Dozór policji za znęcanie się nad rodziną - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Dozór policji za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 30.05.2018

Dzięki szybkiej i zdecydowanej postawie policjantów z komisariatu policji w Mrozach, zakończyła się udręka jednej z rodzin w gminie Mrozy. Mundurowi zatrzymali bowiem 37-letniego mężczyznę który znęcał się fizycznie i psychicznie nad domownikami. Prokurator Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował wobec podejrzanego dozór policji oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Ponadto mężczyzna usłyszał nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego wspólnie z nimi lokalu. Za znęcanie się grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

21 maja 2018 roku policjanci z komisariatu policji w  Mrozach zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w gminie Mrozy, gdzie zgłoszono awanturę domową. Na miejscu policjanci ustalili, że jeden z domowników, 37-letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, podczas której wyzywał matkę słowami wulgarnymi, ubliżał jej oraz mieszkającemu wspólnie z nim bratu. Jak rozpoznali sytuację mundurowi, od dłuższego już czasu 37-latek znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką oraz bratem, a powyższa interwencja była tylko eskalacją upokarzających zachowań mężczyzny.

Policjanci zatrzymali 37-latka i umieścili w policyjnym areszcie. Rodzinie udzielono pomocy, wdrożono także procedurę Niebieskiej Karty.

Podejrzanemu o znęcanie się nad bliskimi przedstawiono zarzut karny z art. 207§1 k.k. Prokurator Rejonowy  w Mińsku Mazowieckim do czasu zakończenia postępowania, zastosował wobec mężczyzny dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa w komisariacie policji w Mrozach dwa razy w tygodniu, zakaz osobistego kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 100 metrów. 37-latek musiał także w trybie natychmiastowym opuścić zajmowany wspólnie z rodziną lokal.

Za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad bliskimi, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

mz