20.10.2014
Policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii zakończyli sprawę dotyczącą przestępstw narkotykowych, w tym posiadania marihuany i udzielania jej małoletniemu oraz nielegalnego uprawiania konopi, o których popełnienie zostali podejrzani dwaj 16-latkowie. U jednego z nieletnich zabezpieczono kartonowe pudełko przystosowane do hodowli konopi oraz zielone liście tej rośliny. Oceną występków nieletnich zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.
20.10.2014
Dzielnicowi uczestniczą aktywnie w cyklu spotkań z gimnazjalistami z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 przy ulicy Siennickiej w Mińsku Mazowieckim. Z kolejnymi dwoma klasami pierwszymi spotkał się tym razem aspirant Janusz Chmielowski. Wspólnie z oficerem prasowym dzielnicowy poprowadził pogadankę na temat zjawisk patologicznych i przestępczości wśród nieletnich. Szczególny nacisk podczas policyjnego wykładu położono na kwestię odpowiedzialności karnej nieletnich za czyny karalne.
18.10.2014
Komenda Główna Policji utworzyła skrzynkę e-mailową i infolinię, dzięki którym każdy, kto ma informacje o przypadkach handlu ludźmi, będzie mógł się skontaktować z policjantami. Pisząc na adres handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Nie bądźmy obojętni!
17.10.2014
Policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach podczas kontroli drogowej mężczyzny, który był podejrzewany o kradzieże rowerów w gminie Mrozy, zabezpieczyli rower, którym jechał wspomniany mężczyzna, w związku z podejrzeniem, że może on pochodzić z kradzieży. Rower zabezpieczony przez policjantów to damka z przerzutkami koloru jasnego, z koszykiem na zakupy marki DELTA. Policjanci podejrzewają, że rower mógł być skradziony na terenie Warszawy, prawdopodobnie w rejonie ulicy Belgradzkiej bądź na innej ulicy na warszawskim Ursynowie. Policjanci proszą o kontakt telefoniczny bądź osobisty. Można telefonować bezpośrednio do dyżurnego Komisariatu Policji w Mrozach 25 757 41 77.
17.10.2014
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą sprawę dotyczącą kradzieży pieniędzy z bankomatu przy ulicy Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim, zaistniałej w dniu 8 sierpnia 2014 roku. Policjanci na podstawie zabezpieczonego w sprawie nagrania z monitoringu, wytypowali mężczyznę, którego przesłuchanie może pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy. Nieznana jest jednak tożsamość mężczyzny zarejestrowanego przez kamerę bankomatu. Policjanci apelują do wszystkich osób, które rozpoznają widocznego na zdjęciach mężczyznę o kontakt z prowadzącym postępowanie aspirantem Markiem Dudą tel. 25 759 73 12 lub oficerem dyżurnym jednostki pod nr 25 759 72 00. Można również wysłać wiadomość na adres: policjaminskmazowiecki@vp.pl
17.10.2014
Dzielnicowi z mińskiego rewiru starają się utrzymywać stały kontakt, nie tylko z mieszkańcami, ale też z wieloma instytucjami, które znajdują się w ich rejonie służbowym. Policjanci chętnie spotykają się z młodzieżą, biorąc aktywny udział w spotkaniach profilaktycznych. Prelekcję na temat odpowiedzialności karnej nieletnich prowadzili wspólnie oficer prasowy z dzielnicowym sierżantem sztabowym Tomaszem Lubaszką dla gimnazjalistów z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim.
17.10.2014
W ręce policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego wpadł 30-letni mężczyzna, który na ulicy Tartacznej w Mińsku Mazowieckim, jechał skuterem mając w organizmie ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo złamał sądowy zakaz, który zabraniał mu jazdy pojazdami mechanicznymi do maja 2015 roku. 30-latkowi może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
17.10.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób zaginionych, prowadzą sprawę poszukiwawczą 49-letniego Piotra Ryszarda Maciejewskiego, który wyszedł z domu w Mińsku Mazowieckim 1 października tego roku i do dnia dzisiejszego nie wrócił, ani też nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną i znajomymi. Policjanci apelują o kontakt z mińską Komendą do wszystkich osób, które mogły widzieć Piotra Ryszarda Maciejewskiego. Policjanci dyżurują pod numerami telefonów: całodobowo – oficer dyżurny 025 759 72 00, grupa poszukiwawcza wydziału kryminalnego 025 759 72 34 lub 025 759 72 64. Można też telefonować na numery alarmowe 112 i 997. Policjanci dokładnie sprawdzą każdy sygnał dotyczący zaginionego mężczyzny.
16.10.2014
W ramach wieloletniej współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, policjanci z drogówki bardzo często biorą udział w szkoleniach strażaków w zakresie właściwego zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych, a przede wszystkim regulacji i kierowania ruchem drogowym. Ostatnio szkolenie z ręcznej regulacji, dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku, prowadził aspirant Zbigniew Kołak z wydziału ruchu drogowego.
16.10.2014
Policyjni wywiadowcy zatrzymali w pościgu 30-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego, u którego w samochodowym bagażniku odnaleziono kilkanaście rolek z kablem montażowym. Podczas kolejnej realizacji zatrzymano 29-letniego mieszkańca mińskiej gminy, podejrzanego o współudział w kradzieży opisywanych kabli. Obydwaj usłyszeli już zarzuty karne popełnienia kradzieży kabli oraz innych akcesoriów elektrycznych. Obydwaj przyznali się i dobrowolnie poddali karom pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnom. Policjanci ustalili, że kable skradziono z terenu zakładu, w którym pracowali podejrzani.
<<
<
1
...