Policyjne działania „KOMÓRKA” - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Policyjne działania „KOMÓRKA”

Data publikacji 26.06.2019

Wczoraj, policjanci drogówki oraz podległych komisariatów, prowadzili działania związane z ujawnianiem wykroczeń polegających na używaniu przez kierujących pojazdami telefonów komórkowych. Funkcjonariusze przypominają, że to wykroczenie zagrożone jest mandatem karnym w wysokości 200 zł oraz 5 punktami karnymi. Ponadto korzystanie z komórki podczas jazdy zmniejsza koncentrację i utrudnia wykonywanie manewrów, zwłaszcza podczas poruszania się w mieście.

Działania policjantów odbyły się już kolejny raz i będą powtarzane w kolejnych tygodniach. Mundurowi poprzez tę akcję, chcą zwrócić uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z komórek podczas jazdy samochodem.

Każdy z nas nie raz był świadkiem, jak jadący przed nami pojazd zamiast płynnie i sprawnie wykonywać drogowe manewry, poruszał się powoli, niezdecydowanie. Powód – korzystanie podczas jazdy z komórki przez kierującego i jednoczesne wykonywanie skrętów, zmiany biegów.

Kierowco, stosuj się do przepisów drogowych, w ten sposób szanujemy nie tylko obowiązujące prawo ale przede wszystkim pozostałych użytkowników ruchu drogowego.

Niech hasło tej akcji: „Kierowco, telefon w ręku to jazda bez wdzięku!” przyświeca każdemu kierującemu.

Podczas przeprowadzonych dotychczas działań, policjanci nałożyli kilkanaście mandatów karnych.

 

mz