Policjant z drogówki namierzył sprawcę kolizji drogowej - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Policjant z drogówki namierzył sprawcę kolizji drogowej

Data publikacji 09.08.2017

Dzięki informacjom zdobytym przez jednego z policjantów z mińskiej drogówki, namierzono i ustalono sprawcę kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu ulicy Pedagogów i Przemysłowej w Dębem Wielkim, gdzie kierowca seata wymusił pierwszeństwo, doprowadził do zderzenia z renault i uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku dniach policjanci pojechali na ustaloną posesję i odnaleźli uszkodzone auto, który poruszał się uciekinier. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec gminy Stanisławów. Obwiniony przyznał się do spowodowania kolizji i ucieczki, a następnie dobrowolnie poddał się karze grzywny. 44-latek straci też uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe pół roku.

Na skrzyżowaniu ulicy Pedagogów i Przemysłowej w Dębem Wielkim doszło do kolizji drogowej. Z tego co ustalili policjanci, doszło tam do zderzenia renault z seatem, gdzie to kierowca seata prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu. Kierowca po zderzeniu od razu uciekł samochodem z miejsca zdarzenia.

Policjanci z drogówki zajęli się namierzeniem mężczyzny. Dzięki informacjom zdobytym przez jednego z policjantów z mińskiej drogówki, ustalono adres, gdzie mógł mieszkać uciekinier. Miał nim być 44-letni mieszkaniec gminy Stanisławów.

Policjanci znaleźli na jego posesji uszkodzonego seata, a podejrzanemu o popełnienie wykroczeń drogowych wręczyli wezwanie na przesłuchanie.

Zebrany przez policjantów z zespołu do spraw wykroczeń materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obwinionemu zarzutu spowodowania kolizji z drogowej i ucieczki z miejsca zdarzenia.

44-latek przyznał się do naruszenia prawa i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze grzywny. 44-latek stracił też uprawnienia do kierowania pojazdami. Przez najbliższe pół roku będzie go obowiązywał sądowy zakaz.

dn