01.09.2014
Kilkunastu policjantów z prewencji i rewiru dzielnicowych, wspomaganych przez funkcjonariuszy z Halinowa, brało udział w poszukiwaniach 86-letniej kobiety, która wyszła z domu w Brzózem i poszła w nieznanym kierunku. Działania poszukiwawcze zakończyły się sukcesem. Po kilku godzinach udało się, dzięki tropieniu psa służbowego, odnaleźć miejsce w którym przebywała starsza kobieta. Zaginionej na szczęście nic się nie stało. Po odnalezieniu została przekazana rodzinie, która dziękowała policjantom za pomoc i zaangażowanie w działania poszukiwawcze.
31.08.2014
Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach prowadzą sprawę poszukiwawczą dotyczącą zaginionej siedlczanki Katarzyny Hermanowicz. Kobieta wyszła ze swojego domu 23 stycznia tego roku i do dnia dzisiejszego nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policjanci nie wykluczają, że kobieta mogła być widziana na terenie powiatu mińskiego. Jeżeli ktokolwiek posiada informacje na temat miejsca przebywania zaginionej kobiety, proszony jest o kontakt z wydziałem kryminalnym siedleckiej Komendy. Można telefonować bezpośrednio na numer 25 643 27 35 bądź też całodobowo na numery alarmowe 112 i 997. Policjanci sprawdzą każdy sygnał dotyczący zaginionej kobiety.
28.08.2014
Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu w Dobrem obezwładnili i zatrzymali 55-letniego mieszkańca dobrzańskiej gminy, który pijany awanturował się w swoim domu. Mężczyzna usłyszał w sumie trzy zarzuty karne, znęcania się nad żoną, a także naruszenia nietykalności i znieważenia policjantów podczas interwencji. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
28.08.2014
Interwencja, na którą przyjechali policjanci z Komisariatu w Halinowie do gminy Dębe Wielkie, nie potwierdziła, żeby w okolicy pojawili się jacyś podejrzani ludzie. Za to podczas kontroli 21-letniego Kamila Z., który był znajomym zgłaszającego, odnaleziono kilka porcji narkotyków, w tym mefedron i marihuanę. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
27.08.2014
Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.
27.08.2014
Stała wymiana informacji o zagrożeniach występujących na obszarze garnizonu stołecznego, organizowanie wspólnych działań w celu zapewnienia spokoju i porządku w miejscach zgromadzeń i imprez masowych, współpraca przy zabezpieczeniu miejsc przestępstw, udzielanie pomocy przy doprowadzeniu sprawców przestępstw i wykroczeń do właściwych organów – to tylko niektóre elementy współdziałania obu formacji. W Mińsku Mazowieckim od wielu lat z Żandarmerią Wojskową współpracują policjanci z Komendy Powiatowej, a efekty tego współdziałania są wysoko oceniane zarówno przez samorząd, jak i lokalną społeczność.
27.08.2014
Kryminalni z mińskiej Komendy ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn mogących mieć związek ze sprawą kradzieży kasy fiskalnej w jednym ze sklepów w mińskiej gminie. Zarzut karny pomocnictwa w popełnieniu kradzieży usłyszał 29-latek z dębskiej gminy, a zarzuty kradzieży 19-latek i 21-latek z Mińska Mazowieckiego. Podejrzanym o kradzież kasy fiskalnej grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.
26.08.2014
Dzięki sieci są anonimowi, mogą wymyślać wiele tożsamości, zawodów i profesji, aby zaimponować swoim ofiarom i zdobyć ich serca. Stopniowo manipulując swoją ofiarą, potrafią tak wpłynąć na nią, że ta ufna w rzekomo prawdziwe uczucia, którymi obdarza ją rozmówca z drugiej strony łącza, jest gotowa nie tylko na poświęcenie się temu związkowi na odległość, ale też gotowa jest finansowo wesprzeć swojego internetowego przyjaciela. Policjanci przestrzegają, aby nie przesyłać pod żadnym pozorem żadnych środków pieniężnych osobom, których tak naprawdę nie znamy. Ten apel jest skierowany szczególnie do kobiet, bo to one są zwykle pokrzywdzone w wyniku internetowych oszustw matrymonialnych.
25.08.2014
Zarzut nielegalnego posiadania amfetaminy i marihuany usłyszał 25-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, u którego zabezpieczono ponad 6 gramów narkotyków. Realizację w tej sprawie przeprowadzili policjanci z wydziału prewencji. Mężczyzna po tym jak usłyszał zarzut karny i został przesłuchany, przyznał się do ukrywania „prochów” i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci pracują dalej nad kolejnymi narkotykowymi realizacjami.
25.08.2014
Po dwóch tygodniach ukrywania się przed organami ścigania, 35-letnmi mieszkaniec mińskiej gminy wpadł w końcu w ręce mundurowych z wydziału prewencji. Mężczyznę zatrzymano w chwili, kiedy wrócił na swoją posesję. Teraz spędzi w zakładzie karnym 40 dni w związku z niezapłaconą grzywną, w sprawie w którem był podejrzany o znęcanie się nad członkami swojej rodziny.
<<
<
1
...