10.10.2015
W ręce policjantów z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Sulejówku wpadł 20-letni mieszkaniec tego miasta, który został podejrzany o nielegalne posiadanie środków odurzających. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie prawie 52 gramy marihuany. 20-latkowi przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających w postaci marihuany. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa narkotykowego i dobrowolnie poddał się karze.
09.10.2015
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą sprawę dotyczącą kradzieży dwóch tabletów w markecie w Stojadłach w sierpniu tego roku. W trakcie policyjnych czynności w tej sprawie funkcjonariusze dotarli do zapisów monitoringu, gdzie zarejestrowano wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tą sprawą. Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mogłyby pomóc Policji w identyfikacji tego mężczyzny, o kontakt z prowadzącym postępowanie sierżantem sztabowym Grzegorzem Nawrockim.
09.10.2015
Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu w Sulejówku, poszukują ściganego listem gończym, w związku z wyrokiem skazującym w sprawie karnej, 34-letniego Mariusza Marcina Nowackiego. Policjanci apelują do wszystkich osób, które mogą znać miejsce pobytu ściganego mężczyzny, o kontakt osobisty lub telefoniczny. Policjanci proszą o przekazywanie wszelkich sugestii oraz informacji na numery alarmowe 112 i 997 oraz bezpośrednio do Komisariatu w Sulejówku na numer 22 783 99 66. Można też dzwonić do oficera dyżurnego na numer 25 759 72 00 lub napisać na adres: policjaminskmazowiecki@vp.pl
09.10.2015
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnym
09.10.2015
Dzień będzie coraz krótszy, szybciej będzie zapadał zmrok, już niedługo zmieni się pora roku. Nie zmieni się jednak przepis mówiący o obowiązku posiadania i noszenia elementów odblasków przez pieszych. Policjanci z mińskiej drogówki zapowiadają, że będą konsekwentnie i stanowczo egzekwować respektowanie przepisów prawa przez pieszych, poruszających się po zmierzchu bez odblasków. Funkcjonariusze przypominają, że za brak odblasku mogą ukarać grzywną w formie mandatu karnego, kwotą nawet do 500 złotych.
08.10.2015
„Masz prawo do mediacji” – to ogólnopolska akcja polegająca na propagowaniu mediacji, która jest alternatywnym sposobem rozstrzygania sporów, to przede wszystkim ugodowe, mające satysfakcjonować obydwie strony rozwiązanie konfliktu. W tą akcję będą również zaangażowani policjanci pełniący dyżury dochodzeniowo-śledcze w mińskiej komendzie i Komisariatach Policji. Podczas tygodnia mediacji w dniach 12-17 października 2015r. będzie można od nich uzyskać informacje na temat prowadzenia mediacji w sprawach karnych. O mediacji będzie można dowiedzieć się podczas dyżuru organizowanego przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim.
08.10.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
08.10.2015
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
07.10.2015
W ręce policjantów z Komisariatu Policji w Dobrem wpadł 19-letni mieszkaniec stanisławowskiej gminy, który pod pozorem przejażdżki skuterem jednego z mieszkańców, zabrał go i ukrył w lesie. Policjanci namierzyli miejsce ukrycia skutera, odzyskali go i przekazali właścicielowi. 19-latek usłyszał natomiast zarzut popełnienia kradzieży, po czym przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
07.10.2015
Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrem rozwiązali sprawę kradzieży drzewa z prywatnej działki leśnej w gminie Jakubów. Funkcjonariusze ustalili i namierzyli mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Zarzut popełnienia kradzieży drzewa usłyszał 53-letni mieszkaniec tej samej gminy. Część pociętego już drewna odnaleziono w mińskiej gminie. Podejrzany przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał się karze.
<<
<
1
...