KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

100 Lat Policji
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna MOJA KOMENDA
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Pomoc tłumacza języka migowego
Pełnomocnik KSP ds. Praw Człowieka
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Stołeczny Magazyn Policyjny
Nabór do KSP
Stop agresji drogowej
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Informacja dla turystów
Wirtualny spacer po komendzie
Chrońmy środowisko
Możesz Pomóc-Reaguj Zgłoś
Stop seksturystyce
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Poradnik „Hymn Polski”
Dokumenty zastrzeżone
Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym
Krajowy Plan Działania Agendy ONZ

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Widoczny - Bezpieczny

  W dniach 14-28 lutego 2020 roku na terenie powiatu mińskiego zostaną przeprowadzone działania pn. „Widoczny – Bezpieczny” mające na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego.

 2. „Bezpieczne ferie" 2020 - autobusy do kontroli

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 3. Działania „SMOG”

  Dziś, 28 stycznia br., w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. "SMOG". Funkcjonariusze zwracają uwagę również na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 4. Działania mińskiej drogówki w związku z karnawałem

  Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z trwającym karnawałem. Policjanci, zwłaszcza w weekendy, prowadzą nasilone kontrole podróżujących drogami powiatu mińskiego. Częstsze kontrole kierowców na trzeźwość, sprawdzanie stanu technicznego pojazdu w tym aktualnego przebiegu samochodu, weryfikacja posiadanych uprawnień do kierowania to główne założenia prowadzonych działań.

 5. Policyjny pościg przez dwa powiaty

  Policjanci mińskiej oraz węgrowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed ścigającym go radiowozem. Badanie alkomatem wykazało u niego niemal 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne jazdy w stanie nietrzeźwości i ucieczki przed policyjnym pościgiem. Przyznał się do zarzucanych czynów.

 6. Zabezpieczajmy samochody podczas parkowania!

  Policjanci mińskiej komendy apelują do kierowców o właściwe, pewne i należyte zabezpieczanie zaparkowanych pojazdów. Przestrogą niech będzie wczorajsza interwencja służb w parku miejskim w Mińsku Mazowieckim, gdzie z powodu nieuwagi i braku odpowiedniego zabezpieczenia samochodu przez kierującą, pojazd stoczył się do parkowego stawu.

 7. Zabezpieczaliśmy przemarsze Orszaków Trzech Króli

  Policjanci mińskiej komendy wspomagani przez strażaków z OSP Mińsk Mazowiecki oraz strażników miejskich zabezpieczali wczoraj przemarsz VI Mińskiego Orszaku Trzech Króli. Uczestnicy orszaku przeszli ulicami naszego miasta, a policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników blokując tymczasowo ruch na skrzyżowaniach i drogach dojazdowych. Policjanci zabezpieczali również przemarsz orszaku w Siennicy.

 8. Dwóch nietrzeźwych kierowców odpowie za jazdę tym samym pojazdem

  49-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego otworzył niechlubną statystykę 2020 roku, osób jadących na „podwójnym gazie”. W Nowy Rok, ok. 01:30 mając we krwi ponad 2,6 promila alkoholu kierował Volkswagenem, i nie zachowując ostrożności najechał na tył chevroleta. Gdy w miejscu kolizji zjawił się 25-latek, który przestawił pojazd na posesję 49-latka, policjanci sprawdzili również i jego stan trzeźwości. Wynik – ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyznom grozi odpowiedzialność karna za jazdę po alkoholu.