Aktualności

Mandaty karne po 500 złotych dla dwóch nietrzeźwych rowerzystów

Data publikacji 09.04.2019

Mundurowi z komisariatu ze Stanisławowa zatrzymali do kontroli drogowej dwóch rowerzystów, których styl jazdy wskazywał, że mogą być nietrzeźwi. Policjanci w czasie kontroli wyczuli woń alkoholu. Dalsze sprawdzenie trzeźwości wykazało, że jeden mężczyzna miał ponad promil alkoholu a drugi niemal 2,5 promila alkoholu we krwi. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych.

Policjanci cały czas apelują o trzeźwość za kierownicą. Apele kierujemy zarówno do kierujących samochodami ale i poruszających się jednośladami.

Do naszego apelu nie zastosowało się dwóch mieszkańców gminy Dobre. W ostatnią sobotę w Kobylance, policjanci ze Stanisławowa, zauważyli jadących drogą dwóch rowerzystów, których styl jazdy wskazywał że mogą być nietrzeźwi. Badanie urządzeniem pomiarowym wskazało u każdego z nich alkohol w stężeniu ponad jednego promila u pierwszego rowerzysty i niemal 2,5 promila alkoholu u drugiego. Obaj „cykliści” zostali ukarani mandatami karnymi po 500 złotych. Do domu dotarli już pieszo prowadząc swoje rowery poboczem.

Jazda rowerem pod działaniem alkoholu jest wykroczeniem i stanowi bardzo duże zagrożenie dla samej osoby jadącej, ale też dla innych uczestników ruchu. Poruszając się rowerem w stanie „wskazującym”, stwarzamy duże ryzyko powstania wypadku. Pamiętajmy, że bardzo często rowerzyści biorący udział w zderzeniu z samochodem odnoszą poważne obrażenia ciała.

Policjanci, zarówno ruchu drogowego i z komisariatów, codziennie podejmują działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Sprawdzają stan trzeźwości, prędkość poruszających się pojazdami mechanicznymi, stan techniczny pojazdów. Mimo podejmowanych akcji nikt nie zadba o nasze bezpieczeństwo lepiej niż my sami. Dlatego stosujmy się do przepisów drogowych, pamiętajmy że nie jesteśmy sami na drodze i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

 

mz