KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

100 Lat Policji
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja mobilna MOJA KOMENDA
Facebook KSP
Instagram KSP
Twitter KSP
Pomoc tłumacza języka migowego
Pełnomocnik KSP ds. Praw Człowieka
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Stołeczny Magazyn Policyjny
Nabór do KSP
Stop agresji drogowej
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Informacja dla turystów
Wirtualny spacer po komendzie
Chrońmy środowisko
Możesz Pomóc-Reaguj Zgłoś
Stop seksturystyce
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Konkurs „Policjanci w służbie historii”
Poradnik „Hymn Polski”
Dokumenty zastrzeżone
Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym
Krajowy Plan Działania Agendy ONZ

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Policyjna akcja "PRĘDKOŚĆ"

  Dzisiaj policjanci w całym kraju prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Do akcji włączyli się funkcjonariusze mińskiej drogówki, którzy od wczesnych godzin rannych dokonują wzmożonych kontroli drogowych. Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

 2. Uwaga motocykliści, apelujemy o ostrożną jazdę!

  Ostatnie dni przyniosły kilka zdarzeń drogowych w których udział brali motocykliści. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i rozwagę podczas jazdy. Chwila nieuwagi może skończyć się poważnymi urazami i utrata zdrowia a nawet życia.

 3. Bezpieczny weekend majowy

  Zmieniające się w ostatnich dniach zasady dotyczące możliwości przemieszczania się, sprzyjająca aura i wydłużony weekend majowy mogą mieć wpływ na wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych na polskich drogach. Wśród użytkowników dróg należy spodziewać się większej liczby kierujących jednośladami, w tym korzystających z rozpoczętego sezonu motocyklistów. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości.

 4. Przed sezonem zadbaj o stan techniczny motocykla, policjanci prowadzą już kontrole!

  Zbliża się sezon motocyklowy. Mińscy funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego prowadzą już kontrole tego typu pojazdów oraz kierujących nimi. Jedna z ostatnich kontroli zakończyła się wysokim mandatem za jazdę motocyklem, którego stan techniczny na to nie pozwalał oraz za brak uprawnień. Policjanci apelują aby przed sezonem zadbać o stan techniczny posiadanego jednośladu.

 5. Nietrzeźwy jechał rowerem, bez maseczki zakrywającej nos i usta

  Mieszkaniec gminy Halinów odpowie przed sądem za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zauważyli go jak jechał „wężykiem” ul. Cichą w Halinowie i zatrzymali do kontroli. Badanie alkomatem wykazało niemal 3 promile. Mężczyzna nie miał również zakrytego nosa i ust pomimo wprowadzenia takiego obowiązku.

 6. Przestępstwa i wykroczenia ujawnione podczas jednej kontroli drogowej

  44-latek z gminy Mińsk Mazowiecki został zatrzymany przez mińskich policjantów jak jechał swoim seatem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez miński sąd. Na domiar tego w jego samochodzie mundurowi stwierdzili niezgodność licznika kilometrów, brak badań technicznych i ubezpieczenia OC. 44-latek odpowie teraz prawnie za naruszenie tych przepisów.

 7. Nietrzeźwy kierujący wjechał w drugi pojazd i murek parkingu po czym odjechał. Został zatrzymany przez policjantów.

  Policjanci z komisariatu w Halinowie zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy, który kierując ciężarowym nissanem, na jednym z parkingów przed sklepem w Dębem Wielkim, staranował drugi pojazd oraz uderzył w murek oddzielający parking od drogi. Następnie odjechał w nieznanym kierunku. Dzięki świadkowi, który opisał nissana, policjanci zlokalizowali tę ciężarówkę i zatrzymali kierowcę. Okazało się, że był nietrzeźwy. Mężczyzna usłyszał już zarzut karny jazdy w stanie nietrzeźwości.

 8. Stosując się do przepisów drogowych zapobiegamy rozprzestrzenianiu się koronawirusa

  W czasie walki z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19, jej niezwykle istotnym elementem jest ograniczenie kontaktu z innymi osobami. Dbając o Państwa zdrowie, policjanci apelują do wszystkich kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów drogowych. Takie działanie zminimalizuje liczbę policyjnych kontroli i ograniczy kontakt między funkcjonariuszami a kierującymi.