Odpowie za kradzież katalizatora - Aktualności - KPP w Mińsku Mazowieckim

Aktualności

Odpowie za kradzież katalizatora

Data publikacji 26.06.2020

Kryminalni z komisariatu w Halinowie ustalili, że na terenie sąsiadującego komisariatu w Warszawie – Wesołej, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież katalizatorów. Bardzo szybko powiązali te informacje z kradzieżą katalizatora jaka miała miejsce na początku czerwca na terenie parkingu PKP Cisie. Okazało się, że jeden z zatrzymanych mężczyzn, mieszkaniec gminy Halinów ma związek z tą kradzieżą. 32-latek usłyszał już zarzuty karne.

Na początku czerwca policjanci z komisariatu w Halinowie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży katalizatora z samochodu opel corsa zaparkowanego w rejonie stacji PKP Cisie. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznany sprawca wyciął ten element z pojazdu. Straty wyniosły 700 złotych. Rozpoczęło się policyjne dochodzenie mające na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za to przestępstwo.

W ramach prowadzonych czynności, kryminalni halinowskiego komisariatu ustalili, że ich koledzy z sąsiedniej jednostki w Warszawie – Wesołej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów na terenie miasta stołecznego Warszawy.

Bardzo szybko powiązali tę informację z kradzieżą ze stacji PKP Cisie. Pojechali do komisariatu w Wesołej, gdzie przesłuchali zatrzymanych. Okazało się, że policjanci znają zatrzymaną dwójkę z wcześniejszych kradzieży. Jeden z nich 32-letni mieszkaniec gminy Halinów przyznał się do kradzieży katalizatora z opla.

Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży, a podejrzany złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny.

 

st. asp. Marcin Zagórski/i