Aktualności

Odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i posiadanie amfetaminy

Data publikacji 27.12.2018

Zarzuty spowodowania wypadku drogowego, jazdy w stanie nietrzeźwości oraz posiadania amfetaminy usłyszał 19-letni mieszkaniec gminy Latowicz, którego policjanci zatrzymali w niedzielę 23 grudnia tuż po zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w miejscowości Gągolina w gminie Siennica. W zdarzeniu tym poszkodowanych zostało 7 młodych mężczyzn. Wszyscy poruszali się jednym pojazdem marki Renault. 19-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

W niedzielę 23 grudnia w godzinach rannych, w Gągolinie w gminie Siennica miał miejsce wypadek drogowy w którym brał udział pojazd Renault Megane, kierowany przez 19-latka z gminy Latowicz. Wstępne informacje w tej sprawie wskazują, że kierujący Renaultem, z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem uderzył w barierę ochronną mostu, wypadł z drogi a następnie „dachował”. Pojazdem tym poruszało się 7 młodych mężczyzn. Wszyscy odnieśli obrażenia. W działaniach ratowniczych brało udział Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Mundurowi wstępnie ustalili, że wszystkie osoby znajdujące się w pojeździe były nietrzeźwe, w tym kierujący Renaultem mieszkaniec gminy Latowicz. Badanie alkomatem wskazało ponad 0,5 promila alkoholu w organiźmie.

Kierujący 19-latek, został zatrzymany w policyjnym areszcie. Ponadto okazało się, że policjanci podczas kontroli tego mężczyzny znaleźli w kieszeni jego kurtki, torebkę z zawartością białego proszku. Substancja została zabezpieczona do dalszych badań.

Następnego dnia, dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, 19-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty karne. Zarzut spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu, zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i zarzut posiadania narkotyku. Okazało się bowiem, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina.

Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem, może mu grozić wysoka kara więzienia.

Wszyscy, którzy uczestniczyli w tym zdarzeniu mogą mówić o dużym szczęściu. Cudem nie doszło do tragicznego zakończenia tego wypadku. Policjanci apelują aby nigdy nie wsiadać za kierownicę samochodu w stanie po spożyciu alkoholu. Chwila nieuwagi, może spowodować nieodwracalne w skutkach zdarzenia, a ich konsekwencje mogą przysporzyć kłopotów prawnych i finansowych na wiele przyszłych lat.

 

mz

zdjęcia z miejsca wypadku drogowego: OSP Siennica

  • Policjant podczas czynności służbowych z zatrzymanym 18-latkiem
  • Działania służb ratunkowych na miejscu wypadku drogowego
  • Działania służb ratunkowych na miejscu wypadku drogowego
  • Działania służb ratunkowych na miejscu wypadku drogowego
  • Działania służb ratunkowych na miejscu wypadku drogowego