Aktualności

Realizujemy założenia profilaktycznej akcji związanej z odblaskowymi kamizelkami

W profilaktyczną akcję skierowaną wobec pieszych, pod nazwą „Bądź widoczny świeć przykładem bądź dla innych drogowskazem”, włączyli się księża z okolicznych parafii rozdając odblaskowe koszulki.

Policjanci korzystają z każdej okazji do propagowania i nagłaśniania profilaktycznej akcji ukierunkowanej na bezpieczeństwo pieszych. Jedną z takich okazji mieliśmy w ostatnią niedzielę. Proboszczowie okolicznych parafii włączyli się w akcję, rozdając wiernym odblaskowe kamizelki, podarowane przez Starostwo Powiatowe. Kamizelki zostały zakupione w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy Starostwem Powiatowym w Mińsku Mazowieckim a Komendantem Powiatowym Policji w Mińsku Mazowieckim mł. insp. Sławomirem Rogowskim.

 

W akcję profilaktyczną włączyli się proboszczowie parafii Siennica, Stanisławów, Pustelnik oraz kapelan naszej komendy ks. Jerzy Danecki z parafii w Wólce Mińskiej.

Policjanci składają serdeczne podziękowanie za przychylność i wsparcie działań, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu mińskiego.

 

mz