Aktualności

„Z Borsukiem bezpieczniej” w Przedszkolu Niepublicznym „Mali Giganci” w Mińsku Mazowieckim

Specjalistka od szkolnej profilaktyki starszy sierżant Jolanta Pronobis wspólnie z dzielnicowym młodszym aspirantem Tomaszem Lubaszką zorganizowali w Przedszkolu Niepublicznym „Mali Giganci” w Mińsku Mazowieckim spotkanie edukacyjne dla przedszkolaków w ramach programu prewencyjnego „Z borsukiem bezpieczniej”. Edukacyjna lekcja o bezpieczeństwie była prowadzona w formie zabawy z maluchami. Przedszkolaki były bardzo uradowane. Dzieci bardzo ucieszyła wizyta stróżów prawa. Oprócz wspólne zabawy, podczas której uczyły się bezpiecznych zachowań, maluchy mogły poznać zawód policjanta. Funkcjonariusze zaprezentowali też wyposażenie, jakiego używają w codziennej służbie. Spotkanie odbyło się z udziałem maskotki Komendy Stołecznej Policji – sierżanta Borsuka.

Policjanci z mińskiej komendy wspólnie z sierżantem Borsukiem – maskotką Komendy Stołecznej Policji, przeprowadzili dla przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Mali Giganci” edukacyjną lekcję o bezpieczeństwie.

Starszy sierżant Jolanta Pronobis, młodszy aspirant Tomasz Lubaszka i sierżant Borsuk wykorzystując formę zabawy, pokazywali maluchom, jak należy zachowywać się na co dzień, w przedszkolu i w domu, aby zawsze być bezpiecznym.

Przedszkolaki uczyły się z policjantami numerów alarmowych, zachowania się na przejściach dla pieszych, właściwej reakcji w sytuacji ataku ze strony niebezpiecznego psa oraz zaczepiania dziecka przez osobę obcą.

Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, że mogły poznać policjantów. Policyjni goście zaprezentowali też przedszkolakom, jakiego specjalistycznego wyposażenia używają w codziennej służbie.

Na zakończenie dzieci podziękowały policjantom i maskotce za super zajęcia o bezpieczeństwie.

dn

  • Policjanci z sierżantem Borsukiem z wizytą u „Małych Gigantów”
  • Policjanci z sierżantem Borsukiem z wizytą u „Małych Gigantów”
  • Policjanci z sierżantem Borsukiem z wizytą u „Małych Gigantów”