Aktualności

Odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów i ich znieważenie

Data publikacji 04.01.2019

57-letnia mieszkanka gminy Siennica odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów i ich znieważenie. Kobieta szarpała policjantów za mundur i obrażała ich słowami wulgarnymi w trakcie przeprowadzanej interwencji dotyczącej awantury domowej. Usłyszała już zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

W miniona niedzielę, policjanci z mińskiej komendy zostali wezwani do jednego z domów na terenie gminy Siennica, na interwencję dotyczącą awantury domowej. Kiedy przyjechali na miejsce ustalili, że mieszkańcy tego domu nawzajem oskarżają się o znęcanie. Od domowników funkcjonariusze czuli woń alkoholu z ust. W trakcie przeprowadzania interwencji, 57-letnia kobieta zachowywała się wobec policjantów bardzo agresywnie i arogancko. Nie stosowała się do wydawanych przez nich poleceń.

Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego przemocy domowej zobligowani są do podjęcia stosownych czynności. Przestępstwo znęcania się nad rodziną, ścigane jest bowiem „z urzędu”. Policjanci postanowili założyć w tej rodzinie „niebieską kartę”.

W trakcie wykonywania obowiązków, kobieta cały czas była agresywna i przeszkadzała policjantom w ich czynnościach. Wobec takiego zachowania policjanci zatrzymali 57-latkę. Kobieta podczas zatrzymania szarpała się z funkcjonariuszami i używała słów wulgarnych obrażając mundurowych.

W tej sprawie śledczy przedstawili jej dwa zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Ponadto w rodzinie tej będzie prowadzona procedura Niebieskiej Karty w celu sprawdzenia czy dochodzi tam do przemocy domowej.

 

mz