Pomogli mężczyźnie, który zasłabł w pociągu - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Pomogli mężczyźnie, który zasłabł w pociągu

Data publikacji 31.12.2019

Policjanci wydziału kryminalnego, będąc po służbie jechali pociągiem. W pewnej chwili jeden z pasażerów zasłabł i stracił przytomność. Przytomności umysłu nie stracili natomiast funkcjonariusze, którzy zaczęli pomagać tej osobie i powiadomili kierownika pociągu. Policjanci ułożyli poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej i byli przy mężczyźnie do czasu przybycia ratowników medycznych.

„Pomagać i chronić”, te słowa zna każdy policjant. Już ponad 100 lat kierując się tym mottem realizujemy stawiane na co dzień zadania, zarówno w czasie służby jak i poza nią.

Przedwczoraj, policjanci wydziału kryminalnego zakończyli wykonywanie obowiązków i wracali ze służby pociągiem.

W pewnym momencie jeden z pasażerów, chwilę po tym jak wstał, stracił równowagę i bezwładnie upadł tracąc na chwilę przytomność. Policjanci od razu zareagowali. Zaczęli pomagać mężczyźnie, ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej i powiadomili kierownika pociągu.

W rozmowie z operatorem pogotowia ustalono, że najlepszym miejscem na udzielenie pomocy będzie peron stacji PKP Mrozy.

Do czasu przyjazdu pociągu do tej stacji, policjanci czuwali przy poszkodowanym. Gdy pociąg wjechał na stację w Mrozach mężczyznę przejęli ratownicy, którzy wyprowadzili go do karetki.

To już kolejna sytuacja, w której policjanci mińskiej komendy będąc w czasie wolnym od służby, bez chwili wahania podejmują działania aby pomóc potrzebującej osobie lub zatrzymać tę, która łamie przepisy.

 

st. asp. Marcin Zagórski