Działania mińskiej drogówki w związku z karnawałem - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Działania mińskiej drogówki w związku z karnawałem

Data publikacji 24.01.2020

Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w związku z trwającym karnawałem. Policjanci, zwłaszcza w weekendy, prowadzą nasilone kontrole podróżujących drogami powiatu mińskiego. Częstsze kontrole kierowców na trzeźwość, sprawdzanie stanu technicznego pojazdu w tym aktualnego przebiegu samochodu, weryfikacja posiadanych uprawnień do kierowania to główne założenia prowadzonych działań.

W związku z trwającym karnawałem i zapewnieniem bezpieczeństwa osób podróżujących w powiecie mińskim, policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz z komisariatów w Mrozach i Stanisławowie prowadzą działania drogowe, których głównym celem jest ograniczenie ilości kolizji i wypadków. Mundurowi zwłaszcza podczas dni weekendowych będą prowadzić nasilone kontrole samochodów. Policjanci będą sprawdzać trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów w tym aktualny przebieg kilometrów. W tym miejscu przypominamy, że w związku z nowelizacją przepisów ingerencja w licznik pojazdu i jego zmiany wiążą się z konsekwencjami karnymi.

W ostatni weekend karnawału, mundurowi z drogówki przeprowadzili ponad 60 kontroli drogowych, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne nałożyli ponad 40 mandatów za różne wykroczenia drogowe oraz ujawnili osobę poszukiwaną. Ujawnili także 5 nietrzeźwych kierujących, z których rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Ponadto jadąc mercedesem w takim stanie, zderzył się na terenie jednej ze stacji paliw w Dębem Wielkim z innym pojazdem. Policjanci zatrzymali kierującego mercedesem w policyjnym areszcie. Obywatel Ukrainy będzie teraz odpowiadał za popełnione czyny. Całe szczęście tego weekendu nie odnotowaliśmy poważnych wypadków drogowych, zaistniały jedynie 4 niegroźne stłuczki.

Policjanci apelują aby zachować trzeźwość za kierownicą. Przestrzegamy, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla pijanych kierowców. Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich i wszyscy chcą bezpiecznie i sprawnie dotrzeć do wyznaczonego celu podróży. Niech ten czas karnawału, a więc czas zabawy i radości upłynie w dobry sposób bez niepotrzebnych tragedii.

 

st. asp. Marcin Zagórski