Aktualności

Podejrzany o kradzież roweru w rękach policji, rower odzyskany

Data publikacji 07.08.2019

Funkcjonariusze zespołu wykroczeń, dzięki konsekwentnemu działaniu i doskonałemu rozpoznaniu środowiska przestępczego a także dobrej współpracy ze Strażą Miejską miasta Mińsk Mazowiecki, ustalili podejrzanego o kradzież roweru. Jest 79-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, u którego w domu policjanci zabezpieczyli skradziony rower a następnie przekazali właścicielce. Wobec podejrzanego zostanie teraz skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

Policjanci zespołu wykroczeń zostali powiadomieni o kradzieży roweru ze stojaka przed dworcem PKP od strony ul. Sosnkowskiego. Mundurowi zebrali w tej sprawie materiał dowodowy m. in. nagranie z kamer monitoringu. Widać na nim jak nieznany starszy mężczyzna podchodzi do stojaka na rowery, bierze jeden z rower i nim odjeżdża.

Rozpoczęło się policyjne dochodzenie mające na celu ustalenie kim jest mężczyzna na nagraniu. Dzięki dobrej współpracy ze Strażą Miejską miasta Mińsk Mazowiecki, która zainicjowała proces wykrycia mężczyzny i przekazała policjantom wstępne "namiary" możliwe było ustalenie personaliów tej osoby. Policjanci wykonująć dalsze czynności potwierdzili, że podejrzanym o kradzież roweru jest 79-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. W domu mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony rower. Podejrzany o kradzież, dokonał w nim pewnych zmian aby rower był trudniej rozpoznawalny, jednak właścicielka roweru bez większych problemów rozpoznała swoja własność.

Teraz policjanci skierują wobec mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu.

Ponadto policyjne ustalenia wskazują, że rower w momencie kradzieży nie był w żaden sposób zabezpieczony. Być może w tym przypadku sprawdziło się powiedzenie, że okazja czyni złodzieja. Dlatego apelujemy o właściwe zabezpieczenie własnego jednośladu poprzez m.in. przypięcie linki. Zachęcamy także do korzystania z możliwości oznakowania swojego roweru. Policjanci mińskiej komendy i podległych komisariatów prowadzą akcję znakowanie jednośladów już od kilku lat. Akcja ta cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Wszelkie informacje o tym jak dokonać oznakowania znajdą Państwo pod tym linkiem:

http://kppminsk.policja.waw.pl/pmm/aktualnosci/79059,Znakujemy-rowery-zadzwon-umow-sie-zabezpiecz-swoj-jednoslad-przed-kradzieza.html