17.04.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
17.04.2015
Ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego powiecie mińskim w 2014 roku była tematem wystąpienia Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarza Bartłomieja Dydka podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Środowiska Rady Powiatu Mińskiego. W ocenie Komendanta „powiat miński to miejsce bezpieczne i cały czas udaje nam się to bezpieczeństwo poprawiać”. W obradach komisji oprócz radnych, wziął też udział Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński.
17.04.2015
Policyjni wywiadowcy obezwładnili i zatrzymali 25-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który pod jednym z lokali na Placu Kilińskiego uderzył dwukrotnie nożem 20-letniego mężczyznę. W wyniku tego ataku, pokrzywdzony doznał ran ciętych nogi i twarzy. 25-latka osadzono w policyjnym areszcie, a później przedstawiono mu zarzut uszkodzenia ciała w związku z wybrykiem chuligańskim. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze. 25-latkowi grozi wyższy wymiar kary, z uwagi na fakt, że będzie odpowiadał przed sądem jako recydywista.
16.04.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób zaginionych, prowadzą sprawę poszukiwawczą 16-letniej Karoliny Ajdackiej, który 11 stycznia tego roku wyjechała do ośrodka wychowawczego, do którego jednak nie dotarła i do tej pory nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną i znajomymi. Policjanci ustalili, że 16-latka może przebywać na terenie Warszawy. Policjanci apelują o kontakt z mińską Komendą do wszystkich osób, które mogły widzieć zaginioną.
16.04.2015
Policjanci z mińskiej dochodzeniówki prowadzą sprawę dotyczącą kradzieży rowerów. Podczas policyjnych realizacji, funkcjonariusze zabezpieczyli dwa rowery górskie, w związku z podejrzeniem, że mogą pochodzić z kradzieży. Funkcjonariusze apelują do osób, które rozpoznają rowery i proszą o kontakt telefoniczny bądź osobisty z prowadzącym postępowanie aspirantem Markiem Dudą. Można telefonować bezpośrednio na nr 25 759 73 12, a także do sekretariatu wydziału dochodzeniowo śledczego na nr. 25 759 72 67 od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.
15.04.2015
W wyniku pracy operacyjnej mińskich kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości samochodowej, namierzono i zlikwidowano dziuplę samochodową w powiecie wołomińskim. Kryminalni ustalili, że zabezpieczone tam dwa rozebrane na części auta, mazdę cx9 i hondę civic, skradziono w marcu w Warszawie. Zarzut paserstwa polegającego na ukryciu pochodzących z przestępstwa samochodów usłyszeli 24-letni dwaj bracia bliźniacy. Sprawę prowadzą teraz policjanci z Komisariatu w Tłuszczu. Za opisywane przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
15.04.2015
Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach, błyskawicznie zareagowali na korupcyjną propozycję nietrzeźwego kierowcy volkswagena. 44-letni mieszkaniec gminy Kałuszyn trafił do policyjnego aresztu, a później został doprowadzony do prokuratury. Podejrzany usłyszał zarzut udzielenia policjantom korzyści majątkowej. 44-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze, a prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze.
14.04.2015
Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu w Mrozach zatrzymali w pościgu nietrzeźwego 28-letniego kierowcę, który miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Podczas policyjnej interwencji mężczyzna stawiał czynny opór i nie stosował się do poleceń. Oprócz niego do policyjnego aresztu trafił jego brat, który również swoim zachowaniem przeszkadzał policjantom w przeprowadzeniu czynności prawnych. Obydwaj bracia usłyszeli już zarzuty karne. Wspólnie odpowiedzą za zmuszanie policjantów przemocą do odstąpienia od interwencji. 28-letni kierowca dodatkowo usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.
14.04.2015
W ręce dzielnicowych z mińskiego rewiru wpadł 25-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, zatrzymany w związku z komunikatem oficera dyżurnego o podjęciu pościgu za podejrzanym o podpalenie osobowej hondy na parkingu przy ulicy Przemysłowej. Okazało się, że honda była własnością byłej konkubiny 25-latka. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów karnych, w tym uszkodzenia samochodu poprzez podpalenie oraz znęcania się fizycznego i psychicznego nad byłą dziewczyną. 25-latka objęto policyjnym dozorem.
14.04.2015
Na terenie Sulejówka policjanci wspólnie z pracownikami rejonu energetycznego prowadzili kontrole instalacji elektrycznych, w związku z podejrzeniem kradzieży energii elektrycznej. Podczas sprawdzania posesji przy ulicy Niemojewskiego, ujawniono nielegalne przyłącze. Właściciel posesji może teraz odpowiedzieć za kradzież energii elektrycznej. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...