Aktualności

Dzielnicowy namierzył podejrzanych o kradzież pieniędzy i piwa z mobilnego sklepu

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci z zespołu kryminalnego w Komisariacie Policji w Mrozach wykryli sprawę kradzieży pieniędzy i 40 puszek z piwem, które skradziono w mobilnego sklepu, zaparkowanego na terenie prywatnej posesji w gminie Mrozy. Podejrzanych ustalił i namierzył dzielnicowy mroziańskiej gminy. Policjanci odzyskali część skradzionych pieniędzy. Podejrzani uciekając z miejsca pogubili część piw, pozostałe natomiast skonsumowali. Zarzut popełnienia kradzieży usłyszało dwóch mieszkańców gminy Mrozy: 29-letni Kamil W. i 28-letni Mirosław S. Obydwaj skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

W środku nocy na terenie mroziańskiej gminy, mieszkańców prywatnej posesji obudziły hałasy dochodzące z mobilnego sklepu, zaparkowanego na posesji. Mieszkańcy zobaczyli jak dwóch nieznanych mężczyzn ucieka, gubiąc po drodze puszki z piwem. Okazało się, że ich łupem padło 40 puszek z piwem i kilkaset złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z zespołu kryminalnego komisariatu Policji w Mrozach. Funkcjonariuszy w pracy wykrywczej wspomagał mroziański dzielnicowy. To właśnie on wytypował dwóch mieszkańców gminy, których posesje następnie przeszukano.

Podczas przeszukań policjanci odnaleźli i zabezpieczyli część pieniędzy skradzionych z mobilnego sklepu. Piwa nie odzyskano, bo puszki, z którymi uciekli podejrzani, zdążyli już „opróżnić”.

Zarzuty popełnienia kradzieży usłyszało dwóch mieszkańców gminy Mrozy: 29-letni Kamil W. i 28-letni Mirosław S. Obydwaj podejrzani przyznali się do kradzieży i dobrowolnie poddali się karze.

dn