18.04.2014
Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim wspólnie ze wszystkimi policjantami, policjantkami i pracownikami Policji, chciałby złożyć wszystkim mieszkańcom powiatu mińskiego życzenia zdrowych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Wielkanocnych. Oby ten świąteczny czas był okresem, w którym dobro i ludzka życzliwość zagoszczą w każdym domu. Życzymy wszystkim mieszkańcom, aby te święta były wyłącznie przepełnione radością, a także czasem wolnym od trosk i kłopotów. Pamiętajmy, że wszyscy ludzie powinni się szanować i pomagać tym, którzy potrzebują wsparcia i życzliwości. Tego mińscy policjanci życzą z całego serca.
18.04.2014
Okres świąteczny to czas wyjazdów rodzinnych. W tym okresie warto zadbać o swoje domostwa, mieszkania, domy, aby zapobiec ewentualnym kradzieżom lub włamaniom. W tym czasie warto też kierować się zasadą ograniczonego zaufania, tu apel do starszych ludzi, aby nie wpuszczać do mieszkania nieznajomych, proszących o pomoc bądź oferujących dziwne usługi. Świąteczny czas mogą chcieć wykorzystać złodzieje, oszuści oraz włamywacze, dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć.
18.04.2014
To już drugi śmiertelny wypadek z motocyklistą w tym miesiącu w powiecie mińskim. Wczoraj po południu kierujący motocyklem yamaha, 41-letni mieszkaniec gminy Halinów, na drodze w Kazimierowie z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad motocyklem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu. Policjanci apelują do wszystkich motocyklistów o rozsądek i jazdę zgodnie z przepisami, a przede wszystkim wzmożoną czujność na drodze. Szczególnie teraz kiedy rozpoczął się sezon motocyklowy, a coraz większa liczba osób wybiera ten środek podróżowania bądź rekreacji.
17.04.2014
Przedświąteczna gorączka spowodowana pośpiechem, a czasami roztargnieniem podczas robienia zakupów można zakończyć się utratą portfela lub torebki. Policjanci radzą, aby w tym okresie wzmóc czujność i pilnować swoich dokumentów, pieniędzy oraz innych przedmiotów osobistych. Lepiej zadbać o swoje niż ułatwiać złodziejowi „robotę”.
17.04.2014
Policjanci z Halinowa wspólnie z pracownikami otwockiego Rejonu Energetycznego przeprowadzili dokładne kontrole posesji, w związku z podejrzeniem nielegalnego przyłącza prądu, poprzez obejście liczników energii. Funkcjonariuszom i elektrykom udało się namierzyć dwie posesje, jedną w Kazimierowie, a druga w Halinowie, których właściciele „ciągnęli na lewo prąd”. Teraz mogą oni odpowiedzieć za kradzież energii elektrycznej, za co grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.
17.04.2014
Najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych złożył wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom Policji, a także zaproszonym gościom – Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim młodszy inspektor Robert Żebrowski. Oprócz szefa mińskich stróżów prawa, życzenia ciepłych i pogodnych świąt złożył również Starosta Miński Antoni Jan Tarczyński oraz w imieniu Burmistrza Mińska Mazowieckiego – Anna Kwiatkowska z mińskiej Straży Miejskiej. Modlitwę w intencji Świąt odmówił kapelan Jerzy Danecki, który poświęcił też przygotowany na tą okazję poczęstunek. Podczas uroczystości wszyscy obecni złożyli sobie nawzajem serdeczne życzenia wielkanocne.
16.04.2014
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału prewencji i wydziału kryminalnego prowadzą w ostatnim przedświątecznym tygodniu systematyczne działania w rejonach rynków i targowisk, ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej, polegającej na nielegalnym obrocie alkoholem i papierosami bez znaków skarbowym, a także przestępczości kryminalnej, ze szczególnym zwróceniem uwagi na drobne kradzieże.
15.04.2014
Żmudna praca wykrywcza policjantów z Komisariatu w Mrozach i prokuratora nadzorującego postępowanie, dała efekty w postaci ustalenia 5 mężczyzn zamieszanych między innymi w przestępstwo narkotykowe, przywłaszczenie mienia, kradzież i paserstwo przedmiotów pochodzących z przestępstw popełnionych w powiecie mińskim. Opisywane przedmioty znaleziono na posesji w gminie Mrozy, gdzie w garażu ukryto ciągnik, skradziony uprzednio w powiecie węgrowskim. Sprawa z aktem oskarżenia trafiła już do Sądu.
15.04.2014
Mińscy kryminalni wspomagani przez policjantów z wołomińskiej Komendy i Komisariatu Policji w Jadowie, zlikwidowali w powiecie wołomińskim dwie „samochodowe dziuple”. W jednej z nich odnaleziono toyotę auris, skradzioną dzień wcześniej w powiecie piaseczyńskim oraz części z innych samochodów. Zatrzymani w tej sprawie 33-letni Łukasz M. oraz 33-letni Łukasz K. usłyszeli już zarzuty dotyczące paserstwa czyli ukrycia skradzionego samochodu. Decyzją prokuratora mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.
09.04.2014
Policjanci z mińskiej drogówki apelują do motocyklistów o bezpieczną i rozsądna jazdę, z drugiej strony też do kierowców, aby pamiętali, że właściciele jednośladów to też uczestnicy ruchu drogowego. Zarówno jedni jak i drudzy powinni przestrzegać przepisów, zachowywać odpowiednie odstępy podczas jazdy i w trakcie wykonywania drogowych manewrów. Policjanci jak co roku zapowiadają dokładne kontrole pod kątem posiadanych uprawnień.
<<
<
1
...