21.09.2014
8 policjantów, przy wykorzystaniu 3 radiowozów i 2 motocykli aktywnie zabezpieczało ćwiczenia powiatowe jednostek ochrony przeciwpożarowej i podmiotów współdziałających z powiatu mińskiego w kompleksie leśnym w rejonie Stankowizny, pod kryptonimem „GLINIAK – 2014”. Głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim oraz Nadleśnictwo „Mińsk”. Z ramienia jednostki Policji działania mundurowych koordynował i nadzorował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarz Zbigniew Pucelak wspólnie z Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji komisarzem Dariuszem Koncą.
19.09.2014
W ostatnim okresie na terenie Garnizonu Stołecznego, w tym miasta Stołecznego Warszawy i przyległych powiatów, zaobserwowano wzrost aktywności przestępców – oszustów, działających metoda na „wnuczka” lub na „krewniaka”, próbujących wprowadzić w błąd szczególnie ludzi starszych, w trakcie telefonicznej rozmowy – podając się za policjanta Policji bądź też funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego (CBŚ). Policjanci chcieliby przekazać wszystkim mieszkańcom podstawowe rady i wskazówki, jak rozpoznać oszustwa i nie narazić się na finansową stratę.
19.09.2014
W związku z ustaleniami, jakie zostały w ostatnim czasie podjęte pomiędzy Policją a Głównym Inspektoratem Weterynarii, powstał zamysł organizacji wspólnych działań z inspektorami weterynaryjnymi. Działania, które zaplanowano w powiecie mińskim od 29 września tego roku, będą obejmowały dokładne kontrole środków transportu do przewozu zwierząt o masie do 3,5 tony. Inspektorzy będą weryfikować czy transport taki odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Policjanci będą dokładnie sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz dokumenty, nie tylko samych przewoźników, ale też wszelką dokumentację, która zezwala na taki przewóz.
18.09.2014
W całodniowe działania pod kryptonimem „Komórka” byli zaangażowani policjanci nie tylko z wydziału ruchu drogowego, ale również z Komisariatów Policji mińskiej Komendy. W kontrolach brało udział łącznie 31 policjantów. Przy okazji tych działań zwracano również uwagę na inne niewłaściwe zachowania kierowców podczas jazdy samochodem. Niewłaściwe korzystanie z telefonu podczas jazdy ujawniono w 9 przypadkach. Taryfikator w takiej sytuacji przewiduje 5 punktów karnych i dwustuzłotowy mandat karny.
18.09.2014
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z elektrykami z rejonu energetycznego przeprowadzili kontrole posesji, na których miały znajdować się nielegalne przyłącza energii elektrycznej. Taki proceder odkryto w Dębem Wielkim i w Mińsku Mazowieckim. Policjanci sprawdzą i zweryfikują teraz, jakie straty mógł ponieść rejon energetyczny w związku z nielegalnym poborem energii. Policjanci przypominają, że za takie przestępstwo, jeżeli zostanie udowodnione, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
18.09.2014
Policjanci z Mrozów namierzyli podejrzanego o kradzież pieniędzy na dworcu kolejowym w Mrozach. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie zarzutu karnego 31-letniemu Sławomirowi C. z gminy Mokobody w powiecie siedleckim. Mężczyzna przyznał się, że okradł swojego znajomego, kiedy ten przysnął na dworcowej ławce. Sławomir C. dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnie.
17.09.2014
Ten policyjny komunikat skierowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu mińskiego, w szczególności jednak jego adresatami są ludzie starsi, bo to oni najcześciej bywają pokrzywdzeni w wyniku oszustw i kradzieży mieszkaniowych. W gminie Halinów jednego z mieszkańców okradły dwie nieznane kobiety, które podczas prezentacji oferowanego do sprzedaży koca, ukradły z szafy kilkaset złotych oszczędności. Sposoby działania złodziei mogą być różne. Dlatego policjanci proszą, aby nie wpuszczać nieznajomych do domu, a o swoich podejrzeniach bezzwłocznie informować najbliższą jednostkę Policji, telefonując na numery alarmowe 112 i 997.
17.09.2014
Miesiąc wrzesień dla mińskiej drogówki jest okresem wzmożonej kontroli rejonów szkół w całym powiecie mińskim. W tym czasie pojawiają się tam nie tylko funkcjonariusze pełniący na co dzień służbę na drodze, ale też naczelnicy i asystenci z wydziału ruchu drogowego, sprawdzając prawidłowość oznaczeń w postaci właściwego usytuowania znaków oraz oznakowania poziomego na przejściach dla pieszych. Policjanci na bieżąco przekazują też zarządcom dróg swoje uwagi w zakresie utrzymania bądź poprawy bezpieczeństwa w rejonie konkretnych placówek oświatowych.
17.09.2014
Zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad konkubiną usłyszał 38-letni Sławomir R. mieszkaniec mińskiej gminy, którego obezwładniono i zatrzymano podczas domowej awantury, w czasie której miało dojść do pobicia wspomnianej konkubiny. Mężczyzna może niebawem odpowiedzieć przed sądem. Za przestępstwo, o którego popełnienie został podejrzany - grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
16.09.2014
W ręce policjantów z zespołu patrolowo interwencyjnego wpadł 21-letni Mariusz W., podejrzany o dokonanie rozboju na osobie 64-letniego mężczyzny w czerwcu tego roku w Sulejówku. Mariusz W. był poszukiwany w związku z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, na mocy sądowych wyroków w innych sprawach kryminalnych. W czasie zatrzymania był agresywny wobec policjantów. Zanim odwieziono go za więzienne mury usłyszał zarzut popełnienia rozboju oraz znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów podczas przeprowadzanych czynności służbowych.
<<
<
1
...