18.12.2014
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego podczas kontroli na ulicy Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim zabezpieczyli 4 działki amfetaminy. Zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających usłyszał 27-letni mężczyzna i towarzysząca mu 19-letnia kobieta. Obydwoje przyznali się i dobrowolnie poddali się karze. Policjanci kolejny raz przypominają, że za ukrywanie narkotyków grozi kara - nawet do 3 lat więzienia.
18.12.2014
Aspirant Janusz Chmielowski dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Mrozy, realizuje spotkania profilaktyczne w oświatowych placówkach publicznych na terenie Mrozów i całej gminy, podległych pod lokalny samorząd. Przewodnim hasłem spotkań z dziećmi i młodzieżą jest bycie widocznym po zmierzchu na drodze. Dlatego tez każdy przedszkolak otrzymuje od policjanta odblask na sznurku, a każdy uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum opaskę odblaskową na rękę.
17.12.2014
„Rybacką pasję”, a raczej nielegalne poławianie ryb w rzece Mieni, płynącej przez Rudę, przerwali policjanci z Komisariatu w Halinowie. Mundurowi zatrzymali w związku z tą sprawą dwóch mężczyzn w wieku 53 i 54 lat. Obydwaj usłyszeli już zarzut nielegalnego poławiania ryb narzędziami rybackimi. Podejrzanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat.
17.12.2014
Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej na ulicy Konstytucji 3-ego Maja w Mińsku Mazowieckim, policjanci z wydziału prewencji ujawnili i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z tym, że mężczyzna podczas interwencji zachowywał się agresywnie w stosunku do mundurowych, nie ominie go kara za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.
17.12.2014
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego zatrzymali 21-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, u którego podczas kontroli ujawnili porcję marihuany. Mężczyzna trafił najpierw do policyjnego aresztu, a później na przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. 21-latek przyznał się do przestępstwa narkotykowego i dobrowolnie poddał się karze.
16.12.2014
Okres świąteczny to nie tylko czas radości i licznych prezentów, to również okres wzmożonej aktywności złodziei i wszelkiej maści oszustów, którzy mogą próbować narazić zbyt ufnych mieszkańców na finansowe straty. Policjanci z Mińska Mazowieckiego starają się rozwiązywać wszystkie kryminalne zagadki, lecz nie wszystkie sprawy są proste i łatwe do wykrycia. Aby nie ulec złodziejskim wybiegom i trikom oszustów, policjanci przekażą kilka ważnych wskazówek, które pozwolą uniknąć przykrych konfrontacji, a później rozczarowania i zdenerwowania spowodowanego poniesiona stratą.
15.12.2014
Okres świąteczny to czas wyjazdów rodzinnych. W tym okresie warto zadbać o swoje domostwa, mieszkania, domy, aby zapobiec ewentualnym kradzieżom lub włamaniom. W tym czasie warto też kierować się zasadą ograniczonego zaufania, tu apel do starszych ludzi, aby nie wpuszczać do mieszkania nieznajomych, proszących o pomoc bądź oferujących dziwne usługi. Świąteczny czas mogą chcieć wykorzystać złodzieje, oszuści oraz włamywacze, dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć.
14.12.2014
W okresie przedświątecznym aukcyjni oszuści nie próżnują. Do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim co jakiś czas trafiają oszukane na aukcjach osoby, które skusiła często niższa od rynkowej cena oferowanego towaru. Szczególnie robiąc gwiazdkowe prezenty, trzeba być niezwykle ostrożnym, aby nie ulec złudzeniu i nie paść ofiarą internetowego przestępcy. Dlatego też warto wziąć sobie do serca policyjne wskazówki. Mińscy funkcjonariusze radzą, jak uniknąć przykrości, związanych z finansową wpadką. Oby tych wpadek przed świętami było jak najmniej.
13.12.2014
Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wzięli udział w ostatnim w tym roku posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Prezentację dokonań w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej przedstawił i omówił ekspert zespołu do spraw nieletnich i patologii nadkomisarz Piotr Słoński. W obradach komisji aktywnie uczestniczył również Komendant Powiatowy Policji młodszy inspektor Robert Żebrowski wspólnie z naczelnikiem mińskiej drogówki nadkomisarzem Piotrem Wojdą.
12.12.2014
Podczas patrolu szkolnego policjantka ze strażnikiem miejskim oprócz typowych działań związanych z zabezpieczeniem prewencyjnym rejonów szkół, prowadzą często działalność profilaktyczno edukacyjną. „Bezpieczna droga do przedszkola” - pod takim hasłem funkcjonariusze zorganizowali spotkanie dla przedszkolaków z mińskiej „jedynki” przy ulicy Kościuszki. W spotkaniu wzięło udział prawie 70 przedszkolaków.
<<
<
1
...