Nietrzeźwy przyjechał pomóc w opresji - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Nietrzeźwy przyjechał pomóc w opresji

Data publikacji 30.10.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach, zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, z których jeden ciągnikiem rolniczym próbował wyciągnąć osobowego Nissana z przydrożnego rowu. Kierujący Nissanem, również nietrzeźwy, chwilę wcześniej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uszkodził pojazd. Ponadto, policjanci ustalili, że jeden z kierujących posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Stwierdzili także brak polisy OC i badań technicznych ciągnika rolniczego.

Wczoraj, ok. godz. 20:00, policjanci z Komisariatu Policji w Mrozach, zostali skierowani do miejscowości Piaseczno, gdzie w przydrożnym rowie miał znajdować się uszkodzony pojazd. Gdy policjanci przyjechali na miejsce interwencji, zauważyli jadący ciągnik rolniczy a za nim uszkodzonego Nissana. Mundurowi zablokowali drogę udaremniając manewr odjazdu. Bardzo szybko ustalili, że mężczyzna jadący Nissanem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Wtedy pomocy próbował udzielić mu kierujący ciągnikiem rolniczym.

Podczas przeprowadzanej kontroli okazało się, że obaj mężczyźni znajdują się pod działaniem alkoholu. Kierujący Nissanem, mieszkaniec Mińska Mazowieckiego miał w swoim organiźmie 1,5 promila alkoholu, kierujący ciągnikiem rolniczym, mieszkaniec gminy Cegłów, ponad 2,6 promila alkoholu.

Funkcjonariusze ustalili ponadto, że mieszkaniec gminy Cegłów, posiada zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim. Ponadto ciągnik którym kierował nie został dopuszczony do ruchu z uwagi na brak badań technicznych. Kierujący nie posiadał również ważnej polisy ubezpieczeniowej. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny ciągnika.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę pod działaniem alkoholu, kierujący ciągnikiem dodatkowo za niestosowanie się do wyroku sądu i poruszanie się pojazdem bez ważnych badań technicznych i policy OC.

Funkcjonariusze apelują aby nie wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu, po spożyciu alkoholu. Takim zachowaniem narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych użytkowników drogi. Ponadto, policyjna kontrola w takim stanie wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi.

 

mz