Spotkanie z policjantami w Klubie Seniora w Mrozach - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Spotkanie z policjantami w Klubie Seniora w Mrozach

Data publikacji 05.01.2018

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Sebastian Ciastoń spotkał się z emerytami i rencistami w Klubie Seniora w Mrozach. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Komisariatu Policji w Mrozach podinsp. Leszek Murawski. Celem spotkania było przypomnienie i omówienie zasad dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak również wyczulenie na dokonywane przestępstwa oszustwa metodą „na wnuczka”.

Wczoraj o godz. 11:30, w Klubie Seniora w Mrozach odbyło się spotkanie kierownictwa mińskiej komendy w osobie Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Sebastiana Ciastonia i Komendanta Komisariatu policji w Mrozach podinsp. Leszka Murawskiego z emerytami i rencistami z miejscowości Mrozy i okolic. Do klubu przybyło około 30 osób. Zastępca Komendanta mł. insp. Sebastian Ciastoń przywitał zebranych gości, przedstawił cel i przebieg spotkania. W Klubie Seniora, obecny był także Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Piotr Wojda i Naczelnik Wydziału ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii podinsp. Piotr Słoński.

 

Przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie przez pieszych po zmroku. Wyjaśniono istotę i różnice w widzeniu i postrzeganiu przez innych uczestników ruchu osób idacych lub jadących rowerem, które posiadają lub nie, odblaskowego oznakowania. Ważnym akcentem było także przekazanie odblaskowych kamizelek zebranym seniorom w ramach kontynuowania akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.

 

Jednym z elementów wydarzenia było także wyczulenie na  przestępstwa – oszustwa, dokonywane metodą na wnuczka lub policjanta.

 

Głównym moderatorem spotkania był dzielnicowy m. Mrozy asp. szt. Janusz Chmielowski.

 

Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, seniorzy aktywnie uczestniczyli zadając wiele pytań.

 

 

mz

  • Spotkanie policjantów z seniorami w Mrozach
  • Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim mł. insp. Sebastian Ciastoń wita zebranych seniorów
  • Policjanci przekazują seniorom odblaskowe kamizelki