31.10.2014
Dzień Wszystkich Świętych to ważny test policyjnej sprawności i działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Podczas tegorocznej akcji „Znicz” policjanci z Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim będą dbali o utrzymanie bezpieczeństwa i ładu prawnego. W działaniach wezmą udział funkcjonariusze z ogniw patrolowo-interwencyjnych, kryminalni oraz funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, a także wspomagający policjantów od wielu lat strażnicy miejscy. Policyjne patrole pojawią się na ważnych ciągach komunikacyjnych prowadzących do cmentarzy. W rejonie cmentarza komunalnego w Mińsku Mazowieckim od 31 października będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu, natomiast akcja „Znicz” będzie prowadzona do 3 listopada.
31.10.2014
Policjanci przypominają o obowiązkowym noszeniu odblasków wszystkich osobom, które po zmroku poruszają się poza terenem zabudowanym, szczególnie tym które idą skrajem jezdni, poboczem oraz w każdym miejscu, gdzie nie ma wydzielonych miejsc dla pieszych. Najbliższe dni pokażą, że oprócz natężenia ruchu pojazdów, zwiększy się też liczba pieszych, którzy wybiorą pozamiejski spacer na cmentarz, wracając do domu jak będzie już ciemno. Policyjny apel ma uczulić wszystkich pieszych, z jednej strony na to, że muszą przestrzegać nowych przepisów, z drugiej strony na to, że od jednego czasami elementu odblaskowego może zależeć ich zdrowie i życie.
31.10.2014
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112, a w Mińsku Mazowieckim do oficera dyżurnego Komendy pod numer 25 759 72 00. Można też dzwonić do Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pod bezpłatny numer telefonu 987.
31.10.2014
Ponad 260 uczniów z 10 klas początkowych I-III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim wzięło udział w lekcji bezpieczeństwa zorganizowanej przez policjantów z drogówki i funkcjonariuszy z wydziału do spraw nieletnich i patologii, a także Straży Miejskiej. Najmłodsi uczniowie wysłuchali prelekcji na temat właściwego zachowania się przy przechodzeniu przez jezdnię oraz obowiązkowego korzystania z odblasków. Miejscem praktycznego ćwiczenia było przejście dla pieszych przy samej szkole.
31.10.2014
Policjanci z wydziału ruchu drogowego mińskiej Komendy, sprawili przedszkolakom z siennickiej „Akademii Smyka” nie lada niespodziankę. Stróże Prawa przyjechali do dzieci motocyklami wykorzystywanymi w codziennej służbie. Oprócz policyjnych jednośladów, na których przedszkolaki miały też okazję posiedzieć, dzieci zobaczyły jak wygląda tarcza sygnalizacyjna zwana popularnym „lizakiem”, a także kajdanki i ręczny miernik prędkości. Maluchy były bardzo zadowolone z odwiedzin policjantów.
30.10.2014
Policjanci z wydziału prewencji mińskiej Komendy wspólnie z oficerem prasowym zorganizowali kolejne spotkanie dla gimnazjalistów z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 przy ulicy Siennickiej w Mińsku Mazowieckim. W przygotowanie prelekcji dla młodzieży zaangażował się i aktywnie włączył starszy sierżant Michał Rutkowski dzielnicowy mińskiego rewiru. Podczas wykładu trwającego przez całą godzinę lekcyjną mundurowi poruszali tematy związane z przestępczością nieletnich i zjawiskami patologii społecznej. Jak zwykle było też wiele pytań do stróżów prawa.
30.10.2014
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego ujawnili podczas kontroli drogowej , że 32-letni kierowca, będący mieszkańcem Siedlec jechał samochodem wbrew sądowemu zakazowi, który zabraniał mu jazdy pojazdami mechanicznymi do marca 2016 roku. 32-latek odpowie niebawem za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, aby nie wsiadać za kierownicę po alkoholu i przestrzegać sądowych zakazów.
30.10.2014
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego podczas patroli miasta i gminy Mińsk Mazowiecki znaleźli i zabezpieczyli dwa rowery górskie. Pierwszy to rower marki Merida Kalahari 570 w kolorze czarno czerwonym znaleziony 21 września w Targówce, drugi to rower marki LONGWAY w kolorze czarnym znaleziony 19 października w okolicy ronda Maciejewskiego w Mińsku Mazowieckim. Osoby, które rozpoznają swoją własność, proszone są o kontakt z wydziałem prewencji przy ulicy Piłsudskiego 44 w Mińsku Mazowieckim. Sprawą rowerów zajmuje się asp. szt. Andrzej Kowalski oraz st. asp. Tomasz Świątek.
29.10.2014
W ręce policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego wpadł 42-letni rowerzysta, który skrzyżowanie ulicy Siennickiej i 1 PLM w Mińsku Mazowieckim przejechał na czerwonym świetle. Po badaniu alkomatem okazało się, że 42-latek ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za wykroczenie drogowe jazdy rowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu zakaz sądowy, grzywna, kara ograniczenia wolności, a nawet kara aresztu do 30 dni.
29.10.2014
Policjanci chcieliby przestrzec, a z drugiej strony uczulić mieszkańców nie tylko mińskiej gminy, ale całego powiatu mińskiego, przed oszustami którzy działając pod legendą pracowników opieki społecznej, mogą próbować okradać starszych ludzi. Policjanci radzą, aby starsi ludzie, zanim wpuszczą kogokolwiek do swojego domu dokładnie sprawdzili bądź potwierdzili kim jest osoba podająca się za pracownika socjalnego. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy bezzwłocznie powiadomić Policję dzwoniąc do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim tel. 25 759 72 00 lub na numery alarmowe 997 i 112.
<<
<
1
...