Aktualności

POMYLIŁ AUTOSTRADĘ Z TOREM WYŚCIGOWYM – SKOŃCZYŁ BEZ PRAWA JAZDY

Data publikacji 02.08.2019

Sprzyjające warunki pogodowe powodują, że na drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Niestety nie wszyscy niechronieni użytkownicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów.

Policjanci mińskiej drogówki  patrolując autostradę A2 ujawnili kierującego motocyklem, który w brawurowy sposób wyprzedzał dwa równolegle jadące pojazdy z prędkości 200 km/h. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za piratem drogowym. Kierujący motocyklem nie tylko znacząco przekroczył dozwoloną prędkość, ale również nie stosował się do znaków drogowych. W trakcie niebezpiecznego manewru poruszał się autostradą poza linią krawędziową  powodując tym samym zagrożenie bezpieczeństwa zarówno swojego jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zatrzymany do kontroli nie widział w swoim zachowaniu nic złego. Brawura jazda dla kierującego jednośladem skończyła się utratą prawa jazdy.

Pamiętajmy, że głównymi przyczynami zdarzeń drogowych jest lekceważenie przepisów ruchu drogowego - między innymi przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz niewłaściwe wyprzedzanie.             

W przypadku rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, skutkującego stworzeniem bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa, policjanci będą zatrzymywać kierującym prawa jazdy.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę! Pozwólmy dojechać bezpiecznie do celu sobie i innym!

 

rr