Aktualności

Podejrzani o dokonanie rozboju w rękach policji. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie śledczym

Data publikacji 05.06.2019

Dzięki dokładnie zaplanowanej i skutecznie przeprowadzonej akcji, policjanci komendy stołecznej przy wsparciu mińskich funkcjonariuszy zatrzymali czterech mężczyzn oraz kobietę podejrzewanych o dokonanie pod koniec maja w gminie Dębe Wielkie, rozboju z użyciem pałki. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trójce zatrzymanych zarzutu rozboju, a miński sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Pod koniec maja policjanci z komendy powiatowej w Mińsku Mazowieckim, otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Dębe Wielkie doszło do rozboju, w którym, grupa osób używając siły i grożąc pokrzywdzonemu pałką, ukradła z jego domu pieniądze, rower oraz elektronikę.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli zbieranie wszelkich informacji dotyczących tego zdarzenia. W wyniku ich wytężonej pracy operacyjnej, oraz własnych ustaleń, przed kilkoma dniami policjanci komendy stołecznej wspomagani przez mińskich funkcjonariuszy zatrzymali na terenie Warszawy oraz powiatu mińskiego czterech mężczyzn oraz kobietę podejrzewanych o udział w tym przestępstwie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trójce z zatrzymanych zarzutu rozboju. Jeden z mężczyzn usłyszał w tej sprawie zarzut paserstwa, został on objęty policyjnym dozorem. Wobec trójki podejrzanych sąd rejonowy w Mińsku Mazowieckim zastosował na wniosek prokuratury środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Ponadto podczas zatrzymania, policjanci u dwóch mężczyzn znaleźli narkotyki. Policjanci odzyskali także część ze skradzionych rzeczy, w tym rower, elektronikę oraz elektronarzędzia.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Podejrzanym grożą wysokie kary więzienia.

 

mz

  • Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanymi mężczyznami
    Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanymi mężczyznami
  • Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanymi mężczyznami
    Policjanci podczas czynności służbowych z zatrzymanymi mężczyznami
  • Rower odzyskany przez policjantów i zwrócony pokrzywdzonemu
    Rower odzyskany przez policjantów i zwrócony pokrzywdzonemu
Ładowanie odtwarzacza...