02.03.2015
Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2014/2015 - IV Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”. Propagowaniem oraz organizacją etapu rejonowego w powiecie mińskim zajmą się policjanci z Zespołu ds. nieletnich i patologii mińskiej Komendy. Imienny skład drużyny zakwalifikowanej do II etapu należy zgłosić w formie pisemnej do specjalisty ds. prewencji kryminalnej danej komendy rejonowej/powiatowej Policji w terminie do dnia 17 kwietnia 2015 roku. W Mińsku Mazowieckim zgłoszenia przyjmuje st. sierż. Jolanta Pronobis. Można wysłać listownie, przesłać fax-em na numer 25 759 72 01 lub na adres email: policjaminskmazowiecki@vp.pl
02.03.2015
Kilkudziesięciu przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Mińsku Mazowieckim miało okazję spotkać się z sierżantem Borsukiem - maskotką Komendy Stołecznej Policji, podczas policyjnych odwiedzin w tej placówce. Maluchy w różnym wieku mogły przećwiczyć wspólnie z policjantami znajomość numerów alarmowanych, a także to, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, takich jak korzystanie z przejść dla pieszych, w kontakcie z osobą nieznajomą czy też podczas unikania ataku niebezpiecznego psa. Przedszkolaki dzielnie wykonywały wszystkie ćwiczenia prowadzone przez policyjnego borsuka.
02.03.2015
Policjanci z drogówki zatrzymali w pościgu 35-letniego Jarosława K. z gminy Cegłów, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. W końcu porzucił auto pod lasem i uciekł pieszo do domu. Tam został zatrzymany, a później osadzony w policyjnym areszcie. Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Jarosław K. usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
28.02.2015
Policjanci zespołu wywiadowczego zatrzymali do kontroli opla omegę, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Podczas kontroli jednego z nich, 22-letniego mińszczanina, wywiadowcy znaleźli i zabezpieczyli działkę marihuany, ukrytą w ubraniu roboczym. Dodatkowo okazało się, że 22-latek nie miał żadnych uprawnień do kierowania samochodem. Podejrzany usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających w postaci marihuany. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.
27.02.2015
Dzisiaj rozpoczął się pierwszy dzień z cyklu całorocznych działań kontrolno prewencyjnych na terenie Garnizonu Stołecznego pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Policjanci z mińskiej drogówki będą dzisiaj w dwóch zmianach na wyznaczonych posterunkach prowadzić badania stanu trzeźwości kierowców, a w przypadku podejrzenia kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających, również przeprowadzać kontrole w tym kierunku. W pierwszej zmianie policjanci z drogówki skontrolowali na posterunku w Choszczówce Rudzkiej 150 kierowców. Tylko jeden z nich był w stanie po użyciu alkoholu i miał w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.
27.02.2015
Oficer prasowy z mińskiej komendy przy udziale maskotki Komendy Stołecznej Policji , zorganizował spotkanie profilaktyczne dla przedszkolaków z „Tęczowej Krainy” w Mrozach. Przedszkolaki wysłuchały policyjnego wykładu na temat numeru alarmowego, bezpiecznego przechodzenia prze jezdnię, odpowiedniego zachowania się w przypadku ataku agresywnego psa i kontaktu z osobami nieznajomymi. Maluchy w skupieniu wysłuchały prelekcji, na zakończenie zadając jak zwykle mnóstwo pytań dotyczących policyjnej służby.
27.02.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób zaginionych, prowadzą sprawę poszukiwawczą 16-letniego Macieja Sarny, który 3 lutego 2015 roku wyszedł z jednego z mińskich internatów. Nie dotarł jednak na zajęcia praktyczne, nie wrócił do internatu i do dnia dzisiejszego nie nawiązał kontaktu ze szkołą oraz domem dziecka w którym do tej pory przebywał. Policjanci apelują o kontakt z mińską Komendą do wszystkich osób, które mogły widzieć zaginionego. Policjanci dyżurują pod numerami telefonów: całodobowo – oficer dyżurny 25 759 72 00, grupa poszukiwawcza wydziału kryminalnego 25 759 72 34 lub 25 759 72 64. Można też telefonować na numery alarmowe 112 i 997 lub wysłać email na adres: policjaminskmazowiecki@vp.pl
26.02.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
25.02.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób zaginionych, prowadzą sprawę poszukiwawczą 17-letniego Przemysława Michała Toczyskiego, który 7 lutego 2015 roku będąc z matką w Warszawie, oddalił się w nieznanym kierunku i do dnia dzisiejszego nie wrócił, ani też nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną i znajomymi. Policjanci apelują o kontakt z mińską Komendą do wszystkich osób, które mogły widzieć zaginionego. Policjanci dyżurują pod numerami telefonów: całodobowo – oficer dyżurny 25 759 72 00, grupa poszukiwawcza wydziału kryminalnego 25 759 72 34 lub 25 759 72 64. Można też telefonować na numery alarmowe 112 i 997 lub wysłać email na adres: policjaminskmazowiecki@vp.pl
25.02.2015
Policjanci z wydziału kryminalnego, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób zaginionych, prowadzą sprawę poszukiwawczą 44-letniego Seweryna Kuśmierczyka, który wyszedł z domu w Aleksandrowie w gminie Jakubów między 23 a 31 stycznia 2015 roku i do dnia dzisiejszego nie wrócił, ani też nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną i znajomymi. Policjanci apelują o kontakt z mińską Komendą do wszystkich osób, które mogły widzieć zaginionego. Policjanci dyżurują pod numerami telefonów: całodobowo – oficer dyżurny 25 759 72 00, grupa poszukiwawcza wydziału kryminalnego 25 759 72 34 lub 25 759 72 64. Można też telefonować na numery alarmowe 112 i 997 lub wysłać email na adres: policjaminskmazowiecki@vp.pl
<<
<
1
...