Zatrzymani z narkotykami przez wywiadowców - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Zatrzymani z narkotykami przez wywiadowców

Data publikacji 17.05.2021

Policjanci zespołu wywiadowczego mińskiej komendy, patrolując podczas ostatnich dni miasto Mińsk Mazowiecki, zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, u których podczas kontroli znaleźli marihuanę. Mężczyźni odpowiedzą teraz za nielegalne posiadanie środków odurzających. Jeden z zatrzymanych, 17-latek z Mińska Mazowieckiego posiadał ponad 21 gramów marihuany.

Nieumundurowani policjanci każdego dnia patrolują ulice miasta, dbając nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz ujawniając sprawców przestępstw i wykroczeń. Podczas ostatnich służb patrolowych funkcjonariusze dwukrotnie zatrzymywali mężczyzn, u których podczas kontroli odzieży lub podręcznego bagażu znaleźli narkotyki.

Pierwsza interwencja miała miejsce w ostatnią niedzielę po południu. Wywiadowcy, w rejonie kompleksu leśnego na obrzeżach miasta, zauważyli mężczyznę chowającego się za drzewa. Policjanci wylegitymowali go i sprawdzili zawartość odzieży. Podczas kontroli w kieszeni spodni znaleźli torebkę z zielonym suszem. Substancję zabezpieczyli w celu przeprowadzenia narkotestu.

Kolejną interwencję przeprowadzili w nocy z 10 na 11 maja na ul. 1 Maja wobec dwóch nastolatków. U jednego z nich w plecaku znaleźli słoik z zawartością suszu koloru zielonego. 17-latek posiadał ponad 21 gramów tego narkotyku. Trafił on do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badania narkotestem wykazały, że w obu przypadkach zabezpieczony susz był marihuaną.

Obaj mężczyźni odpowiedzą na posiadanie środków odurzających. 17-latek już usłyszał zarzut karny, przyznał się do niego i sprawa swój finał znajdzie w sądzie. Decyzją prokuratora nastolatek został objęty policyjnym dozorem.

Funkcjonariusze apelują do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami lub dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

 

st. asp. Marcin Zagórski/ea

  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
    Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
    Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
  • Narkotyki zabezpieczone przez policjantów
    Narkotyki zabezpieczone przez policjantów