„Bezpieczne wakacje 2021” - autokary do kontroli - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

„Bezpieczne wakacje 2021” - autokary do kontroli

Data publikacji 29.06.2021

W związku z rozpoczętymi wakacjami policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim wyjeżdżającym na wyczekiwany urlop. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek. Mińska drogówka jak co roku będzie dokonywała kontroli zgłoszonych autokarów. Zachęcamy do zapoznania się z przyjętymi zasadami.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w trakcie trwania tegorocznych wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz tych punktów z terenu całego kraju wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

W przypadku mińskiej komendy, taki punktem już od lat jest parking usytuowany przy ul. Przemysłowej vis a vis cmentarza. Apelujemy o wcześniejsze zgłaszanie, chęci przeprowadzenia kontroli autokaru. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. Wszelkich informacji udzielą państwu policjanci z wydziału ruchu drogowego pod nr tel. 47 72 49 810 wewn. 107 lub całodobowo 47 72 49 200.

 

st. asp. Marcin Zagórski/kgp