28.03.2015
Jak co roku policjanci z prewencji zaplanują i zrealizują działania kontrolno prewencyjne, mające na celu zminimalizowanie występowania zdarzeń przestępczych w miejscach prowadzenia handlu i usług. Policyjne działania będą zmierzały do skutecznego przeciwdziałania drobnym kradzieżom. Okres przedświąteczny zwykle wykorzystują drobni złodzieje oraz kieszonkowcy i to ich należy się wystrzegać. Policjanci jak co roku przed świętami przygotowali wskazówki, mówiące jak uniknąć kradzieży oraz utrudnić złodziejowi popełnienie przestępstwa.
27.03.2015
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”. Podczas konferencji zorganizowanej w Komendzie Głównej Policji insp. Mariusz Sokołowski przypomniał wyniki raportu Komisji Europejskiej, w którym podsumowano bezpieczeństwo na drogach w 2014 r. W Unii Europejskiej w ubiegłym roku ginęło średnio 51 osób na milion mieszkańców. Polska znalazła się w czołówce krajów z najwyższym wskaźnikiem – przekraczającym 80 ofiar na milion mieszkańców. W naszym kraju wyniósł on 84.
27.03.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
27.03.2015
Policjanci z Komisariatu w Sulejówku zatrzymali podczas kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę, który miał prawie jeden promil alkoholu w organizmie. Podczas czynności policyjnych związanych z kontrola drogową, kierowca wręczył policjantom plik banknotów, aby ci odstąpili od interwencji. Policjanci odmówili, a 50-letni Janusz O. trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości i udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom w celu skłonienia ich do naruszenia prawa. Wobec 50-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze – policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
27.03.2015
Edukacyjne spotkanie dla 72 gimnazjalistów i nauczycieli z Zespołu Szkół w Jeruzalu zorganizował i przeprowadził dzielnicowy miasta i gminy Mrozy aspirant Janusz Chmielowski. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na stadionach i zachowanie się młodzieży. W wykładzie pomagał policjant z zespołu patrolowo interwencyjnego sierżant sztabowy Jarosław Śledziewski, dzieląc się swoim doświadczeniem związanym z zabezpieczaniem meczów piłkarskich. Podczas spotkania policjanci zademonstrowali wyposażenie policjanta nieetatowego pododdziału prewencji policji.
27.03.2015
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego mińskiej komendy zatrzymali w pościgu 33-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, podejrzanego o kradzież ponad 50 litrów oleju napędowego na stacji w Stojadłach. Policjanci ustalili, że tablice rejestracyjne, które miały utrudnić identyfikację auta, pochodziły z innego samochodu. 33-latkowi przedstawiono już zarzut karny popełnienia kradzieży. Policjanci z zespołu do spraw wykroczeń i postepowań administracyjnych przekażą teraz materiały z wnioskiem o ukaranie do sądu.
26.03.2015
49 uczniów z klas pierwszych Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, wzięło udział w kilkugodzinnych praktykach zorganizowanych w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”. Mińska jednostka dziewiąty rok z rzędu gościła w swoich murach osoby zainteresowane zawodem policjanta. Podczas pobytu w jednostce uczniowie poznawali pracę policjantów na stanowisku kierowania i w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Zwiedzili również atelier zespołu techniki kryminalistycznej, poznali wyposażenie do służby policjantów prewencji i drogówki. Uczniowie zapoznali się też z procesem rekrutacji do służby w Policji.
25.03.2015
24 marca 2015r. podczas uroczystej „Gali Przedsiębiorczości” zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim, odbyło się podsumowanie XI Edycji „Dnia Przedsiębiorczości” – ogólnopolskiego programu edukacyjnego, mającego na celu przybliżyć młodzieży specyfikę różnych zawodów i pomóc w wyborze przyszłego miejsca pracy. Wśród laureatów, w gronie najaktywniejszych firm w Polsce w 2014 roku, znalazła się Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim. W uroczystości wziął udział Komendant Powiatowy Policji nadkomisarz Bartłomiej Dydek, który odebrał statuetkę i pamiątkowy dyplom z rąk dr Ireny Sroki, Przewodniczącej Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, oraz Henryk Wujca Doradcy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
25.03.2015
Mińscy dzielnicowi podczas obchodu ulicy Widok w Mińsku Mazowieckim skontrolowali dwóch 16-letnich mieszkańców mińskiej gminy. Przy nastolatkach policjanci znaleźli i zabezpieczyli po działce haszyszu. Obydwu 16-latków przesłuchano już w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Oceną występku popełnionego przez opisywanych chłopców zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.
24.03.2015
Skuteczna interwencja przeprowadzona przez policjantów z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu w Sulejówku, zakończyła się zatrzymaniem 28-letniego Karola S. podejrzanego o popełnienie 6 przestępstw, w tym między innymi naruszenia miru domowego, gróźb karalnych, uszkodzenia ciała i uszkodzenia mienia. Dodatkowo Karol S. kierował samochodem w stanie nietrzeźwości oraz zaproponował policjantom łapówkę, chcąc skłonić ich do naruszenia przepisów prawa. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim aresztował tymczasowo podejrzanego na okres trzech miesięcy.
<<
<
1
...