„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Kałuszynie - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Kałuszynie

Data publikacji 22.12.2017

Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” rozpoczęła się w 2014 roku z inicjatywy Samorządu Województwa Mazowieckiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie i Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego na terenie województwa mazowieckiego.

Kolejną szkołą, która została objęta działaniami kampanii była Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Kałuszynie przy ul. Pocztowej 4. Gościliśmy w niej wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach i Automobilklubu Polski oraz strażakami z KPPSP w Mińsku Mazowieckim. Komendę Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim reprezentował podinsp. Piotr Wojda Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz sierż. szt. Dominika Witek z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.

Nasi policjanci w jednym z czterech paneli dydaktycznych, zaprezentowali film pt. „… tak, chcę być bezpieczny” i omówili problematykę w nim poruszaną. Prezentowane przez nich zagadnienia profilaktyczne przedstawiały zagadnienia bezpiecznego zachowania na drodze w szczególności poruszania się po właściwej stronie drogi, poprawnego oznakowania pieszego i rowerzysty po zmierzchu, właściwego przechodzenia po przejściu dla pieszych przez ruchliwą jezdnię. Nie zabrakło miejsca dla problematyki bezpiecznych zabaw z psem i materiałami pirotechnicznymi. Panel o bezpieczeństwie zakończył motyw umiejętności mówienia „NIE” dopalaczom i środkom odurzającym. Pamiętajmy bezpieczna zabawa zawsze jest fajna.

Panele promujące bezpieczeństwo podzielone były na cztery grupy, w których uczestniczyło około 326 uczniów z klas IV – VII oraz II gimnazjum. Na zakończenie każdej części dzieciom zostały wręczone pakiety zawierające opaski i zawieszki odblaskowe. Mamy nadzieję, że nauki zachęciły dzieci do noszenia odblasków dla własnego bezpieczeństwa, zgodnie z mottem „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym i wzmożonym przemieszczaniem się w odwiedziny do bliskich i znajomych zawsze należy zachować czujność, bez względu czy jedziemy samochodem, rowerem, czy idziemy pieszo. Zachowanie na drodze bez pośpiechu i brawury, połączone z odblaskowym oznakowaniem naszych ubrań, znacząco wpłynie na nasze bezpieczeństwo.