KPP w Mińsku Mazowieckim

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Stołeczny Magazyn Policyjny
100 Lat Policji
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna MOJA KOMENDA
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Pomoc tłumacza języka migowego
Pełnomocnik KSP ds. Praw Człowieka
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Nabór do KSP
Stop agresji drogowej
Informacja dla turystów
Wirtualny spacer po komendzie
Chrońmy środowisko
Zielona strefa - krzywdzone zwierzęta
Możesz Pomóc-Reaguj Zgłoś
Stop seksturystyce
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Poradnik „Hymn Polski”
Dokumenty zastrzeżone
Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym
Krajowy Plan Działania Agendy ONZ

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Kosztowna wyprawa po wino

  Jeden z mieszkańców gm. Latowicz kupił prawdopodobnie najdroższe wino w swoim życiu. Będąc nietrzeźwym pojechał po nie elektryczną hulajnogą na stację paliw. Gdy wracał zatrzymali go policjanci ruchu drogowego. Za jazdę hulajnogą z „promilami” dostał mandat w wysokości 2,5 tys. złotych.

 2. Dwie kontrole, dwóch kierujących na podwójnych sądowych zakazach

  W miniony piątek w Kałuszynie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli dwóch kierujących pojazdami mitsubishi i ford. Obaj jechali łamiąc sądowe podwójne zakazy do kierowania. Teraz mężczyźni odpowiedzą za niestosowanie się do wyroku sądowego.

 3. Zabezpieczenie przemarszów Orszaków Trzech Króli

  6 stycznia b.r. ulicami Mińska Mazowieckiego przeszedł VIII Orszak Trzech Króli. Policjanci z mińskiej komendy wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz druhami z OSP Mińsk Mazowiecki zabezpieczali to religijne wydarzenie dbając nad bezpieczeństwem uczestników. Służby na czas przemarszu blokowały ruch na skrzyżowaniach i drogach dojazdowych tak aby utrudnienia w ruchu trwały jak najkrócej.

 4. Świeć Przykładem

  Od 1 października 2021 r. do 19 marca 2022 r. Policja prowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Świeć Przykładem”. Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

 5. Myśl Trzeźwo

  Mając na uwadze występujące zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowane kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu, w tym tzw. „nieświadomą nietrzeźwość”, Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. będącą operatorem komunikatora Yanosik, przygotowało akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”, która będzie trwała od 30 grudnia 2021 r. do 16 stycznia 2022 r., obejmując tym samym imprezy i spotkania towarzyskie związane z Nowym Rokiem.

 6. Kolejne przypadki jazdy po alkoholu i na zakazie

  Policjanci ujawniają kolejne przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości i na sądowym zakazie. Funkcjonariusze informują, że od 1 stycznia zmieniły się wysokości grzywien nakładanych za popełnione wykroczenia w drodze mandatu karnego. I tak np. za jazdę rowerem po alkoholu grozi nawet 1000 zł. mandat.

 7. Pierwsze zatrzymane w tym roku prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h

  Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym – zatrzymane prawo jazdy i mandat w wysokości 1500 zł. To aktualne kwoty mandatu zgodne z nowym taryfikatorem. Przekonał się o tym kierujący audi, którego wczoraj w Nowym Jędrzejowie zatrzymali do kontroli policjanci wydziału ruchu drogowego mierzący prędkość w tym miejscu. Apelujemy do kierowców o stosowanie się do przepisów drogowych.

 8. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym - zapoznajcie się z nowym taryfikatorem

  Od 1 stycznia 2022 roku w życie weszła znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym oraz zmiany w Kodeksie Wykroczeń. Większe kwoty mandatów, dodatkowe przepisy chroniące pieszych czy dotkliwsze restrykcje wobec nietrzeźwych kierowców, to tylko niektóre zmiany. Zapoznajmy się z nowymi przepisami i ruszajmy w drogę bezpiecznie.