01.08.2014
Sierżant Borsuk i starszy sierżant Jolanta Pronobis spotkali się z uczestnikami obozu językowego, organizowanego w Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Przewodnim tematem spotkania był bezpieczne spędzanie wolnego czasu podczas wakacji. Jak zachować się na drodze, jak unikać kontaktu z obcymi czy też co zrobić, kiedy zgubimy się rodzicom. Te i wiele innych kwestii w sferze bezpieczeństwa poruszyli sierżanci podczas profilaktycznego spotkania.
31.07.2014
Dzięki telefonicznemu zgłoszeniu od mieszkańców mińskiej gminy, udało się wywiadowcom zatrzymać mężczyznę, który dostał się do garażu na prywatnej posesji w Targówce. Policjanci przerwali zabroniony proceder, interweniując w momencie kiedy mężczyzna oświetlał sobie latarką pomieszczenie, prawdopodobnie w poszukiwaniu interesujących „fantów”. Podejrzanemu przedstawiono już zarzut usiłowania popełnienia kradzieży.
30.07.2014
„Pechowi” okazali się dwaj mężczyźni, podejrzani o kradzieże artykułów przemysłowych i chemii gospodarczej w kilku sklepach. Policjanci ustalili, że mieli związek z kradzieżą dziecięcych kapci, męskiego obuwia i płynów do prania. Jednemu z mężczyzn płyn wypadł z nogawki spodni, kiedy podchodził do kasy, w innych sklepach sprzedawcom udało się odebrać mężczyznom męskie obuwie i płyny do prania. Obydwaj „amatorzy” obuwia i chemii gospodarczej usłyszeli już zarzuty popełnienia kradzieży, po czym dobrowolnie poddali się karze.
29.07.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego realizując swoje ustalenia, związane z przestępczością narkotykową, przeszukali mieszkanie 22-letniego mińszczanina, u którego znaleźli i zabezpieczyli porcję marihuany oraz porcję amfetaminy. Mężczyzna, po tym jak usłyszał zarzut karny nielegalnego posiadania środków odurzających, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
28.07.2014
Policjanci z dochodzeniówki pracują nad ustaleniem personaliów osób, mogących mieć związek z kradzieżą etui z dokumentami i kartami płatniczymi, która miała miejsce 11 lipca 2014 roku. Policjanci dotarli już do nagrań prezentujących wizerunki mężczyzn, którzy dokonywali zakupów przy pomocy skradzionej karty. Policjanci apelują do osób, które rozpoznają mężczyzn widocznych na zdjęciach o kontakt z prowadzącym sprawę starszym aspirantem Markiem Dudą z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego. Można dzwonić bezpośrednio pod numer 25 759 73 12 lub do sekretariatu 25 759 72 67.
27.07.2014
Maluchy z mińskiego przedszkola „FUNNY KIDS” miały nie lada frajdę ze spotkania z policyjną maskotką Komendy Stołecznej Policji, sierżantem Borsukiem, który wspólnie z policjantem z wydziału do spraw nieletnich i Patologii przekazał dzieciom wakacyjne wskazówki oraz rady, jak unikać zagrożeń i przede wszystkim, że należy słuchać rodziców i pilnować się ich podczas letnich wypadów i wyjazdów.
25.07.2014
Stołeczne obchody Święta Policji obfitowały liczne awanse i wyróżnienia funkcjonariuszy Garnizonu Stołecznego, w tym również policjantów z Mińska Mazowieckiego. Szczególnie miłym i podniosłym akcentem wyróżnienia osób szczególnie zaangażowanych w budowanie bezpieczeństwa publicznego na szczeblu lokalnym, było odznaczenie Starosty Mińskiego Antoniego Jana Tarczyńskiego Złotym Medalem „Za Zasługi dla Policji” oraz Burmistrza Miasta Mrozy Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Policji”. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym samorządowcom - zasłużyli na to swoją postawą i budowaniem dobrych relacji z całą mińską Policją.
25.07.2014
Podczas kontroli daewoo w Józefinie, policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego odnaleźli i zabezpieczyli ponad 4 gramy marihuany. Okazało się, że kierowca samochodu 35-letni Marcin F. z gminy Wiązowna był poszukiwany przez otwockich policjantów i tamtejszą prokuraturę. Mężczyznę po tym jak usłyszał zarzuty karne w Komisariacie w Halinowie, przekazano do Otwocka, a stamtąd przewieziono do zakładu karnego, w którym spędzi on kolejne 3 lata, na mocy sądowych wyroków.
25.07.2014
Gościnne mury mińskiej Komendy odwiedziły tym razem dzieci z półkolonii organizowanej w Choszczówce Rudzkiej. Wzorem wielu podobnych spotkań, dzieci spotkały się z oficerami dyżurnymi, posłuchały ciekawostek na temat policyjnego aresztu i zobaczyły jak ujawnia się ślady kryminalistyczne. Na zakończenie dzieci mogły poczuć się stróżami prawa, siadając za kierownicą, zaprezentowanego na policyjnym parkingu – oznakowanego radiowozu.
24.07.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego mińskiej Komendy skontrolowali volkswagena golfa w Kałuszynie. Podejrzenie związane z przewożeniem samochodem środków odurzających, potwierdziło się, kiedy podczas sprawdzania 18-letniej pasażerki, odnaleziono przy niej działkę marihuany. Młoda kobieta usłyszała już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających i dobrowolnie poddała się karze.
<<
<
1
...