krzysiek”, policyjny technik, który „wyczarowywał” dzieciom odciski ich dłoni, widoczne na białej kartce dopiero po użyciu specjalnego proszku. Przedszkolaki były szczęśliwe, odwdzięczając się stróżom prawami serdecznymi uśmiechami.
26.06.2015
Podczas VI Zwyczajnej Sesji Rady Gminy Siennica policjanci przedstawili ocenę stanu bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy w 2014 roku. Jak podkreślił reprezentujący Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim, naczelnik wydziału prewencji podkomisarz Wojciech Korzeń, gmina Siennica jest „gminą bezpieczną”. Świadczy o tym spadek liczby przestępstw i wysoka skuteczność ścigania sprawców na poziomie ponad 78 %. Podczas sesji radni złożyli na ręce naczelnika postulaty o pomoc w stworzeniu rozwiązań, mających między innymi poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym w Zglechowie i Starogrodzie.
25.06.2015
W związku z realizacją celów uwzględnionych w szkolnym systemie doradztwa zawodowego, funkcjonującego w Publicznej Szkole Podstawowej w Siennicy, mińska komendę odwiedziło 25 uczniów klasy szóstej, którzy bardzo chcieli, aby przybliżono im zawód policjanta oraz warunki i organizację codziennej służby w Policji. Oprowadzeniem po jednostce grupy młodzieży zajął się oficer prasowy. W spotkaniach z uczniami wzięli udział dyżurni, policjanci z zespołu konwojowo ochronnego, technik kryminalistyki oraz policjanci drogówki.
25.06.2015
Łatwowierność to cecha, która może czasami przysporzyć kłopotów, szczególnie w sytuacji kiedy wizja zdobycia pracy zaburza racjonalne myślenie. W fikcyjną opowieść, prawdopodobnie oszustów, którzy chcieli zatrudnić ochroniarza do komisu samochodowego uwierzyła dwójka mieszkańców powiatu mińskiego. Pokrzywdzonych mężczyzn namówiono do założenia rachunków w bankach, które później wykorzystano do wzięcia pożyczek. Policjanci prowadzą teraz w tej sprawie dochodzenie i przestrzegają mieszkańców, aby w podobny sposób nie dali się namówić i oszukać.
24.06.2015
Akcja „Nie daj się zrobić w słupa” została zainicjowana przez Kontrolę Skarbową w październiku 2014 r. Zadaniem kampanii jest zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z aktywnością zorganizowanych grup przestępczych, informowanie i edukacja w zakresie bezpiecznego prowadzenia działalności gospodarczej, pokazanie konsekwencji związanych z wystawianiem i wprowadzaniem do obiegu prawnego fikcyjnych faktur, uczestnictwem w karuzeli podatkowej. Przekonanie młodych ludzi, iż nie warto wchodzić na drogę przestępstwa. Uświadomienie wszystkim potencjalnym ofiarom grup przestępczych, które otrzymały propozycję pełnienia roli „słupów” bądź „buforów”, że za oszustwa podatkowe grożą kary - nie tylko z kodeksu karnego skarbowego, ale również kodeksu karnego.
<<
<
1
...