Aktualności

Policjanci z prewencji zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie kasy fiskalnej

Data publikacji 07.08.2017

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego zatrzymali w wyniku pościgu 30-letniego mińszczanina Marcina Z., podejrzanego o uszkodzenie kasy fiskalnej w jednym ze sklepów przy ulicy Budowlanej w Mińsku Mazowieckim. Policjanci zatrzymali mężczyznę niedaleko miejsca, gdzie doszło do zniszczenia mienia. 30-latek był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Marcin Z. może teraz odpowiedzieć przed sądem za popełnione wykroczenie. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara aresztu.

Oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o mężczyźnie, który w jednym ze sklepów przy ulicy Budowlanej w Mińsku Mazowieckim kłócił się z ekspedientką i uszkodził kasę fiskalną. Po całym zajściu mężczyzna uciekł ze sklepu.

Na miejsce przyjechali policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego. Policjanci ustalili przebieg całego zajścia. Jeden z klientów, który przyszedł sprzedać butelki, zaczął kłócić się z ekspedientką o pieniądze za sprzedany towar. W pewnej chwili uderzył pięścią w kasę fiskalną, powodując tym samym jej uszkodzenie, a następnie uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci zdobyli opis podejrzanego i ruszyli za nim w pościg. Mężczyznę zatrzymano na jednej z sąsiednich ulic. Był to 30-letni Marcin Z. z Mińska Mazowieckiego. 30-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z zespołu do spraw wykroczeń przedstawili już 30-latkowi zarzut umyślnego uszkodzenia kasy fiskalnej. Marcin Z. niebawem odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie. Grożą mu kary określone w kodeksie wykroczeń.

dn