03.08.2015
Wakacje to okres wyczekiwanego wypoczynku dzieci oraz młodzieży, ale nie tylko. To także czas urlopów dla tych, dla których wakacje są wspomnieniem szkolnej edukacji. W tym beztroskim czasie warto pamiętać o zabezpieczeniu swojego mienia podczas wakacyjnych wypadów do restauracji, sklepów,aquaparków, muzeów, a także podczas pikników i koncertów, Portfele i torebki zawsze warto trzymać przy sobie i nie pozostawiać ich bez opieki. Policjanci poradzą jak nie stać się ofiarą przestępstwa kradzieży.
31.07.2015
Policjanci z mińskiej komendy, szczególnie ci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, żmudnie tropią złodziei i paserów samochodowych. Policjanci prowadzą w tym kierunku dokładne kontrole szrotów samochodów i komisów, a także warsztatów, gdzie z udziałem biegłych i konsultantów sprawdzają i weryfikują legalność części i samochodów. W miesiącu lipcu wywiadowcom z wydziału prewencji udało się odzyskać jaguara pochodzącego z kradzieży, natomiast kryminalni podczas kontroli jednego z warsztatów zabezpieczyli dwie mazdy z podejrzeniem ingerencji w pole numerowe nadwozia.
31.07.2015
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
31.07.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
30.07.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego mińskiej komendy, wspomagania przez policjantów z Siedlec, rozwikłali sprawę kradzieży forda focusa, skradzionego w połowie lipca w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Warszawskiej. Karoserię samochodu ujawniono podczas przeszukania prywatnej posesji w Siedlcach. Zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem samochodu usłyszał 20-letni Rafał G. oraz 35-letni Paweł C. obydwaj z powiatu siedleckiego. 20-latek dobrowolnie poddał się karze, natomiast 35-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
29.07.2015
W ręce policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego wpadł 32-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, którego przyłapano w jednym z marketów na kradzieży puszki z farbą. Po dokładnej kontroli okazało się, że w skarpecie ukrył zawiniątko z działka amfetaminy. 32-latkowi przedstawiono już zarzut posiadania środków odurzających. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
28.07.2015
Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował miński sąd wobec 28-letniego mieszkańca gminy Jakubów, podejrzanego o śmiertelne potrącenie 21-letniego rowerzysty mieszkańca tej samej gminy na ulicy Strażackiej w Starej Niedziałce. Oprócz zarzutu spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, podejrzanemu zarzucono jeszcze ucieczkę z miejsca zdarzenia i naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, orzeczonego uprzednio przez sąd za wykroczenia w ruchu drogowym. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
26.07.2015
Uroczysty Apel z okazji powiatowych obchodów 96-stej rocznicy powołania Policji odbył się na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Na policyjną uroczystość przybyło wielu znamienitych gości, w tym parlamentarzyści oraz posłowie, a także przedstawiciele posłów i senatorów, władze powiatu mińskiego, przedstawiciele bratnich służb mundurowych oraz wszyscy przyjaciele mińskiej Policji. W tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 90 funkcjonariuszy, a odznaczonych medalami i odznakami zostało 24 policjantów i 2 policjantki. To był wyjątkowy dzień dla naszych stróżów prawa.
25.07.2015
W przeddzień rocznicy Święta Policji, powiatowe obchody 96 rocznicy powołania Policji, zainaugurowała dziękczynna msza święta w kościele pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej, która uroczyście prowadziło pięciu księży, w tym kapelan mińskiej Policji ksiądz Jerzy Danecki, kapelan powiatowej Straży Pożarnej ksiądz Zenon Wójcik, ksiądz prałat kanonik pułkownik Adam Prus dziekan Żandarmerii Wojskowej i księża Salezjanie Ryszard Woźniak i Marek Widzyk. Msza Święta odbyła się w intencji wszystkich policjantów i policjantek. We mszy uczestniczyli mińscy funkcjonariusze z całym kierownictwem oraz samorządowcy i przedstawiciele bratnich służb mundurowych.
24.07.2015
Rozwój technologiczny i - co za tym idzie - wprowadzenie elektronicznych form płatniczych pociągnęły za sobą wykształcenie i rozwój nowych form przestępczości bankowej. Okradanie kont bankowych to metoda stosowana także przez złodziei w Polsce. Najpopularniejsze i najpoważniejsze przestępstwa tego typu to "skimming" i "phishing". Co oznaczają te obco brzmiące nazwy? Skąd się wzięły? Jak się zabezpieczać przed tego typu przestępstwami?W Uważajmy na skimmerów szczególnie w wakacje ! ! !
<<
<
1
...