KPP w Mińsku Mazowieckim

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Nietrzeźwy nie zatrzymał się do kontroli i chciał przejechać policjanta – został tymczasowo aresztowany

  34-letni mieszkaniec gm. Zbuczyn usłyszał trzy zarzuty karne: kierowania w stanie nietrzeźwości, ucieczki przed pościgiem oraz czynnej napaści na funkcjonariusza policji poprzez usiłowanie przejechania go samochodem renault. Mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. To efekt działań śledczych i policjantów z mińskiej komendy, którzy zatrzymali mężczyznę podczas jego niebezpiecznej jazdy.

 2. Poszukiwany przez sąd, jechał na zakazie. Został zatrzymany przez dzielnicowych

  Dzielnicowi mińskiej komendy zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Siennica, który przed dwoma dniami jechał samochodem nissan, posiadając sądowy zakaz kierowania. Ponadto był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

 3. Zabierz serce w drogę – jedź bezpiecznie

  W niedzielę Walentynki – Święto Zakochanych, corocznie obchodzone 14 lutego. To idealny czas, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to też odpowiedzialność za siebie i drugiego człowieka.

 4. PODSUMOWANIE 2020 r. NA DROGACH GARNIZONU STOŁECZNEGO

  W 2020 roku na terenie podległym Komendzie Stołecznej Policji odnotowano 1212 wypadków drogowych. W porównaniu z rokiem 2019, kiedy to miało miejsce 1528 wypadków liczba ta spadła o 316 wypadków. W wyniku wypadków drogowych 134 osoby poniosły śmierć. Porównując rok 2019, kiedy zginęło 159 osób, nastąpił spadek o 25 osób. W wypadkach rannych zostało 1312 osób. W porównaniu do roku 2019, kiedy obrażenia odniosło 1704 osoby, liczba osób rannych zmniejszyła się o 392 osoby.

 5. Nietrzeźwy i bez uprawnień

  Ubiegłej nocy policjanci z wydziału ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Alkomat wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 25-latek jechał nie posiadając uprawnień do kierowania. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!

 6. Uważajmy na drogach! Panują trudne warunki pogodowe

  Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie największej ostrożności na drodze. Panują trudne warunki pogodowe, co zmusza kierujących do ostrożnej jazdy, dobrania właściwej prędkości i zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Nawierzchnia w wielu miejscach pokryta jest śniegiem, lodem co oznacza że jest ślisko i jeden niekontrolowany manewr może skończyć się wypadnięciem samochodu poza pas drogi.

 7. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem ruchu drogowego z wykorzystaniem drona

  Dzisiaj na drogach garnizonu stołecznego prowadzona jest akcja „Bezpieczna prędkość 2021”. Policjanci z mińskiej komendy wykorzystują do działań będący na wyposażeniu bezzałogowy statek powietrzny tzw. dron. Funkcjonariusze wykorzystują go do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez ujawnianie drogowych wykroczeń np. wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

 8. FOTELIKI SAMOCHODOWE

  Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w poniższym artykule.