24.10.2014
Policjanci chcieliby przekazać mieszkańcom zarówno Mińska Mazowieckiego, jak też całego powiatu mińskiego wskazówki dotyczące dbania o swoje mienie, poprzez zamykanie furtek, bram, drzwi od klatek schodowych i nie pozostawiania w widocznych miejscach portfeli z dokumentami, kluczyków od samochodów oraz innych wartościowych przedmiotów. Pewne małżeństwo 70-latków z Mińska Mazowieckiego stało się celem złodzieja, który wykorzystał sen domowników i ukradł dwa portfele. Złodziej wszedł przez niezamknięte drzwi. Stąd właśnie policyjne przestrogi i apel o powiadamianie Policji o wszelkich podejrzanych osobach wchodzących na prywatne posesje.
24.10.2014
Na automat do gier losowych wymagane są odpowiednie zezwolenia. Mińscy specjaliści od ujawniania i zwalczania przestępstw gospodarczych co jakiś czas z celnikami odwiedzają bary i lokale, gdzie takie maszyny można spotkać. Wynikiem ostatnich działań w Mińsku Mazowieckim, było zabezpieczenie kilku maszyn do gier, w związku z podejrzeniem ich używania bez odpowiednich zezwoleń. Postępowanie karno - skarbowe będzie teraz prowadzić właściwy Urząd Celny.
23.10.2014
Obowiązek noszenia odblasków przez pieszych po zmierzchu poza terenem zabudowanym odnosi się do każdego pieszego bez względu na wiek. Wcześniej ten obowiązek dotyczył tylko małoletnich do ukończenia 15-ego roku życia. Należy pamiętać, że policjanci mogą wyciągać konsekwencje prawne wobec pieszych, którzy nie przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym. Pieszy widoczny po zmierzchu to pieszy bezpieczny, którego kierowca ma szansę zobaczyć dużo wcześniej w świetle reflektorów. Funkcjonariusze ponawiają apel o noszenie odblasków zarówno tych najmłodszych jak również wszystkich dorosłych.
23.10.2014
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego zatrzymali 53-letniego Andrzeja N., podejrzanego o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 51-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego. Andrzej N. został podejrzany między innymi o to, że chcąc wymusić zwrot wierzytelności, strzelał do pokrzywdzonego z pistoletu pneumatycznego, co spowodowało u niego obrażenia ciała. Na mocy postanowienia sądu, Andrzej N. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu wyższy wymiar kary, z uwagi na to, że będzie odpowiadał jako recydywista.
23.10.2014
Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu w Sulejówku zatrzymali w pościgu 22-letniego Łukasza R. podejrzanego o uszkodzenie mienia kolejowego, poprzez malowanie „graffiti” na obudowie stacji transformatorowej. Do policyjnego aresztu trafił też znajomy „grafficiarza”, przy którym znaleziono działkę marihuany. Łukasz R. usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, a 22-letni Rafał G. zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Obydwaj dobrowolnie poddali się karze.
22.10.2014
Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim młodszy inspektor Robert Żebrowski wspólnie z kierownikiem rewiru dzielnicowych starszym aspirantem Sebastianem Mataskiem, wzięli udział w posiedzeniu rady nadzorczej i zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Przełom”. Spotkanie miało na celu przedstawienie zagrożeń występujących na terenach zarządzanych przez spółdzielnię i wypracowanie bądź wskazanie wspólnych rozwiązań, które miałyby wpływ na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.
21.10.2014
Pokaz posłuszeństwa i trening umiejętności psów służbowych mogły obejrzeć przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Mińsku Mazowieckim. Dzieci były zachwycone pokazem psich umiejętności. Podczas policyjnej wizyty odbyła się też prelekcja na temat Policji i wyposażenia, jakim dysponują mundurowi z Mińska Mazowieckiego. Każda grupa przedszkolna mogła też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z policjantami oraz psami służbowymi.
21.10.2014
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej Komendy, w ramach zaplanowanych działań, zgodnie z założeniami III edycji policyjnej akcji „Black Posejdon”, realizowanej przez Polskę oraz 10 krajów europejskich, przeprowadzili dokładne kontrole rynków i targowisk w powiecie mińskim, ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości gospodarczej. W Mińsku Mazowieckim udało się namierzyć auto należące do 24-letniego cudzoziemca, w którym odnaleziono 17 kartonów papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Akcja „Black Posejdon” trwa od 6 do 31 października.
20.10.2014
Policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii zakończyli sprawę dotyczącą przestępstw narkotykowych, w tym posiadania marihuany i udzielania jej małoletniemu oraz nielegalnego uprawiania konopi, o których popełnienie zostali podejrzani dwaj 16-latkowie. U jednego z nieletnich zabezpieczono kartonowe pudełko przystosowane do hodowli konopi oraz zielone liście tej rośliny. Oceną występków nieletnich zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.
20.10.2014
Dzielnicowi uczestniczą aktywnie w cyklu spotkań z gimnazjalistami z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 przy ulicy Siennickiej w Mińsku Mazowieckim. Z kolejnymi dwoma klasami pierwszymi spotkał się tym razem aspirant Janusz Chmielowski. Wspólnie z oficerem prasowym dzielnicowy poprowadził pogadankę na temat zjawisk patologicznych i przestępczości wśród nieletnich. Szczególny nacisk podczas policyjnego wykładu położono na kwestię odpowiedzialności karnej nieletnich za czyny karalne.
<<
<
1
...