Aktualności

Wojenne odznaki i biżuteria wartości ok. 135 tys. złotych zabezpieczona przez policjantów

Data publikacji 24.03.2021

Funkcjonariusze komisariatu policji w Sulejówku zabezpieczyli w jednym z antykwariatów numizmatycznych na terenie Warszawy kilkanaście odznak wojskowych stanowiących własność jednego z mieszkańców Sulejówka. Policjanci ustalili także, że odznaki wstawiła do antykwariatu 28-latka wynajmująca pomieszczenia u tego mężczyzny. Kobieta jest podejrzana o ich kradzież. W miejscu jej zamieszkania funkcjonariusze znaleźli jeszcze pozostałą część kolekcji w postaci biżuterii oraz narkotyki.

Jeden z mieszkańców Sulejówka dowiedział się od swojego kolegi, że na stronie internetowej antykwariatu numizmatycznego w Warszawie znajdują się odznaki wojenne, stanowiące część jego kolekcji z początku XX w. Kiedy zorientował się, że doszło do kradzieży o sprawie powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że odznaki przekazała do antykwariatu 28-letnia mieszkanka Warszawy. Okazało się, że kobieta wynajmuje w domu mężczyzny pomieszczenia w celu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Policjanci zabezpieczyli odznaki znajdujące się w antykwariacie, a następnie pojechali do miejsca zamieszkania kobiety. Tam zatrzymali 28-latkę oraz przeszukali jej mieszkanie. W wyniku przeszukania znaleźli kilkanaście sztuk biżuterii wojskowej, a także susz roślinny koloru zielonego. Rzeczy te zostały zabezpieczone. Substancja została zbadana narkotestem, była to marihuana.

W tej sprawie zarzut kradzieży odznak i biżuterii wojskowej usłyszała 28-latka, natomiast o posiadanie narkotyku został oskarżony 32-latek.

Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tej sprawy, śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

st. asp. Marcin Zagórski/ea

  • Wojenne odznaki i biżuteria zabezpieczona przez policjantów
    Wojenne odznaki i biżuteria zabezpieczona przez policjantów
  • Wojenne odznaki i biżuteria zabezpieczona przez policjantów
    Wojenne odznaki i biżuteria zabezpieczona przez policjantów