Aktualności

Policyjna akcja „ZNICZ 2019”. Utrudnienia drogowe w rejonie cmentarzy i apel o ostrożną jazdę!

Data publikacji 31.10.2019

31 października o godzinie 6, policjanci rozpoczęli coroczną akcję „ZNICZ 2019”. Potrwa ona do niedzieli 3 listopada. W tym czasie na drogach powiatu mińskiego pojawi się więcej patroli, zarówno tych w oznakowanych radiowozach ale także i w nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Mundurowych będą wspierali żołnierze Żandarmerii Wojskowej i strażnicy miejscy z Mińska Mazowieckiego i Sulejówka. Działania mają na celu zapewnić bezpieczeństwo podczas podróży związanych z Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym oraz organizacją ruchu w rejonie nekropolii.

Na zbliżające się dni zapowiadana jest dobra pogoda. Nie powinno to jednak uśpić naszej czujności i ostrożności za kierownicą. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo nas wszystkich. Na drogach mogą znajdować się opadłe liście, które stwarzają zagrożenie, gdyż przyczepność opon na takim podłożu jest bardzo słaba. Weźmy to pod uwagę pokonując często wiele kilometrów w różnym terenie.

W tym czasie na drogach zauważymy zwiększony ruch pojazdów spowodowany przemieszczaniem się osób między nekropoliami. Każdy kierujący powinien liczyć się z możliwą kontrola policyjną, dlatego odpowiednio wcześniej dostosujmy czas wyjazdu w trasę. Policjanci będą sprawdzali trzeźwość i stan techniczny pojazdów. Będą także reagowali na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

Wyjeżdżając w trasę sprawdźmy stan naszego auta. Szczególnie poziom ciśnienia w oponach, czystość szyb, stan wycieraczek samochodowych i poziom płynu do spryskiwaczy. Sprawdźmy także działanie żarówek w naszym samochodzie a te niesprawne bezwzględnie wymieńmy na działające.

W rejonach przyległych do cmentarzy należy liczyć się z utrudnieniami w parkowaniu. Jeśli to możliwe zostawmy auto nieco dalej i podejdźmy pieszo lub skorzystajmy z komunikacji miejskiej. Przejazd autobusem miejskim w ramach dojazdu do cmentarza będzie bezpłatny dla wszystkich. Służby miejskie wyznaczyły miejsca przeznaczone na parkingi.

W dniach 31 października – 2 listopada b.r. w rejonie cmentarza w Mińsku Mazowieckim wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu.

1 listopada zostanie zamknięty odcinek ulicy Przemysłowej pomiędzy rondem ks. Józefa Dziąga a rondem ks. Jana Sikory z umożliwieniem dojazdu dla osób niepełnosprawnych, starszych, komunikacji miejskiej oraz osób handlujących. Dodatkowo zostanie zapewniona dodatkowa linia komunikacji miejskiej C1 z możliwością dojazdu do cmentarza.
1 listopada (a w miarę zapotrzebowania również 31.10 oraz 2.11) przy rondach będzie prowadzona kontrola ruchu drogowego przez patrole Straży Miejskiej i Policji.
Na ulicach Kazimierza III Wielkiego i Struga zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy pomiędzy ulicami Kościelną a Żwirki. Ulica Reja będzie drogą bez przejazdu do ul. Przemysłowej. Na ul. Czarnieckiego zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się oraz zakazy wjazdu z możliwością dojazdu dla mieszkańców tych ulic.
Parkingi będą wyznaczone na terenach przy cmentarzu: po stronie wysypiska śmieci (wjazd od strony skupu złomu) oraz na terenach pobliskich szkół, na ul. Przemysłowej oraz przy Powiatowym Urzędzie Pracy.

 

Osoby jadące do Jakubowa, proszone są o kierowanie się z ul. Warszawskiej w ul. Kościelną i dalej Kazimierza III Wielkiego (która na czas objazdu będzie ulicą jednokierunkową), Franciszka Żwirki, Żwirowa, Przemysłowa.

Poniżej zamieszczamy linki do stron ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi tymczasowej organizacji ruchu oraz policyjnej akcji ZNICZ.

 

Nie Zabijaj - Jedź bezpiecznie!

Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2019

https://www.minsk-maz.pl/647,pazdziernik-2019?tresc=16861

 

st. asp. Marcin Zagórski