KPP w Mińsku Mazowieckim

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Dwa tragiczne wypadki jednego dnia

  Bilans drogowych tragedii nieustannie rośnie. Codziennie docierają do nas informacje o poważnych wypadkach, wśród nich niestety zdarzają się także takie, w których kierowca bądź ktoś z pasażerów ginie na miejscu. Przed kilkoma dniami na drogach powiatu mińskiego także odnotowaliśmy dwa tragiczne wypadki i to jednego dnia. Policjanci codziennie dbają nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących i apelują o ostrożna jazdę. Najlepszym rozwiązaniem aby szczęśliwie dojechać do celu jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 2. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

  Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

 3. Tragiczne potrącenie na przejściu dla pieszych

  Wczoraj na ul. Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim doszło do poważnego wypadku drogowego. Kilka minut przed 10:00, kierujący fordem śmiertelnie potrącił przechodzącą przez przejście 80-latkę. Przez kilka godzin ulica była nieprzejezdna, policjanci wyznaczyli objazdy. To kolejne w ostatnim czasie tragiczne zdarzenie na drogach powiatu mińskiego. Mundurowi bezustannie apelują o ostrożność i stosowanie się do przepisów.

 4. "Widoczny – Bezpieczny" – trwa policyjna akcja

  W dniach od 12 do 25 października na terenie powiatu mińskiego, policjanci prowadzą akcję pod nazwą „Widoczny – Bezpieczny”. Ma ona na celu ograniczenie ilości zdarzeń drogowych przede wszystkim z udziałem pieszych. Okres jesieni to często występujące słabe warunki atmosferyczne a co za tym idzie słaba widoczność na drodze. Posiadanie przez pieszych odblasków znacznie poprawia ich bezpieczeństwo. Egzekwowanie tego obowiązku będzie głównym celem działań.

 5. Dzielnicowi zatrzymali do kontroli kierowcę, który jechał mimo sądowego zakazu

  Dzielnicowi mińskiej komendy zatrzymali przed kilkoma dniami kierowcę nissana, który jechał mimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. To już trzecie zatrzymanie tego kierowcy w tym roku. Wcześniej mężczyzna kierował bez uprawnień i będąc po alkoholu. Teraz 57-latek odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. Wypadek ciężarówki przy wjeździe na autostradę A2 w miejscowości Stary Konik

  Wczoraj na wjeździe na autostradę A2 w miejscowości Stary Konik doszło do kolejnego w ostatnich dniach tragicznego wypadku drogowego. W wyniku obrażeń spowodowanych przewróceniem się pojazdu ciężarowego mercedes, śmierć na miejscu poniósł 54-letni kierowca. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

 7. Jesienią bezpiecznie na drodze

  Polska złota jesień, mimo ciepłej palety barw, dla użytkowników dróg, jest porą roku niebezpieczną. W tym czasie, warunki na drodze stają się zmienne i trudne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

 8. Kolejny tragiczny wypadek! Bądźmy uważni na drodze!

  Wczoraj ok 13:30, na drodze powiatowej z Dłużki do miejscowości Borek Czarniński, doszło do kolejnego w ostatnich dniach tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na łuku drogi, kierująca oplem kobieta straciła panowanie nad pojazdem zjechała na pobocze i „dachowała”. W wyniku doznanych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 26-letni pasażer opla. Funkcjonariusze ponownie apelują o ostrożną jazdę!