28.05.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
28.05.2015
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
28.05.2015
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zajmują się sprawą dotyczącą kradzieży roweru, do której doszło 8 maja tego roku przed jednym ze sklepów na ulicy 11-ego Listopada w Mińsku Mazowieckim. Rower jest w kolorze białym z napisem KROSS TEMPO VIVO. Właściciel roweru udostępnił zdjęcia takiego roweru. Sprawę prowadzi aspirant Artur Witowski - tel. 25 759 72 19. W przypadku zauważenia takiego roweru bardzo prosimy o pilny kontakt telefoniczny. Można dzwonić do oficera dyżurnego na numer 25 759 72 00 lub na numery alarmowe 112 i 997.Można też napisać email na adres: policjaminskmazowiecki@vp.pl
27.05.2015
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, iż w dniu 31 maja 2015 nastąpi czasowe zamknięcie ulic związane z organizacją Ogólnopolskich Biegów Ulicznych XX Mazowiecka Piętnastka i I Mazowiecka Piątka. W godzinach 11.30-14.30 wyłączone z ruchu będą wszystkie ulice znajdujące się na pętli ulic: Chełmońskiego, Jasna, Leśna, Boczna, Bagnista, Świętokrzyska, Zygmuntowska, Nowy Świat, Królewiecka, Ziemowita, Kresowa, Boczna, Toruńska, Szczecińska, Chełmońskiego. Za utrudnienia przepraszamy. Nad bezpieczeństwem będą czuwali policjanci z mińskiej drogówki.
27.05.2015
Wśród laureatów dwóch ostatnich policyjnych konkursów znalazło się trzech policjantów z Mińska Mazowieckiego. III miejsce w eliminacjach wojewódzkich drugiego stopnia III Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych zajęli policjanci z wydziału prewencji: st. post. Karol Witowski z ogniwa patrolowo interwencyjnego i dzielnicowy z mińskiego rewiru post. Paweł Kordalewski. Najlepszym policjantem drogówki wśród funkcjonariuszy komend powiatowych okazał się aspirant Tomasz Wiącek, który brał aktywny udział w eliminacjach wojewódzkich konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego” Wyróżnieni policjanci zostali nagrodzeni podczas uroczystego spotkania w Białej Sali Pałacu Mostowskich. W imieniu Komendanta Stołecznego Policji nagrody wręczył I Zastępca inspektor Robert Szydło.
27.05.2015
Policjanci z mińskiej Komendy organizują kolejną gminną Debatę Społeczną - z cyklu zaplanowanych w tym roku spotkań ze społeczeństwem. Planowana debata odbędzie się w czwartek 28 maja 2015 roku w godzinach 17:00-19:00 w Domu Kultury w Kałuszynie przy ulicy Warszawskiej 45. Komendant Komisariatu Policji w Mrozach i Burmistrz Miasta Kałuszyn, zapraszają wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Kałuszyn do udziału w Debacie Społecznej, której przewodnim tematem będzie omówienie występujących zagrożeń i lokalne poczucie bezpieczeństwa obywateli.
25.05.2015
Kontynuując cykl prelekcji na temat cyberprzemocy i niebezpieczeństw w internecie, stołeczni oraz mińscy policjanci spotkali się z uczniami liceum oraz technikum z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Wykład przeprowadził nadkomisarz Mariusz Lenczewski - Naczelnik stołecznego wydziału do walki z cyberprzestępczością. Na zaproszenie dyrektor Małgorzaty Beczek szkolne mury odwiedził również Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarz Bartłomiej Dydek. Policyjny wykład uczniowie nagrodzili gromkimi brawami.
24.05.2015
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zajmują się sprawą dotyczącą kradzieży roweru, do której doszło 13 maja tego roku na klatce schodowej bloku przy ulicy Szczecińskiej w Mińsku Mazowieckim. Rower jest bardzo charakterystyczny, w kolorze białym z czerwonym napisem POPAL. Rower ten ma czerwone koła, natomiast z przodu ma zamontowany koszyk na czarnym stelażu. Właściciel roweru udostępnił zdjęcia takiego samego modelu. Sprawę prowadzi aspirant Artur Witowski. tel. 25 759 72 19. W przypadku zauważenia takiego roweru bardzo prosimy o pilny kontakt telefoniczny. Można dzwonić do oficera dyżurnego na numer 25 759 72 00 lub na numery alarmowe 112 i 997.Można też napisać email na adres: policjaminskmazowiecki@vp.pl
23.05.2015
Policjantka z zespołu do spraw nieletnich i patologii mińskiej komendy, wspólnie z dzielnicowym gminy Cegłów sierżantem sztabowym Mariuszem Korporowiczem oraz funkcjonariuszem zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach sierżantem sztabowym Jarosławem Śledziewskim, wzięli udział w przedszkolnym festiwalu nauki i kultury w Cegłowie, którego przewodnim hasłem było bezpieczeństwo przedszkolaków. Policjanci rozmawiali z maluchami o numerach alarmowych oraz o zagrożeniach życia codziennego, a także o bezpieczeństwie pieszych.
22.05.2015
Funkcjonariusze z zespołu do spraw nieletnich i patologii wspomagani przez mińskich dzielnicowych, zorganizowali i przeprowadzili rejonowy etap IV edycji policyjnego konkursu pt. „Policjanci są wśród nas”. Do testu wiedzy i sprawności fizycznej przystąpiło 18-ście trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych z całego powiatu mińskiego. Pierwsze miejsce i możliwość udziału w finale, zdobyli i wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im Bolesława Prusa z Kałuszyna. Policjanci gratulują zwycięzcom i serdecznie dziękują wszystkim osobom oraz instytucjom za przychylność i pomoc w organizacji konkursu.
<<
<
1
...