Spotkanie z borsukiem w Przedszkolu Miejskim nr 5 - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Spotkanie z borsukiem w Przedszkolu Miejskim nr 5

Data publikacji 05.10.2015

Profilaktyczne spotkanie z policyjnym borsukiem zorganizowano w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Ponad setka maluchów mogła wziąć udział w bardzo ciekawej i kształcącej zarazem pogadance z udziałem policyjnej maskotki sierżanta Borsuka i starszej sierżant Dominiki Witek z mińskiej komendy. Policjantka i borsuk rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie w życiu codziennym, miedzy innymi o właściwym zachowaniu się na drodze i podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

Policyjny borsuk sukcesywnie dociera do tych placówek oświatowych, z których napływają prośby o organizację spotkań profilaktycznych w ramach programu „Z Borsukiem bezpieczniej”.

Policjanci podczas każdego spotkania z przedszkolakami przypominają maluchom o numerach alarmowych, o właściwym i odpowiednim zachowaniu w domu oraz w przedszkolaku, poszanowaniu swoich rówieśników i osób starszych, a także bezpiecznym korzystaniu z przejść dla pieszych.

Odbiorcami profilaktycznych wskazówek były teraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Mińsku Mazowieckim, w którym policjantka z wydziału do spraw wykroczeń, nieletnich i patologii zorganizowała prelekcję z udziałem maskotki sierżanta Borsuka.

W spotkaniu wzięło udział ponad 100 przedszkolaków, którzy mogli wysłuchać interesującego wykładu na temat bezpiecznych zachowań, a przy tym mieć możliwość zadawania pytań  policjantom.

Policjanci już planują kolejne spotkania – w tych placówkach, z których napłynęły zaproszenia na spotkania z dziećmi oraz młodzieżą.

dn