Zatrzymany za stalking i niszczenie mienia - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Zatrzymany za stalking i niszczenie mienia

Data publikacji 29.12.2017

Policjanci z mińskiej komendy zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia oraz stalking. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował wobec mężczyzny areszt na okres trzech miesięcy.

W grudniu 2017 roku do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu mienia na terenie gminy Mińsk Mazowiecki. Spaleniu uległ wózek dziecięcy znajdujący się w pomieszczeniach nowo budowanego domu oraz okopcone zostały ściany. Zniszczeniu uległo także częściowe zabezpieczenie paroizolacyjne dachu oraz wierzchnia blachodachówka.

W zawiadomieniu wskazany został 32 letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości, który znał się z pokrzywdzoną. Policjanci ustali miejsce zamieszkania mężczyzny. Po krótkim czasie został on zatrzymany i osadzony w komendzie. Podjęto czynności wyjaśniające okoliczności sprawy. Policjanci ustalili, że w tle przewijał się stalking, czyli uporczywe nękanie oraz groźby, które znalazły swój przykry finał. Dwa dni później, w wigilijne przedpołudnie, Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy.

 

podinsp. P. Słoński