Nietrzeźwy motocyklista przejechał pieszego - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Nietrzeźwy motocyklista przejechał pieszego

Data publikacji 19.03.2021

We wtorek, 16 marca w miejscowości Żebrówka w gminie Kałuszyn, doszło do poważnego wypadku drogowego. Kierujący motocyklem najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zbadali kierowcę na stan trzeźwości. Okazało się, że był nietrzeźwy, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Sprawą zajmują się policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego.

W wtorek kilkanaście minut po 19:00, w miejscowości Żebrówka w gminie Kałuszyn, na prostym odcinku drogi doszło do wypadku drogowego. Kierujący motocyklem znen, z nieustalonych przyczyn najechał na mężczyznę leżącego na jezdni.

Funkcjonariusze zbadali kierowcę jednośladana na obecność alkoholu w jego organizmie. Był nietrzeźwy, miał 0,6 promila alkoholu we krwi. Ponadto jak wynika z policyjnego rejestru, nie posiadał uprawnień do kierowania takimi pojazdami.

Poszkodowany w wyniku wypadku mężczyzna nie poddał się badaniu na stan trzeźwości. W związku z powyższym pobrano od niego krew do badania w celu stwierdzenia obecności alkoholu. Mieszkaniec gminy Kałuszyn z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Teraz sprawę szczegółowo wyjaśniają policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego. Kierowcy motocykla za kierowanie pojazdem po alkoholu grozi odpowiedzialność karna. Będzie musiał również wyjaśnić okoliczności tego wypadku.

 

st. asp. Marcin Zagórski