24.07.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej Komendy skontrolowali volkswagena golfa w Kałuszynie. Podejrzenie związane z przewożeniem samochodem środków odurzających, potwierdziło się, kiedy podczas sprawdzania 18-letniej pasażerki, odnaleziono przy niej działkę marihuany. Młoda kobieta usłyszała już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających i dobrowolnie poddała się karze.
24.07.2014
Mamy lato i wszyscy chcielibyśmy bezpiecznie wrócić do domu – pod takim właśnie hasłem zorganizowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim, spotkanie z maskotką Komendy Stołecznej Policji - sierżantem Borsukiem. O tym w jaki sposób żyć bezpiecznie i unikać trudnych sytuacji, radzili wspólnie dwaj sierżanci: Borsuk oraz Jolanta Pronobis z wydziału do spraw nieletnich i patologii mińskiej Komendy.
23.07.2014
Komendę Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim odwiedziła grupa kolonistów, będących uczestnikami półkolonii organizowanych w Zespole Szkół w Cegłowie. Na policyjnych gości czekało w Komendzie wiele atrakcji, w tym zwiedzanie atelier techniki kryminalistycznej, pokaz umiejętności policyjnego psa patrolowo tropiącego oraz prezentacja radiowozów, w tym oznakowanej alfy romeo z wideorejestratorem.
23.07.2014
Policyjni wywiadowcy zatrzymali 17-latka, zatrzymywanego już wcześniej z narkotykami, który na ich widok odrzucił działkę marihuany. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Oceną tego występku zajmie się prawdopodobnie Sąd. Policjanci przypominają, że za posiadanie przy sobie narkotyków, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
22.07.2014
Sierżant Borsuk, popularna wśród dzieci i młodzieży maskotka Komendy Stołecznej Policji, wziął udział w spotkaniu edukacyjno – profilaktycznym, które zorganizowali policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii mińskiej Komendy, dla uczestników letniej półkolonii zorganizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Przełom”. Głównym tematem policyjnej prelekcji było bezpieczeństwo wakacyjne w różnych sytuacjach.
21.07.2014
W ręce mińskich wywiadowców wpadł 21-letni Łukasz M. z Mińska Mazowieckiego, który był ścigany 2 listami gończymi. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się i unikał stróżów prawa. W końcu udało się go namierzyć i zatrzymać. Na mocy sądowych wyroków spędzi teraz w zakładzie karnym ponad 2 lata. Mężczyznę odkonwojowano już za więzienne mury.
19.07.2014
Dzięki zdecydowanej interwencji policjantów z Dobrego udało się prawdopodobnie zapobiec skutkom wypalania trawy w pobliżu lasu przez jednego z mieszkańców gminy Dobre. Policjanci wezwali strażaków, którzy ugasili palącą się trawę. Mężczyzna wypalający trawę może odpowiedzieć przez Sądem. Policjanci będą prowadzić postępowanie w tej sprawie.
18.07.2014
Policjanci z drogówki zatrzymali prawo jazdy 50-letniemu kierowcy busa, który w Siennicy zjeżdżając z chodnika przy ulicy Mińskiej, uderzył w wózek z dwuletnim dzieckiem, a później przez uchyloną szybę powiedział do jego matki „naucz się chodzić”. Z uwagi na zagrożenie, jakie mężczyzna mógł swoim zachowaniem spowodować oraz podejrzenie rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Policjanci będą chcieli teraz skierować wniosek o ukaranie do Sądu.
17.07.2014
Policjanci z Halinowa rozwiązali sprawę kradzieży kilku kartonów z plastykowymi sztućcami, skradzionymi z terenu prywatnej firmy w gminie Dębe Wielkie. Zarzut popełnienia kradzieży usłyszał w tej sprawie 34-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Jak okazało się podczas dochodzenia, policjanci trafnie wytypowali go spośród pracowników wspomnianego przedsiębiorstwa. Mężczyzna przyznał się już i dobrowolnie poddał karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnie.
17.07.2014
Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego obezwładnili i zatrzymali 43-letniego Sylwestra K. mieszkańca gminy Jakubów, który zaatakował sprzedawcę w miejscowym sklepie, kiedy ten odmówił mu sprzedaży alkoholu. W wyniku agresywnego ataku, sprzedawca stracił ząb. „Krewki klient” usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała, przyznał się i dobrowolnie poddał karze pozbawienia wolności w zawieszeniu, grzywnie oraz nawiązce na rzecz pokrzywdzonego.
<<
<
1
...