KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

100 Lat Policji
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna MOJA KOMENDA
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Pomoc tłumacza języka migowego
Pełnomocnik KSP ds. Praw Człowieka
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Stołeczny Magazyn Policyjny
Nabór do KSP
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Stop agresji drogowej
Informacja dla turystów
Wirtualny spacer po komendzie
Chrońmy środowisko
Możesz Pomóc-Reaguj Zgłoś
Znakowanie rowerów
Stop seksturystyce
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Poradnik „Hymn Polski”
Dokumenty zastrzeżone
Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym
Stop poyarom traw
 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Trzeźwy poranek na drogach powiatu mińskiego

  Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj w godzinach rannych cykliczną akcję, której celem jest wykluczenie z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami. Mundurowi pojawili się na obwodnicy Dobrego. Niestety trzech kierujących straciło tego dnia swoje uprawnienia. Powód? Alkohol w organizmie.

 2. Obietnicą łapówki 100 tys. złotych chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę „pod wpływem”

  Kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata, poręczenie majątkowe oraz zajecie gotówki. Takie konsekwencje spotkały 52-letniego kierującego BMW, który w niedzielę próbował przekupić policjantów ruchu drogowego aby ci przymknęli oko na jego jazdę w stanie nietrzeźwości. W swoim organizmie mężczyzna miał niemal 2,5 promila alkoholu. W tej sprawie mieszkaniec Mińska Mazowieckiego już usłyszał dwa zarzuty karne: kierowania pod wpływem i obietnicy udzielenia łapówki.

 3. Samochodem przejechał po nodze kolegi i odjechał z miejsca zdarzenia – był nietrzeźwy

  Dzielnicowi mińskiego rewiru zatrzymali w niedzielę nietrzeźwego kierującego citroenem, który chwilę wcześniej potrącił pieszego przejeżdżając po jego nodze. 36-latek został zatrzymany jak spał za kierownicą pojazdu na swojej posesji. W tej sprawie usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do tego czynu i dobrowolnie poddał się karze.

 4. Tragiczny wypadek drogowy w Mikanowie. Pasażer nie żyje, kierowca w stanie ciężkim

  W sobotni poranek na drodze 802 w Mikanowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku utraty kontroli nad pojazdem przez 26-letniego kierującego, osobowy seat na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, dachował, po czym uderzył w drzewo. Pasażer tego pojazdu 37-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego wskutek odniesionych obrażeń zmarł, kierujący w stanie ciężkim trafił do szpitala. Policjanci apelują o nie przekraczanie prędkości.

 5. Policyjne działania "NURD"

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mińska „drogówka” także bierze udział w działaniach i apeluje do pieszych o rozwagę, prezentując film nagrany przez jednego z kierowców jadących ul. Siennicką w Mińsku Mazowieckim, na którym zobaczymy moment potrącenia pieszego.

 6. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  6 maja został ustanowiony przez Komisję Europejską jako Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest zwrócenie uwagi mieszkańcom Unii Europejskiej na kwestie bezpieczeństwa na drogach, w tym zmianę zachowań użytkowników dróg. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to część strategii Komisji Europejskiej zmierzającej do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych.

 7. Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend majowy 2019”

  Za nami długi majowy weekend. Policjanci w całym kraju, w tym mińskiej komendy i podległych komisariatów, pełniąc służbę dbali nad naszym bezpieczeństwem. Jak ten weekend wyglądał na drogach powiatu mińskiego? Oto krótkie podsumowanie. Było bezpiecznie.

 8. Trwa długi weekend majowy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Apelujemy o ostrożność i trzeźwość za kierownicą

  Do 5 maja potrwają policyjne działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Na ulicach miast i głównych dróg komunikacyjnych pojawiło się więcej niż zazwyczaj radiowozów w tym policyjnych motocykli. Apelujemy o stosowanie się do przepisów drogowych, trzeźwość za kierownicą i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.