Kradł pieniądze z kościelnych puszek - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Kradł pieniądze z kościelnych puszek

Data publikacji 31.03.2021

30-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki odpowie przed sądem za włamania i kradzieże kościelnych puszek z datkami. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu przez członków grupy modlitewnej, podczas kolejnej próby kradzieży. Policjanci przedstawili mężczyźnie łącznie 7 zarzutów karnych. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dwóch członków grupy modlitewnej z Dębego Wielkiego, przy wejściu do kościoła ujęło mężczyznę który wychodził trzymając w ręku puszkę z datkami wiernych. Okazało się, że dokonał jej kradzieży. Mężczyzna mógł mieć związek z poprzednimi kradzieżami puszek, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Zatrzymanego przekazali policjantom z komisariatu w Halinowie. Funkcjonariusze przewieźli 30-latka do komisariatu i umieścili w policyjnej celi. W ramach dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna kradł puszki także z innych kościołów m.in. z kościoła w Chrośli. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie kilkanaście sztuk różnych kluczy, przy pomocy których najprawdopodobniej otwierał drzwi i kraty wejściowe.

Ponadto komendant komisariatu rozpoznał, że zatrzymany mężczyzna odpowiada wizerunkowi zamieszczonemu na stronie siedleckiej komendy i opublikowanego w lokalnych mediach. Mężczyzna także i tam miał dokonać kradzieży puszki i uszkodzić mienie. Śledczy wystąpili o przekazanie tych spraw do dalszego prowadzenia.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy aby przedstawić mieszkańcowi gminy Mińsk Mazowiecki łącznie 7 zarzutów karnych kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Podejrzany przyznał się do tych czynów, sprawa trafi teraz do sadu. Decyzją prokuratora 30-latek został objęty policyjnym dozorem. Łączna kwota pieniędzy, które zostały ukradzione jest trudna do oszacowania jednak może to być nawet kilka tysięcy złotych.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 

st. asp. Marcin Zagórski

  • Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanym
    Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanym
  • Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanym
    Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanym
  • Klucze zabezpieczone przez policjantów
    Klucze zabezpieczone przez policjantów

Film Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanym

Opis filmu: Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanym