Aktualności

„Ty też możesz!” – spotkanie z przyszłymi maturzystami w Zespole Szkół Salezjańskich

Data publikacji 01.12.2017

Policjanci z mińskiej komendy od października tego roku spotykają się z klasami maturalnymi, aby zachęcać młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji i tym samym promować zawód policjanta. Ostatnio policjanci odwiedzili licealistów z Zespołu Szkół Salezjańskich. Podczas spotkania z młodzieżą, omówiono dokładnie proces rekrutacji do służby w Policji i przedstawiono czym na co dzień zajmują się policjanci. Licealiści otrzymali od policjantów broszury informacyjne i poradnik opracowany w Komendzie Stołecznej Policji pt. „Ty też możesz”.

Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim aktywnie włączyła się w akcję promocyjną mającą przybliżyć młodzieży zawód policjanta. Z jednej strony pokazać jego walory, z drugiej natomiast zachęcić młodych do rozważenia możliwości starania się o przyjęcie do służby w Policji.

Opisywana akcja jest skierowana do uczniów z klas maturalnych i to właśnie z ich udziałem organizowane są spotkania z policjantami doświadczonymi nie tylko w procesie rekrutacji, ale przede wszystkim mającymi zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę na temat Policji oraz wszystkich zadań realizowanych przez mundurowych w różnych pionach.

Tym razem policjanci odwiedzili licealistów z Zespołu Szkół Salezjańskich. Oficer Prasowy i policjantka z komórki kadrowej dokładnie przedstawili młodzieży każdy etap procesu rekrutacji i omówili zadania, jakie realizują policjanci po przyjęciu do służby w Policji.

Policjanci odpowiadali też na szereg pytań, bo takich nie brakowało, a dotyczyły one przede wszystkim szczegółów rekrutacji, pobytu na kursach itp.

Już w grudniu policjanci spotkają się z młodzieżą maturalną w kolejnych szkołach średnich w powiecie mińskim.

Pamiętaj „Ty też możesz!” zostać policjantem.

dn