27.11.2015
Dla przedszkolaków z mińskiego Przedszkola „Funny Kids”- policjantka z wydziału do spraw wykroczeń, nieletnich i patologii mińskiej komendy wspólnie z dzielnicowym z mińskiego rewiru, wspomagani przez strażnika miejskiego, przygotowali edukacyjne zajęcia z bezpieczeństwa. Podczas lekcji o bezpieczeństwie, maluchy dowiedziały się jak należy zachować się na drodze oraz tego co zrobić, kiedy będą zaczepiane przez osobę nieznajomą bądź będą atakowane przez agresywnego psa. Maluchy były bardzo grzeczne i chętnie brały udział w ćwiczeniach prowadzonych przez policjantkę.
27.11.2015
Kierownik mińskiego rewiru dzielnicowych aspirant sztabowy Sebastian Matasek wziął udział w spotkaniu zorganizowanym dla grupy wsparcia dla kobiet, których rodziny są dotknięte problemem alkoholowym. Udział funkcjonariusza miał na celu pokazanie kobietom, w jaki sposób i do jaki instytucji mogą zwrócić z problemem, który dotyka ich rodziny. Policjant wyjaśniał kobietom jakie wygląda procedura niebieskiej karty i jakie działania podejmuje Policja po zgłoszeniu zjawiska przemocy oraz złożeniu zawiadomienia o przestępstwie. Z kobietami spotkała się też koordynator tego projektu Agnieszka Słońska.
26.11.2015
Współpraca policjantów z wydziału do spraw wykroczeń, nieletnich i patologii mińskiej komendy oraz dzielnicowych z mińskiego rewiru i z komisariatów Policji przynosi wyłącznie same korzyści w działalności profilaktyczno edukacyjnej prowadzonej w szkołach powiatu mińskiego. Dzielnicowi okazują się bardzo otwartymi policjantami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą podczas szkolnych wykładów. W Zespole Szkół w Dębem Wielkim prelekcję dla uczniów podstawówki i gimnazjum prowadził dzielnicowy młodszy aspirant Piotr Siatkowski.
26.11.2015
W ręce kryminalnych wpadł 53-letni mińszczanin Krzysztof W. - podejrzany o włamania do jednego z barów z tzw. szybkim jedzeniem w Mińsku Mazowieckim. 53-latek usłyszał już dwa zarzuty karne dotyczące włamań do tego samego lokalu gastronomicznego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia opisywanych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze. Z uwagi na fakt, że będzie odpowiadał jako recydywista, mężczyzna poddał się bezwzględnej karze pozbawienia wolności.
25.11.2015
Policjanci z dochodzeniówki pracują przy sprawie dotyczącej kradzieży artykułów sklepowych w jednym z marketów przy ulicy Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim, zaistniałej w dniu 16 października 2015 roku. Na nagraniu ze sklepowego monitoringu zarejestrowano kobietę oraz mężczyznę, którzy mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Prawdopodobnie pochodzą spoza Mińska Mazowieckiego. W celu wyjaśnienia okoliczności kradzieży ważne jest ustalenie ich personaliów i przesłuchanie. Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje widoczne na zdjęciach osoby, to proszony jest o kontakt z asp. szt. Maciejem Kowalczykiem z mińskiej dochodzeniówki.
25.11.2015
Dziś rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
24.11.2015
Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego podczas kolejnych nocy w Mińsku Mazowieckim, dwukrotnie ruszali w pościg za kierowcami, którzy nie zatrzymali się do kontroli i zignorowali sygnały świetle oraz dźwiękowe policyjnych radiowozów. Funkcjonariusze jednemu z kierowców zatrzymali dokument prawa jazdy. Obydwaj kierowcy, jeden z powiatu wołomińskiego, drugi z mińskiej gminy będą niebawem tłumaczyć się ze swoich zachowań w ruchu drogowym. Tymczasem policjanci prowadzą w tych sprawach dokładne czynności wyjaśniające.
23.11.2015
Zarzut kradzieży paliwa z jednej z mińskich stacji może usłyszeć niebawem 25-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, którego zatrzymali po krótkim pościgu mińscy wywiadowcy. 25-latek po zatankowaniu paliwa, uciekł ze stacji nie płacąc rachunku. Teraz policjanci dokładnie przyjrzą się tej sprawie i sprawdzą czy 25-latek nie ma na koncie innych podobnych sytuacji związanych z kradzieżami paliw.
23.11.2015
Policyjni wywiadowcy idąc tropem pochodzących z włamania kradzionych ubrań, zatrzymali 18-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. W wyniku żmudnej pracy mińskich dochodzeniowców ustalono, że wspólniczką opisywanego 18-latka była nieletnia z gminy Halinów. Obydwoje usłyszeli już zarzuty karne popełnienia kradzieży z włamaniem. Dorosłego przesłuchano w charakterze podejrzanego, a 14-latkę jako nieletnią sprawczynię czynu karalnego. Teraz odpowiedzą przed sądem, 18-latek przed karnym, a nieletnia przed rodzinnym.
22.11.2015
Trudne warunki pogodowe i zmienna aura powodują, że jazda samochodem powinna być dostosowana do warunków atmosferycznych. Dla kierowców oznacza to wzmożoną czujność, zachowanie właściwych odstępów i jazdę z dozwoloną prędkością. Nie tylko kierowcy, ale też piesi powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego czyli iść właściwą stroną drogi, czyli tam gdzie nie ma chodników, nie wchodzić na pas jezdni i nie wbiegać na przejścia dla pieszych. Policjanci apelują szczególnie do pieszych, aby po zmierzchu wyposażyli się w elementy odblaskowe, przez to stając się bardziej widocznymi dla innych uczestników ruchu drogowego.
<<
<
1
...