Akcja "trzeźwy poranek" pod Mińskiem Mazowieckim - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Akcja "trzeźwy poranek" pod Mińskiem Mazowieckim

Co jakiś czas, policjanci drogówki, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, przeprowadzają różne akcje. W poniedziałek w godzinach rannych, akcję skierowaliśmy wobec nietrzeźwych kierujących.

 

Poniedziałkowy poranek dla wszystkich użytkowników drogi krajowej nr 2, mógł wiązać się z koniecznością poddania badaniu na stan trzeźwości. Funkcjonariusze zorganizowali w miejscowości Kobierne, punkt w którym sprawdzali trzeźwość kierujących. Wykorzystali do tego celu drogę serwisową i cyklicznie kierowali ruch pojazdów w to miejsce aby tam przeprowadzić kontrolę. Zadaniem policjantów biorących udział w akcji było sprawdzenie jak najwięcej kierujących, aby eliminować z ruchu drogowego tych, którzy stwarzają zagrożenie dla siebie a przede wszystkim dla innch poruszających się na drogach. Dokładaliśmy wszelkich starań aby wzmożony ruch pojazdów odbywający się w godzinach rannych nie powodował utrudnień.

Łącznie policjanci mińskiej drogówki sprawdzili ponad 300 kierujących. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Funkcjonariusze zapowiadają kolejne przedsięwzięcia których celem jest zwiększanie bezpieczeństwa na drogach powiatu mińskiego.

 

mz