09.02.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
09.02.2016
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego zatrzymali 53-letniego mieszkańca siennickiej gminy, podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną. Mężczyzna ten usłyszał już wcześniej zarzut znęcania, objęto go policyjnym dozorem i miał prokuratorski nakaz opuszczenia mieszkania. Jednak 53-latek znowu trafił do policyjnego aresztu, dowieziony z domowej awantury. Z analizy zgromadzonych materiałów wynikało, że w dalszym ciągu znęcał się nad żoną, groził jej pobiciem, a nawet pozbawieniem życia, a przy tym nie stosował się do nakazu prokuratora. Tym razem został wobec niego zastosowany tymczasowy areszt. Grozi mu kara powyżej 5 lat pozbawienia wolności, bo będzie teraz odpowiadał jako recydywista.
08.02.2016
W wyniku wspólnych działań, w których wzięli policjanci z Sulejówka, mińscy kryminalni oraz przewodnik z psem do wyszukiwania narkotyków ze Służby Celnej, zatrzymano 36-letniego mieszkańca Sulejówka, u którego w mieszkaniu ujawniono kilka działek marihuany, które podejrzany ukrył w zawiniątku na zewnętrznym parapecie. Policjanci z zespołu kryminalnego przedstawili 36-latkowi zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany poddał się dobrowolnie karze. Policjanci nie wykluczają kolejnych kontroli podejrzanych adresów z udziałem „narkotykowego psa”.
05.02.2016
Kradzież prądu jest przestępstwem bardzo dokładnie określonym w kodeksie karnym. Amatorzy „darmowego” prądu musza liczyć się z tym, że za taki proceder można narazić się na odpowiedzialność karną. Za kradzież prądu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci Komisariatu Policji w Halinowie oraz funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z pracownikami rejonu energetycznego odkryli ostatnio dwa takie nielegalne procedery, pierwszy w Mińsku Mazowieckim, a drugi w Józefinie. Sprawy są w toku, policjanci czekają teraz na oszacowanie strat.
04.02.2016
Podczas odbywającego się w Latowiczu XXII Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Mińskiego, odbyły się powiatowe konsultacje społeczne z udziałem przedstawicieli miast i gmin w kwestii wprowadzenia „Mapy Zagrożeń” czyli ogólnodostępnej informacji przeznaczonej dla mieszkańców, opracowywanej cyklicznie przez policjantów, prezentującej bieżące zagrożenia związane między innymi z przestępczością, z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz działania podejmowane w kwestii przeciwdziałania zagrożeniom. Kierownictwo mińskiej komendy zainaugurowało tym samym cykl spotkań, które w ramach konsultacji społecznych będą odbywały się w całym powiecie mińskim.
04.02.2016
W potrzasku mińskich kryminalnych znalazł się 34-latek z gminy Cegłów, u którego w samochodzie policjanci znaleźli ukryte narkotyki w postaci 6 gramów mefedronu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy był wystarczający, aby podejrzanemu przedstawić zarzut posiadania środków odurzających wbrew ustawie po przeciwdziałaniu narkomanii. 34-latek przyznał się do tego, że narkotyki były jego własnością i dobrowolnie poddał się karze.
03.02.2016
W wyniku ścisłej współpracy z policjantami z warszawskiego Targówka, namierzono i zatrzymano drugiego podejrzanego o współudział we włamaniu do mieszkania w sierpniu ubiegłego roku w Mińsku Mazowieckim przy ulicy Kościuszki. To właśnie ten podejrzany, jak wynikało z analizy sprawy, miał po linie zsunąć się na balkon mieszkania, a następnie dostać się do środka i ukraść biżuterię oraz laptopa. 33-letni Piotr J. bo to o nim właśnie mowa usłyszał już zarzuty karne. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się bezwzględnej karze pozbawienia wolności. Sprawa tym samym została zakończona.
02.02.2016
W ręce policjantów z mińskiej komendy wpadł 49-letni Obywatel Białorusi, który w Arynowie uszkodził znaki drogowe. W jego zatrzymaniu pomógł Policji kierowca, który zauważył podejrzane manewry kierowcy ciężarówki i od razu powiadomił Policję. Kierowcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 49-latek usłyszał już zarzut kierowania ciężarówką w stanie nietrzeźwości, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
01.02.2016
Zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad własną matką usłyszał 21-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, który trafił do policyjnego aresztu, dowieziony przez funkcjonariuszy z prewencji wprost z domowej awantury. Policjanci z dochodzeniówki zgromadzili w tej sprawie materiał dowodowy, który wstępnie wykazał i uprawdopodobnił, że podejrzany wobec swojej matki mógł stosować przemoc fizyczną i psychiczną. 21-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu znęcania i dobrowolnie poddał się karze.
29.01.2016
W wyniku pościgu za osobami mogącymi włamać się do sklepu spożywczego przy ulicy 1 PLM w Mińsku Mazowieckim, skąd skradziono butelki z różnymi alkoholami, w ręce policjantów z prewencji wpadł 28-letni mińszczanin, podejrzany o dokonanie tych włamań. Zebrany przez kryminalnych i dochodzeniowców materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów karnych popełnienia kradzieży z włamaniem. 28-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
<<
<
1
...