Aktualności

Nietrzeźwy kierujący wjechał w drugi pojazd i murek parkingu po czym odjechał. Został zatrzymany przez policjantów.

Data publikacji 27.03.2020

Policjanci z komisariatu w Halinowie zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy, który kierując ciężarowym nissanem, na jednym z parkingów przed sklepem w Dębem Wielkim, staranował drugi pojazd oraz uderzył w murek oddzielający parking od drogi. Następnie odjechał w nieznanym kierunku. Dzięki świadkowi, który opisał nissana, policjanci zlokalizowali tę ciężarówkę i zatrzymali kierowcę. Okazało się, że był nietrzeźwy. Mężczyzna usłyszał już zarzut karny jazdy w stanie nietrzeźwości.

Przed kilkoma dniami policjanci z komisariatu w Halinowie zostali wezwani do kolizji, która miała miejsce na jednym z parkingów w Dębem Wielkim. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący ciężarowym nissanem wjechał w zaparkowanego forda uszkadzając drzwi tego pojazdu, lusterko oraz szybę, następnie uderzył w murek oddzielający parking od drogi po czym odjechał w nieznanym kierunku.

Policjanci, dysponując opisem nissana zaczęli szukać tego pojazdu. Już po kilkudziesięciu minutach na jednej z ulic w Dębem Wielkim zauważyli ten samochód i zatrzymali kierującego. Był nim 24-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało u niego niemal 2 promile alkoholu. 24-latek trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili także, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia ciężarówek.

Następnego dnia kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut karny jazdy w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do jego popełnienia i dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz zakazowi prowadzenia pojazdów.

Policjanci zespołu wykroczeń, za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa i brak uprawnień ukarali mężczyznę mandatem karnym.

 

st. asp. Marcin Zagórski